Erasmus tentokrát v Německu

Na začátku prosince se vybraní žáci ze základní školy a gymnázia zúčastnili zahraničního výjezdu v rámci programu Erasmus+. Tentokrát to nebylo moc daleko, neboť cílovou destinací bylo sousední Německo. Několikahodinová náročná cesta nás zavedla do města Karben, kde jsme se na několik dní stali součástí kolektivu v místní Kurt-Schumacher-Schule. Přivítání bylo vřelé (setkali jsme se dokonce s místním starostou) a my se cítili jako doma. Studenti bydleli v hostitelských rodinách a dostali tak možnost poznat nové kamarády a samozřejmě také zdokonalit se v německém jazyce. Součástí výjezdu nebyla pouze výuka, ale také návštěva okolních míst. V sousedním městu Friedburg jsme se zúčastnili zajímavé prohlídky starých židovských mikví, v Mohuči nás okouzlila místní katedrála, dům Johannese Gutenberga nebo pozůstatky římského osídlení. Stranou nezůstal ani Frankfurt nad Mohanem, kde jsme mohli obdivovat kontrast moderní a klasické architektury. Vzhledem k období jsme několikrát navštívili vánoční trhy, které nás krásně naladily na nadcházející vánoční čas. Týden byl pro nás všechny náročný, ale my si ho nesmírně užili. Všichni jsme si odnesli spoustu zážitků a věříme, že se s našimi německými přáteli uvidíme co nejdříve.

Mgr. Klára Kantorová

VÍCE FOTEK

Náš facebook

Náš instagram

Youtube