Jsme škola, která nevypouští duši

Věřím, že nadpis článku lze směle použít jako charakteristiku našeho Gymnázia Hello.
Především je to ale název programu, který mezi studenty šíří tolik potřebné informace o to, jak vše, v dnešním uspěchaném a náročném světě, zvládnout, když ne s úsměvem na rtech, tak alespoň s klidem v duši a pohodou v těle.
Program se zaměřuje na následující oblasti:
• co je duševní zdraví a proč je důležité
• jak o své duševní zdraví správně pečovat
• co dělat a kam se obrátit v případě nouze
• příběh mladého člověka s psychiatrickou diagnózou
• zvládání školního stresu
Více informací lze dohledat na stránkách neziskové organizace [[http://nevypustdusi.cz]]
Protože nám pohoda našich studentů není lhostejná, pozvali jsme si tvůrce tohoto programu k nám do školy a seznámili s nimi studenty prvního ročníku. Jaké byly ohlasy? Posuďte sami.

Dozvěděl jsem se spoustu nových věcí a přesvědčil jsem se, že motivace je strašně důležitá.

Přednáška mě velmi zaujala, protože si myslím, že by lidé měli být správně informováni o tom, co pojmy duševní zdraví a duševní onemocnění znamenají. Přednáška byla obsáhlá, dověděli jsme se spoustu nových informací, přednáška vyvrátila i obvyklé mýty a velkým přínosem byl i vlastní příběh ze života. Přednášející nás také vybavily radami, JAK NEVYPUSTIT DUŠI.

Program na naší škole proběhl už podruhé (poprvé ve třídě 3.A) a atmosféru ukazují i fotografie, které pořídila Lucie A. Přerovská.