Rodilí mluvčí do škol

Rodilí mluvčí do škol – vzdělávací kurzy na míru pro žáky základních škol, pedagogické a vedoucí pracovníky základních škol a školských zařízení z dotčených krajů

Gymnázium, základní škola a mateřská škola Hello s.r.o. získalo finanční podporu z Evropského sociálního fondu na realizaci projektu Rodilí mluvčí do škol, v rámci Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost a nabízí zdarma vzdělávací aktivity.

TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČR.

Název a cíle

Název projektu:

Rodilí mluvčí do škol – zvyšování jazykové vybavenosti žáků základních škol pomocí rodilých mluvčích a zapojením škol do mezinárodních projektů

Název operačního programu:

Operační program Vzdělávání pro konkurenceschopnost

Název prioritní osy:

Počáteční vzdělávání

Název oblasti podpory:

Zvyšování kvality ve vzdělávání

Datum zahájení projektu:

01.09.2014

Datum ukončení projektu:

31.07.2015

Stručný obsah projektu:

Obsahem projektu je realizace komplexních vzdělávacích a podpůrných aktivit pro žáky a pracovníky základních škol v Moravskoslezském, Zlínském, Jihomoravském a Ústeckém kraji.Všechny aktivity budou směřovat k dosažení hlavního cíle projektu, kterým je zvyšování komunikačních dovedností žáků základních škol v cizích jazycích a zejména jeho aktivní používání. Tohoto cíle bude dosaženo kombinací zapojení rodilých mluvčích do výuky a aktivit na základních školách, zaváděním cizích jazyků do nejazykových předmětů prostřednictvím metody CLIL a podporou zapojování škol do mezinárodních projektů. V rámci jednotlivých aktivit budou pořádány workshopy, jazykové kurzy. Kromě žadatele se na realizaci projektu budou podílet 3 partneři.

Komu je projekt určen

Projekt je dle aktivity určen žákům základních škol, pedagogickým a vedoucím pracovníkům základních škol a školských zařízení z dotčených krajů.

Přínos pro cílovou skupinu

Základním přínosem projektu pro cílovou skupinu je zvýšení komunikačních dovedností žáků základních škol v cizích jazycích a zejména jeho aktivní používání. Poskytnutí teoretického i praktického základu pro vytvoření vlastního mezinárodního projektu a jeho úspěšnou realizaci.

Obsah vzdělávacích aktivit

1. Klíčová aktivita č.1 – Zapojení rodilých mluvčích do výuky na základních školách

Rodilé mluvčí je možno zapojit:

• do výuky cizích jazyků
  • do výuky cizích jazyků v rámci hodin nejazykových předmětů (v rámci uplatňování metody CLIL)
  • do kroužků v rámci školní družiny
  • do volitelných předmětů
  • realizace soutěží zaměřených na cizí jazyky
  • účast rodilého mluvčí např. na školních výletech, školách v přírodě atd.

2. Klíčová aktivita č.2 – Zavádění metody CLIL do výuky na základních školách

• realizace 22 workshopů zaměřených na metodu CLIL, rozsah 8 hodin, v průměru pro 10 účastníků
  • realizace 40 jazykových kurzů, v rozsahu 72 hodin, v průměru pro 4 účastníky
  • realizace podpory účastníků workshopů zaměřených na metodu CLIL
  • vytvoření výukových materiálů pro metodu CLIL

3. Klíčová aktivita č.3 – Podpora základních škol při přípravě a zapojování se do mezinárodních projektů

Zaměřena na vzdělávání pracovníků základních škol a školských zařízení v oblasti přípravy projektů mezinárodní spolupráce. Klíčová aktivita rozdělena do 4 podaktivit:

Kontakty k projektu

Gymnázium, základní škola a mateřská škola Hello s.r.o.
Novinářská 1254/7
709 00 Ostrava-Mariánské Hory
Mgr. Jana Lipovská

Kontaktní údaje:

tel. 773 803 074, lipovska@gymnaziumhello.cz

Termíny kurzů

Již brzy zveřejníme termíny kurzů

Evropský sociální fond
Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Přihláška na kurzy:

Závazné přihlášení

Pro závazné přihlášení je nutné vyplnit a podepsat tištěnou přihlášku.

Koordinátor:

Mgr. Jana Lipovská