Debatní a jiné kluby

DEBATA 2023/2024

Debatní sezóna je v plném proudu a náš debatní klub si během ní zvládl připsat hned několik úspěchů. Září začalo v mezinárodním duchu, již tradičně na Paris WSDC, kde Long Lý Bao bojoval s výběrem Národního týmu a Mary Prokešová, Prokop Juránek a Tom Churý v týmu Czech Gold.

V říjnu jsme odstartovali anglickou ligu krásným děleným třetím místem pro nás tým Muglinov muggers (Eliška Vylobová, Viki Patócsová., Long Lý Bao).

V listopadu náš výběr nastoupil na domácí půdě k boji v divizi Slezsko a musíme říct, že se vskutku nenechali zahanbit. Jak Muglinov muggers tak Bonjour brali bednu, skončili druzí respektive třetí. Navíc jsme obsadili pět z deseti nejlepších řečníků turnaje.

Za trenérské duo J&J musíme dodat, že jsme na ně hrdí.

Debatní sezóna 2022/2023 skočila velkým finále. Musíme uznat, že se neslo v duchu velkých úspěchů. Sice nám o fous uteklo samotné finále, nicméně výčet dalších ocenění je úctyhodný.

Viki Patócsová se prodebatovala na 10. nejlepší řečnici anglické ligy z celkových 147

Julča Špílová se dostala na druhou příčku v nováčkovské kategorii

a náš trenér Honza získal titul nejlepšího řečníka celé debatní ligy.

Bodovali jsme i v týmové kategorii. Tým Bonjour se umístil v Debatním poháru na úžasném 3. místě a v Debate league na celkovém 6. místě ze 40 a na celkovém 8. místě na Debatní lize z celkem 60 týmů.

Tým Muglinov Muggers se probojoval na 4. místo v Debate league, což je mimořádný úspěch.

Tým trenéra Honzy – The Siblings – získal krásné 3. místo na Debatní lize.

Nesmíme zapomenout na naše úplné nováčky, kteří se umístili na 9. místě z 20 na Open turnaji. Jako trenéři jsme na ně velmi pyšní, a protože mají celou kariéru před sebou, ještě o nich uslyšíme.

Jakub Hlaváček, trenér

Finále v Senátu ČR 2023

2022? Opět první!

Ve finálovém souboji v Senátu ČR jednoznačné vítězství. Podívejte.

Kterak jsme vyhráli, co se dalo 2021

Před pár lety jsme se začali aktivně účastnit debatních turnajů. Současný klub debatéru na Hello se skládá ze studentů a studentek gymnázia, ale vychováváme si i potěr ze základní školy.
Naši tři absolventi – Vašek, Kuba a Honza tvoří už druhým rokem neporazitelný tým Trium Virorum a letos dosáhli na nejvyšší umístění.

Vašek Kuboň je opakovaně nejlepším řečníkem, a celý tým dokázal získat první místo v anglické debatě. Gratulujeme!

Přečtěte si rozhovor s debatérem a koučem Václavem Kuboněm:

Ubili jsme je argumenty.pdf

Další kluby