Pedagogičtí pracovníci

učitelka

Předměty: D, ČJL, Dějepisný seminář, Tvůrčí psaní
kantorova@helloskola.cz

Během svého středoškolského studia na jazykovém gymnáziu jsem našla zalíbení v angličtině a francouzštině. Pevně jsem věřila, že se těmto jazykům budu věnovat i ve svém profesním životě. Osud to však chtěl jinak a já se nakonec zamilovala do historie a literatury, které jsem vystudovala na Filozofické fakultě Ostravské univerzity. Po obdržení bakalářského titulu vyvstala otázka, kam směřovat dále. Volba padla na obor učitelství pro střední školy a nyní jsem nesmírně vděčná, že jsem si zvolila právě tento směr. Jako učitelka dějepisu chci studentům ukázat, že historie není jen souborem nepřehledných letopočtů a náročných politických dějin. Historie dokáže osvětlit naši přítomnost a její znalost nám umožňuje vyvarovat se chybám, kterých se dopustili naši předci. Historie umí být krutá a šokující, avšak na druhou stranu je také záhadná, dojemná či zábavná. A hlavně, je nesmírně dobrodružná! Kdo z nás nezná slavného historika a dobrodruha Indiana Jonese?
Mým druhým oborem je český jazyk a literatura. Lásku ke knihám jsem si vypěstovala již v útlém dětství a nyní bych ráda tuto lásku k četbě předala někomu dalšímu. Věděli jste např., že čtení knih rozšiřuje naši slovní zásobu, snižuje stres nebo prodlužuje život přibližně o dva roky? Myslím si, že tohle jsou pádné argumenty pro to, abychom se do něčeho co nejdříve začetli. Studentům chci také dokázat, že český jazyk není jen o gramatických chybách a diktátech. Čeština totiž představuje neuvěřitelně bohatý jazyk s úžasnou slovní zásobou, kterou bychom těžko hledali v jiných jazycích. Stačí se podívat např. na nářeční prvky našeho "razoviteho" kraje.
A co vlastně dělám ráda ve svém volném čase (pokud tedy zrovna něco nečtu nebo se "nehrabu" v historii)? Ráda chodím do divadla, scházím se s přáteli, cestuji, sportuji nebo se věnuji svému čtyřnohému mazlíčkovi.