18. 4. 2022

Studentská vědecká konference

Naši studenti španělštiny vystoupili na Studentské vědecké konference, kterou pořádá každoročně Katedra romanistiky FF OU. Součástí konference je i Soutěž o nejlepší prezentaci ve španělštině. Prezentujícími na této konferenci nejsou jen univerzitní studenti, kteří obvykle prezentují své diplomové práce, ale i odvážní středoškoláci (konkrétně 3. a 4. ročníků). A protože Hello na to má a nebojí se ukázat svůj talent, jedním z odvážlivců byla i naše zapálená studentka Clara Lobão, která neváhala si prezentování v cizím jazyce, a ještě na veřejnosti, vyzkoušet. Vzhledem k jejímu portugalskému původu si zvolila téma jí blízké, a to Kultura a její vliv na život. Ačkoli se jí první místo letos nepodařilo obhájit, byla jednou z nejlepších prezentujících a má tak našlápnuto na vítězství v následujícím školním roce. Naši gymnazisti tak jeli nejen Claru podpořit, ale také si ověřit své dosud nabyté znalosti španělštiny a inspirovat se, jak má správná prezentace vypadat a jak nejlépe zaujmout publikum svým prezentováním. A co víc? Studenti měli možnost zažít naživo i významnou špičkovou českou překladatelku z románských jazyků PhDr. Anežku Charvátovou, která zahájila konferenci přednáškou na téma Obraz násilí v současné latinskoamerické literatuře, seriálech a dokumentech.