29. 5. 2022

TERÉNNÍ VÝUKA BIOLOGIE

Kozmické ptačí louky pod taktovkou biologů z Ostravské univerzity. Spousta zajímavostí i praktických ukázek. Podívejte se, jak se druhákům dařilo:

V terénu se učili i prváci

Na terénní cvičení z botaniky vyrazili do Přírodní rezervace Rybníky v Trnávce. Studenti plnili nejrůznější badatelské úlohy. Vyzkoušeli si například, jak určit plochu listu, stáří stromu nebo jak vytvořit obtisk kůry stromu. Kromě botanických úloh si studenti mohli vyzkoušet také odchyt vodních bezobratlých a obojživelníků.
Na začátku exkurze byla vyhlášena fotosoutěž o nejhezčí fotografii rostlin pořízenou na terénní exkurzi! Pořízené fotografie byly vystaveny na nástěnce ve škole a na instagramovém profilu školy! Vítězem fotosoutěže se stal Jakub Holuša z 1.A. a Christina Mrázová z 1.B. Vítězové se mohou těšit na jedničku z biologie a sladkou odměnu!

Podívejte si i na další soutěžní fotky našich prváků