Krabice od bot

Krabice od bot – obyčejný název, pod kterým se skrývá zajímavý, užitečný a smysluplný projekt, kdy děti (a v našem případě i mládež) obdarovávají děti, které s životem nemají ty nejlepší zkušenosti a jsou ohrožené chudobou.

Část studentů třídy 2. A se rozhodla podpořit tento projekt i na naší škole, a tak vytvořili propagační plakátek, informovali o akci ostatní třídy, a pak už jsme všichni sbírali.

A výsledek? Sebrané dárky téměř živelně zaplnily zadní část třídy 2.A a na řadu přišla zdlouhavá fáze třídění podle věku a toho, zda bude dárek směřovat ke klukovi nebo holčičce, rozdělování do krabic a balení. Asi ještě nikdy jsem tolik balícího papírů, stužek a posléze dárků pohromadě neviděla. Zabalené se hromadily v našem kabinetě a zaplnily (nejen) všechny volné kouty. K jejich předání organizátorům této celostátní vánoční sbírky, v zastoupení Mgr. Pírkové z Diakonie ČCE, naštěstí došlo dříve, než z kabinetu vytlačily mě i mé kolegy.

Věřím, že pod vánočním stromečkem naše dárky vykouzlí dětem úsměv na tváři a přinesou jim radost. Stejnou radost, jakou jsme z vršící se hromady měli ve škole my.

Upřímně děkuji všem, kteří se k našemu úsilí připojili svými dárky a zejména studentům třídy 2. A, kteří se obětavě o zdar akce přičinili.

Šárka Divišová