IT předměty

Personální složení

Vedoucí předmětové komise IT: Ing. Lenka Nekorancová

Vyučující: Mgr. David Krčmář, Bc. Petra Pupíková, Emmanuel Oyolo, Jan Hlaváček, Martin Prusek

Správce IT infrastruktury: Ing. Marek Ťapťuch

Hostující odborníci:   Tomáš Grőpl https://tomasgropl.cz/

Linette Manuel https://www.instagram.com/_makeful/

Předměty

Informační a komunikační technologie – Výuka informatiky na je zaměřena na praktické dovednosti v digitálním prostředí, logické myšlení a bezpečné chování na internetu. Žáci pracují s moderními technologiemi, programují, tvoří multimediální obsah a učí se řešit problémy. Předmět podporuje rozvoj digitální gramotnosti a připravuje žáky na aktivní život v digitálním světě.

ECDL – Předmět je zaměřen na rozvoj praktických dovedností pro práci s počítačem a běžně používanými digitálními technologiemi. Vychází ze stejnojmenného mezinárodního kurzu ECDL (European Computer Driving Licence) a naučí žáky efektivně pracovat s operačním systémem, textovým editorem, tabulkovým procesorem, prezentacemi, internetem a základy online bezpečnosti. Získané znalosti jsou využitelné jak ve studiu, tak v budoucím profesním životě. Navíc mají žáci možnost absolvovat zkoušku po jejíž úspěšném složení získají mezinárodně uznávaný certifikát.

Aplikovaná informatika – Cílem předmětu je vytvořit prostor žákům a rozvíjet jejich potenciál prostřednictvím práce na konkrétním projektu z oblasti digitálních technologií. Ať už je projektem návrh designu počítačové hry, její naprogramování nebo návrh, modelování a 3D tisk konkrétního produktu podporujeme studenty v rozvoji v konkrétní oblasti jejich zájmu. Student si pro svůj projekt v rámci předmětu stanoví cíle, časový harmonogram jejich dosažení a cestu, jak dosáhnout požadovaného výstupu. V průběhu školního roku jsou sledovány a kontrolovány průběžné pokroky, výsledky práce a studentovi je poskytována kontinuální podpora ze strany pedagoga.

English for IT –přispívá k jazykovému vzdělávání ve 2. a 3. ročníku gymnázia. Tento vyučovací předmět si klade za úkol vytvořit předpoklady pro mezikulturní komunikaci v rámci Evropy a světa v oblasti IT angličtiny. Klademe si za cíl naučit studenty používat cizí jazyk ve světě IT k chápání a objevování nových skutečností, které přesahují oblast zkušeností zprostředkovanou mateřským jazykem. Cílem je rozvoj komunikativní kompetence, ústní i písemné, rozšíření celkového obzoru v oblasti IT angličtiny, ale také  rozvoj konkrétních digitálních dovedností. Předmět si klade za cíl seznamovat žáky se světem nejmodernějších technologií jako je například 3D tisk textilu a rozvíjet odbornou slovní zásobu v těchto oblastech.

Foto: na tomto odkaze web

Ostatní aktivity IT sekce

Workshop 3D tisku textilu – foto zde 3D tisk textilu

Workshop Staň se video-tvůrcem – foto zde Staň se video-tvůrcem

Zajímavé odkazy

ECDL certifikát – https://www.ecdl.cz/

Zdroje pro samostudium k ECDL – https://ecdl.uzlabina.cz/

Web Tech

Kybernetická bezpečnost

Náš facebook

Náš instagram

Youtube