Jeden den středoškolákem na zkoušku

Milý deváťáku,

Stále váháš? Potřebuješ se na vlastní kůži přesvědčit, že škola, kde strávíš čtyři roky, stojí opravdu za to? Potřebuješ mít opravdovou jistotu, že to, co slibujeme, taky plníme?

Tak prostě přijď

Urči si den, napiš, že to chceš zkusit, a prostě přijď a buď jeden den středoškolákem.
jurankova@helloskola.cz
mobil: 778 486 446

1. Pošli mail s kontaktem na rodiče
2. Zavoláme a domluvíme detaily
3. V daný den přijdeš na 8:00 do školy
4. Ujme se Tě náš student, budeš s ním celý den a ve všech hodinách
5. Půjdeš s ním na oběd a případně do Hrušky/školního bufetu pro svačinu
6. Ve 13:30 pro Tebe den na zkoušku končí
7. A budeš mít jasno

Ze zpětné vazby „středoškoláka na zkoušku“

…jsem z vaší školy nadšený. Líbí se mi styl výuky. Bavily mě všechny předměty. V hodině chemie jsme šli ven, kde se probíralo učivo v praxi, na naší škole jsem to nikdy nezažil, bylo to fajn. Poté v hodině matematiky jsme probírali nové učivo. Paní učitelka byla příjemná a uměla to pěkně vysvětlit, všechno jsem od ní pochopil. V občanské výchově jsme diskutovali k probíranému učivu, to v naší škole nepřipadá v úvahu. V dějepise to bylo podobně, dobré bylo to, že probíhal v anglickém jazyce. Máte moderně vybavené třídy a cítil jsem se tam příjemně, kolektiv třídy na mě působili mile, kamarádsky.
Děkuji za zprostředkování této zkušenosti, mám do příštího týdne o čem přemýšlet.

Vracím se k mé úvaze o přestupu na Vaše gymnázium. Vedou mě k tomu velmi příjemné poznatky v souvislosti s mým zkušebním dnem. Velmi si cením, že jste mi umožnili jít na den na zkoušku a porozhlédnout se po areálu školy. Chtěl bych také poděkovat kolektivu nejen žáků, ale také i personálu za milé první setkání. Hned úvodem jsem si všiml, že kolektiv třídy 1.A měl příjemnou, takřka rodinnou atmosféru, protože šlo vidět, že nikdo nebyl odstrčen. Na rozdíl od mé současné třídy jsou Vaší studenti více soustředěni na výuku a mají lepší chování k vyučujícím. Nejsou rozpustilí, nejsou hluční a nevytvářejí negativní náladu ve třídě. Za druhé bych chtěl vyzdvihnout přístup učitelů, kteří udržují podle mě přesný balanc mezi tím, aby se hodina držela daného tématu, ale přitom byla v lehkém tónu. V tomto směru se mi velmi líbil pan učitel španělského jazyka. Dále jsem byl překvapen odlišností vyučovaných předmětů. Na mém dosavadním gymnáziu se hodiny informatiky a samostatný předmět Cambridge exams nevyučují. Bylo mi hned jasné, že vaše gymnázium je rozdílné v náplni učiva u některých předmětů. Zaujala mě náplň učiva v informatice, ve které se učí stříhat a upravovat videa a vytvářet video eseje. Tento předmět považuji za prospěšný a divím se, že na naší škole chybí. Zaujala mě i náplň občanské výchovy, která se zabývala i psychologií. Rovněž musím pochválit vizáž školního areálu, vybavení učeben, barevnost Vaší školy a hlavně pohodlný gauč na chodbě. Obecně můžu říci, že „Den na zkoušku“ je výborný nápad, zasluhující si pochvalu. K mému celkovému dojmu přispěl i oběd. 

Náš facebook

Náš instagram

Youtube