01. 01. 2024

Eliška si studium v Zaragoze užívá

Zdravím vás ze Zaragozy!

První dny byly opravdu úžasné! Když jsem poprvé cestou do školy zahlédla obrovskou a překrásnou katedrálu

„Basílica de Nuestra Señora del Pilar”, nemohla jsem uvěřit, že tuto největší barokní stavbu ve Španělsku budu míjet každý den.

Bydlím v malém bytě s milou a vstřícnou čtyřčlennou rodinkou, jenom deset minut chůze přes středověký Kamenný most „Puente de Piedra” do centra města.

Mým hostitelem je patnáctiletý Pablo, se kterým jsme skoro jako brácha a ségra. Jeho rodiče, starší bratr, prarodiče a celá rodina jsou úžasní a krásně mě přijali do rodiny!

Škola, do které chodím s Pablem, je jiná než ta naše. Přístup k výuce i k žákům je malinko odlišný. Výuka se blíží běžným českým státním školám. Učivo se bere více dopodrobna a není takový prostor na diskuzi. Nicméně učitelé jsou milí, kolektiv příjemný a studenti mají dobrý přehled.

Ve škole jsem si našla přátele, se kterýma často trávím svůj volný čas. Věnuji se hlavně rodině, která mi plánuje různé výlety, a tak se neustále těším na to, co mě čeká. S nimi jsem už poznala katedrálu, zažila jsem si zaragozský fotbal a byla jsem na jednom z nejstarších středověkých hradů Španělska „Castillo de Loarre”. Dělá mi radost každý den chodit po španělských uličkách a poznávat Zaragozu. Jsem spokojená a těším se na další zážitky!

Eliška Hrušová

A jak se Eliška do Zaragozy dostala?

Musela prokázat nejen motivaci, dobré výsledky a znalost jazyka, ale taky důslednost, zodpovědnost a psychickou odolnost. Eliška to zvládla, a tak máme vítězku, kterou ve 2. pololetí pošleme na dlouhodobý studijní výjezd do Zaragozy. Zároveň bude muset zvládnout i pokračující on-line studium druhého ročníku všeobecné Hello třídy. Nebude to jednoduché, ale tu zkušenost už Elišce nikdo nevezme.