Profilová zkouška z cizího jazyka

Písemná práce z cizího jazyka

Písemnou prací z jazyka se rozumí vytvoření souvislého textu nebo textů v celkovém minimálním rozsahu 200 slov; písemná práce trvá 60 minut. Při konání písemné práce je možné použít překladový slovník.
Pro písemnou práci bude stanoveno 1 zadání v českém jazyce, které se skládá ze dvou částí (delší část v rozsahu 130-150 slov, kratší část v rozsahu 70-80 slov). V každé části žák na základě zadání zpracovává jiný slohový útvar v různé délce a na odlišné téma. Součástí zadání může být výchozí text, obrázek nebo graf. Text bude zaznamenáván rukopisnou nebo počítačovou formou.

Žák napíše jednoduchý souvislý text na známá témata nebo témata z oblasti svých zájmů, témata související s běžným životem, prací, koníčky, aktuálním děním atd. Prokáže, že umí plynule vyprávět příběh nebo v hrubých rysech přiblížit obsah knihy či filmu a vylíčit své reakce, popsat zážitky a události, sny a stručně zdůvodnit a jednoduše vysvětlit své názory a plány a srozumitelně vyjádřit podstatu myšlenky. Dokáže k vyjádření používat širokou škálu jazykových funkcí a v jejich rámci reagovat.

Ústní zkouška z cizího jazyka

Ústní zkouška před zkušební maturitní komisí se uskutečňuje formou řízeného rozhovoru s využitím pracovního listu obsahujícího zadání ke konkrétnímu tématu. Ředitelka školy stanovuje 25 témat pracovních listů. Témata jsou platná i pro opravnou zkoušku a náhradní zkoušku.

Žák si vylosuje číslo pracovního listu na dané téma. Příprava k ústní zkoušce trvá 20 minut. Ústní zkouška trvá nejdéle 15 minut. V jednom dni nelze losovat dvakrát stejné téma.

OKRUHY

This error message is only visible to WordPress admins

Cannot collect videos from this channel. Please make sure this is a valid channel ID.