Máme to!

8 bronzových odznaků je doma. Deváťáci Tomáš Churý a Prokop Juránek, Katka Pochylová a Štěpán Vyležík z 1.A, Nikola Ručková a Filip Nekoranec z 2.A, Eliška Vylobová z 3.A a Martina Kotulková z 3.B zmákli všech 52 hodin práce „na sobě“ i pro společnost potřebných na bronz. Dotáhli své cíle v oblasti pohybu, dovednosti i dobrovolnictví do zdárného konce, překonali sami sebe i expediční nástrahy a ve čtvrtek 21.března, si převzali certifikáty a bronzové odznáčky z rukou senátorky Heleny Pešatové a ředitele DofE Tomáše Vokáče. 

A navnadilo je to natolik, že se někteří rozhodli zdolat zlato a uslyšíme o nich snad opět za 18 měsíců. 

A není to jenom tahle parta, která jede bomby. Míša, Magda a Majda mají taky splněnu většinu podmínek na bronz, plánují expedici a mají namířeno ke stříbru. Eliška, Johana a Lenka jsou na startu bronzu a víme ještě o několika váhavých střelcích.

Když do sebe všechno zapadá

Smyslem DofE je pracovat na sobě, zlepšovat se ve věcech a dávají nám smysl, ale taky pomáhat a na expedici se naučit soběstačnosti, fungovat v přírodě a trochu vystoupit ze své komfortní zóny. Ale to ještě není všechno! Na expedici tým pracuje na nějakém cíli, který si stanoví. 

Tým Eliška Vylobová, Martina Kotulková, Kiki Warmužová a Alice Machů vyrazil na expedici na cyrilometodějskou stezku a za cíl si dal objevit, zda má název a oblast opravdu co do činění s Cyrilem a Metodějem. O svá zjištění se slíbili podělit se spolužáky v prváku, až dojde v češtině na Velkou Moravu. Byla z toho profi hodina se vším všudy. Pracovní list s otázkami, zážitkové video a na závěr opakování v aplikaci Blooket. No nezapadá to do sebe?!

Náš facebook

Náš instagram

Youtube