13. 11. 2023

Listopad ve znamení cestování

Francie, Island, Švédsko a Španělsko. Tři job shadowingy (paní učitelky Barčíková a Géryková a pan učitel Oyolo), jeden projektový výjezd (virtuální realita – p. uč. Haisová, Pohlová, paní Nekorancová a Michalová) a deset druháků ve Francii na výměnném pobytu s p. uč. Elšíkovou a Juránkovou – to je velké množství zážitků, poznatků a novinek, které rádi zavedeme i do naší školy.

V prostředí zámků na Loiře, blízko Le Mans leží škola, která se na týden stala našim útočištěm. Bydleli jsme v rodinách, chodili do hodin a objevovali mentalitu Francouzů i systém francouzského vzdělávání. Mnohé bylo inspirací, mnohé děláme velmi jinak. Čas byl i na výlety – rychloPaříž, ale i krásné centrum Le Mans a zámky: Amboise i místo, které miloval Da Vinci. V dubnu přivítáme francouzské žáky v Ostravě.

VÍCE FOTEK Z FRANCIE

Náš facebook

Náš instagram

Youtube