20. 11. 2019

Osmá kapka dobrovolné krve

Naše škola dlouhodobě spolupracuje s Krevním centrem Fakultní nemocnice Ostrava. Již sedmá skupina dobrovolníků z řad studentů naší školy darovala svou krev, aby pomohla těm, kteří se dostali do úzkých.
V řeči čísel: 5 studentů, 470 ml krve tj. 2350 ml celkem.
Uznání si zaslouží také ti, kteří se sice k darování krve dobrovolně odhodlali, ale tentokráte krev z různých důvodů darovat nemohli.
Mnoho studentů během studia na naší škole daruje krev opakovaně a já věřím, že si z naší školy odnesou do dalšího života i touhu pomáhat jiným lidem.
Na dobrovolné dárcovství navázala exkurze třetího ročníku na pracoviště transfuzní stanice. Studenti se seznámili s prostředím stanice, získali řadu zajímavých doplňujících informací, někteří si mohli nechat určit krevní skupinu.