Mateřská škola | Gymnázium | Jazyková škola | Bakaláři | Strava

Paní asistentka: Vendy Smets

Počet žáků: 11

Počet žákyň: 3

Oblíbené aktivity: povídání o přestávkách, sport, procházky do bufetu, výuka venku, kahoot

Tak tohle jsme my! Sedmáci, kteří zažívají svůj další rok na druhém stupni ZŠ Hello.

Davča, Matěj, Ríša, Seba, Timi, Víťa, Míša, Olík, Marek, Stela, Táňa, Bety a Filip. Na fotografii chybí náš nový spolužák z Ukrajiny Kyryll, kterého jsme si velmi oblíbili (on nás učí ukrajinsky, a my ho zase učíme česky, je to zábava).

Co všechno jsme už zažili? Hned v říjnu jsme se zúčastnili školní akce Erasmus days. V rámci tohoto dne jsme prezentovali vybranou zemi – Kanadu. Všichni z nás si připravili různé aktivity pro návštěvníky. Někteří se vrhli také do přípravy typického kanadského jídla, jako byly např. Míšovy bannocky. Naší třídou se dokonce linula vůně popcornu, který pečlivě připravoval Seba. Zajímavou aktivitou bylo hraní lakrosu. Ten si vyzkoušela i naše paní ředitelka!

Kyryllův první den u nás

Mezi náš další úspěch můžeme zařadit prodej výrobků na vánočním jarmarku, který se odehrál na chodbě naší školy pár dní před Vánocemi. Naše zákazníky zaujaly zejména Ríšovy perníkové chaloupky, marmelády, anebo různé druhy cukroví, které donesl každý z nás. V rámci vánočního dne jsme si společně rozdali dárečky, zazpívali koledy nebo zahráli vánoční kvízy na kahootu. Byl to zkrátka skvělý den!

Od začátku školního roku má naše třída taky speciální besedy Selektivní prevence, které se zaměřují na práci s kolektivem. Učíme se, jak si vzájemně porozumět, jak správně komunikovat nebo pomáhat druhým. Vedoucí besed mají vždy skvělé nápady na aktivity, zejména nacvičování osobního prostoru bylo nesmírně zajímavé.

Co můžeme dále zmínit? V březnu jsme si vyzkoušeli učitelskou profesi v rámci Dne naruby. Naši vyučující si mohli odpočinout a jejich práci jsme na jeden den převzali my! Musíme říct, že nás to velmi bavilo.

Den naruby (Táňa a Bety odučily hodinu češtiny)

V dubnu jsme byli na jednodenním výletě v Dolní oblasti Vítkovice, kde jsme si prošli zajímavé expozice. Vyzkoušeli jsme si práci kameramana nebo zjistili naši váhu na Měsíci. Hlavním bodem programu byla přednáška o kapalném skupenství, během které jsme dostali možnost zahrát si na chemiky.

V červnu jsme jeli na Erasmus do Portugalska. Kritéria pro přijetí byla poměrně náročná, avšak my jsme to zvládli! Tato akce byla skvělým zakončením našeho prvního roku na druhém stupni!

Další fotografie z naší třídy:

Vyučovací hodiny

• 0. vyučovací hodina – 8:05-8:50 hod.
  • 1. vyučovací hodina – 9:00-9:45 hod.
  • 2. vyučovací hodina – 10:00-10:45 hod.
  • 3. vyučovací hodina – 10:55-11:40 hod.
  • 4. vyučovací hodina – 11:50-12:35 hod.
  • 5. vyučovací hodina – 12:45-13:30 hod.
  • 6. vyučovací hodina – 13:35-14:20 hod.
  • 7. vyučovací hodina – 14:25-15:10 hod.