07. 01. 2017

eTwinning

eTwinning je společenství evropských škol, ve kterém mohou zaměstnanci škol z různých evropských zemí vzájemně komunikovat, spolupracovat, zapojovat se do projektů a sdílet své nápady. Také naše škola se do této největší komunity škol v Evropě zapojila. Na základě dlouhodobé spolupráce s Landgraf-Ludwigs-Gymnasium v Gießenu, jsme začali pracovat na společném projektu: Tschechien, Deutschland und Europa. Do projektu se zapojila skupina německého jazyka, třídy 2. B. Obě gymnázia měla za úkol zpracovat prezentace o své škole a o svém městě. Nyní probíhá čilá komunikace mezi studenty, mezi školami. Projekt stále pokračuje, cílem je nejen upevňování německého jazyka v praxi, nýbrž také navázání nových kontaktů a přátelství.