01. 03. 2016

Exkurze do České televize v Ostravě

Regionální studio České televize v Ostravě oslavuje 60. výročí od prvního vysílání. Zajímalo nás, jak práce v televizi vypadá, proto jsme se vydali na exkurzi. Ta zahrnovala dvě studia, režii a střižny. Ve studiu, odkud se vysílá regionální zpravodajství, zaujalo především čtecí zařízení umístěné na kameře,kromě toho jsme si zkusili tzv. klíčování.
V dalším studiu se připravují pořady Dobré ráno, Sama doma, Na stopě a další. Pak jsme nahlédli do režie a střižny, kde jsme se dozvěděli, že minuta pořadu se stříhá asi 1 hodinu. A že v pěti střižnách se pracuje téměř nepřetržitě. V režii jsme zase poznali, jak moc je potřeba koncentrace při práci a také schopnost rychle reagovat, kombinovat vstupy, grafiku, znělky, titulky atd.
To, jak moc působí na hosty nervozita a teplo světel (zkusili jsme na vlastní kůži), nám odhalila redaktorka a dramaturgyně paní Tereza Nováková, která nás po celou dobu provázela a ohromovala zajímavostmi.