15. 11. 2018

Nebudu překvapen

V pondělí 12. listopadu navštívili studenty z 2. A gymnázia policisté z úseku prevence a propagace Městské policie Ostrava. Přijeli se svým úspěšným projektem „“Nebudu překvapen““. Čtyři vyučovací hodiny společně diskutovali jak se chovat v krizových situacích, do kterých se může každý z nás dostat. Studenti dostali informace o tom, jak se správně zachovat v případě autonehody, ublížení na zdraví nebo při zapletení do trestného činu. Dozvěděli se, jak se účinně vyvarovat nebezpečí a jaká je úloha policisty. Seznámili se se zájmy chráněnými zákonem.
Poslední dvě vyučovací hodiny probíhaly v tělocvičně, kde se studenti prakticky učili základní prvky sebeobrany v nouzové situaci. Policisté studentům ukázali jak se účinně dostat z úchopů útočníka a jak se pomocí kopů bránit. Studenti pak za asistence policistů a s použitím ochranných pomůcek nacvičovali předvedené prvky sebeobrany.
Ve čtvrtek 15. listopadu se téhož programu účastnili také studenti 3. A našeho gymnázia.