14. 10. 2017

Projekt 72

V průběhu října od 12.10. – 14.10. jsme se zapojili do ,,Projektu 72 hodin“. Činnost se týkala výmalby zastávky ,,Nábřeží“ v Ostravě-Porubě. Práce se ujali studenti VO 2.ročníku, dále studenti VO 1.ročníku, a také žáci VO z 2.stupně ZŠ. Před samotnou malbou návrhů jsme si museli připravit podklad – stěny zastávky se vymalovaly jednotnou barvou – a po zaschnutí jsme se pustili do samotné malby obrázků. Na základě připraveného návrhu a také fantazie studentů i žáků ZŠ, kterou do projektu vložili, jsme vytvořili společné dílo. Myslím, že realizace celého projektu proběhla skvěle a pořádně jsme si to užili! Možná někteří méně, kvůli možnému zašpinění, kterého se my výtvarníci nebojíme a naopak ho vítáme jako znak naší práce a úsilí. Těšíme se na další podobnou šanci zrealizovat něco smysluplného, co může vnést do běžného života nás všech aspoň trošku nevšednosti a neobyčejné radosti. Nyní se mohou cestující MHD kochat a příjemněji trávit čas čekáním na autobus.