08. 04. 2016

Německá recitace s mezinárodní účastí

V pátek proběhl jubilejní desátý ročník Soutěže v recitaci německých básní. Vůbec poprvé se jednalo o soutěž mezinárodní, za účasti žáků Gymnázia Antona Bernoláka v Námestovu na Slovensku. Z vyučujících, kteří účastníky doprovázeli, byla sestavena odborná porota, které předsedal Jörg Hochfeld z Jazykového gymnázia Pavla Tigrida.

Doprovodný program soutěže se letos nesl v duchu tvorby rakouské autorky a nositelky Nobelovy ceny za literaturu Elfriede Jelinek, která letos oslaví významné životní jubileum.

Samotná soutěž probíhala ve dvou kategoriích, v nižší kategorii (nižší gymnázium a ZŠ) soutěžilo dvanáct žáků. Do vyšší kategorie bylo přihlášeno 18 soutěžících. Výkony, které recitátoři podávali, byly naprosto jedinečné, a proto měla odborná porota rozhodování velmi těžké.

Naši školu reprezentovala Sára Pospíšková, studentka třetího ročníku. S básní „Nachtgedanken“ od Heinricha Heineho sice ve velké konkurenci na přední umístění nedosáhla, přesto porotu svým celkovým projevem velmi zaujala. Sáře gratulujeme a přejeme hodně úspěchů.