28. 03. 2023

Mezinárodní spolupráce na Hello

V březnu na Hello strávili týden naši partneři z Islandu se svými skvělými učitelkami. Navštívili Landek, Dolní oblast Vítkovic, Vysokou školu báňskou, studovali s námi na Hello, zkoušeli virtuální realitu. Vzali jsme je do Prahy. Nadšeni byli i z našich nákupních center :o)

VÍCE FOTEK
VIDEO ISLAND


Už téměř celý svůj dlouhodobý studijní výjezd do Zaragozy mají za sebou naši studenti 2. a 3. ročníku gymnázia, Kristýna a Honza. Během školního týdne se účastní výuky především předmětů spojených s IT, ale navštěvují i hodiny španělštiny a jejich znalosti jazyka se tak s každým týdnem velmi zdokonaluje. Volný čas pak tráví se svými hostitelskými rodinami. Najdou si čas i na provozování svých oblíbených sportů, kterými jsou tenis a golf. 
VÍCE

V měsíci únoru zároveň zahájila svůj pobyt na naší škole studentka Emmanuela z této partnerské školy, Zapojuje se do předmětů na naší škole. Se vším jí pomáhají prvačky Eliška Hrušová a Tereza Deptová z 1.B. Emanuela odjede v dubnu a místo ní se spolu s Kristýnou Damaškovou a Honzou Adamem ze Zaragozy vrátí i jejich „španělské sestry“ Emilia a Isabela. Devět týdnů stráví na oplátku na naší škole. 

A za sebou už máme i premiérovou návštěvu větší skupiny studentek ze zahraničí – z Gran Canarie. Tématem jejich návštěvy bylo zkoumání enviromentálního prostředí. A tak s námi navštívili: OVAK, OZO a DOV. Naši studenti do Španělska na oplátku vyrazí v dubnu.

V březnu hostíme studenty ze španělského Grausu, starají se o ně studenti 2. ročníku a deváťáci, kteří Graus a Barcelonu navštívili vloni. Devatenáct studentů a dva učitelé si Hello a Ostravu užívají plnými doušky.

A Portugalci přijedou v dubnu :o)