Mateřská škola | Gymnázium | Jazyková škola | Bakaláři | Strava

Úspěchy našich žáků

2023/2024

Zabodovali jsme v okresním kole programovací soutěže VŠB

Michael Orlík, Kyryll Shcherban a Isabela Uhrová zase udělali radost svému učiteli IT a nám všem, když zabodovali mezi často staršími pardály. A přestože některé úkoly viděli na programovací soutěži VŠB úplně poprvé, umístili se na fantastických místech. Podívejte se sami na výsledkovou listinu. Velká pochvala putuje i k Čeňku Kočanovi. Bojovného ducha prokázala i Stela Složilová. Ještě pár let a budou z nich machři.

Vyhráli jsme v Talentáriu!

V soutěži na téma Ostravské plusy a mínusy jsme s velkým náskokem převálcovali ostatní týmy základních škol. Hodnotily se prezentační, komunikační a IT dovednosti. A na těch my celoročně makáme. K tomu téma, které je nám blízké – zajímavosti ze současnosti a historie Ostravy. Prostě paráda.

Letos vyhráli naši deváťáci: Tom Churý, Martin Lokaj a David Hermann. Gratulujeme!

Volgiáda olympiáda – vyhráli jsme!

Čtveřice chlapců z 5. třídy se zúčastnila matematické olympiády, kterou pořádala ZŠ a Gymnázium Volgogradská. Ze třinácti soutěžních skupin si naši chlapci vybojovali vítězství! Moc jim gratulujeme! 

Matematický šampionát

Naši deváťáci (Saša, Nela, Kiki a Martin) se 19. října účastnili matematického šampionátu a vybojovali krásné 20. místo (z 60 týmů).

Blahopřejeme!

Ahol Race – vyhráli jsme!

Osmáci a deváťáci šli na Ahol Race s odhodláním, že vyhrají … a… vyhráli 🙂 Téma vesmír, věda a technika zvládli nejlépe, jak vědomostní kvíz, tak následné úkoly. Vše v angličtině. Blahopřejeme!!!

Fotogalerie

Erasmus Day soutěž…

Je to už každoroční soutěž v prezentačních dovednostech u nás na Hello. Tříčlenné týmy dostanou téma a během 2 hodin musí připravit prezentaci. Hodnotí se zpracování tématu, ale také prezentační dovednosti soutěžících. Náš tým skončil druhý.

Fotogalerie

…..

2022/2023

Úspěch páťáků

Adélka Balunová byla nejlepší v českém jazyce v Moravskoslezském kraji v testování scio 5. tříd a její spolužák Míša Orlík pro změnu v matematice. Dobře si vedla i Nella D´Silva.

Nejlepší v Moravskoslezském kraji je i Stela Složilová. Porazila všechny sedmáky! Moc gratulujeme!!!😊

Úspěch ve výtvarné soutěži

Úspěch ve výtvarné soutěži dětské mapy Barbary Petchenik! Ben Škoda se se svým obrazem „Srážka“ umístil na 4. místě mezi 350 pracemi na téma „Mapa mého budoucího světa“

Gratulujeme!!

DOFE jede…

23.března si naši první dva dofáci, Samuel Bolf a Savelij Savejlev, převzali z rukou senátorky RNDr. Heleny Pešatové a regionální manažerky Veroniky Ormaniecové, odznáčky a certifikát za splnění bronzové úrovně v programu Mezinárodní cena vévody z Edinburgu (The Duke of Edinburgh´s International Award). A čím že se to zabývali? Celkem 6 měsíců, se věnovali aktivitám ze 3 oblastí, každé z nich alespoň hodinu týdně a plnili cíle, které si v každé oblasti sami vytyčili. Oblasti DofE jsou pohyb, dovednost, dobrovolnictví. Vše je završenou závěrečnou expedicí, která prověří schopnost plánovat, spolupracovat v týmu ve zcela jiných, než školních podmínkách a umět se o sebe postarat v terénu. Více o programu DOFE  i zde na facebookových stránkách.
„DOFÁKŮ“, jak jim říkáme, však máme ve škole mnohem víc. 13 se jich blíží ke splnění svých cílů a věříme, že zvládnou expedici a i oni se brzy přidají k hrdým držitelům bronzových odznaků vévody z Edinburghu. Dalších 10 studentů z prvních ročníků se po prezentaci nadchlo pro DofE, registrovalo a v době kdy čtete tyto řádky, již pravděpodobně mají na kontě první „hodiny“ a jsou o kousíček blíž ke svým cílům.

A 2 studentky už se pustily do stříbrné úrovně! Držme všem palce. 

Aleš Hrdlička Challenge – vyhráli jsme!

Deváťáci se už tradičně zúčastnili anglické soutěže  Aleš Hrdlička Challenge. Ověřili si, že umí dát první pomoc,  že vědí, co udělat v případě tornáda a taky se jim dařilo ve střelbě na cíl.

Využili své znalosti angličtiny a vyhráli.

Už tam budem! – vyhráli jsme!

Přírodovědné předměty nám vždycky šly. Navíc umíme pracovat v týmu, a to se hodí vždycky. Kačka, Trudy, Vojta, Savča, Dominik.

Vyhráli jsme v Bludišti

A to velkým rozdílem. Dokázali jsme sestavit neohrožený tým se svaly, vědomostmi a taktickými dovednostmi.

Bádáš, bádám, bádáme – vyhráli jsme

V soutěži Bádáš, bádám, bádáme naše pětka nenašla přemožitele! Prokop, Saša, Sára, Tom a Zuzka z osmičky všem vyrazili dech. Skvělým tématem, luxusním zpracováním a výbornou prezentaci. Velké poděkování patří paní učitelce Hrbáčové a Martiníkové, Kubovi Hlaváčkovi a rybám v Hello akváriu

A jak to celé začalo?

Od začátku školního roku se 8. třída účastnila velkého projektu propojujícího přírodní vědy. Akci s názvem Bádám, bádáš, bádáme pořádala ZŠ Březinova, která škole zapůjčila speciální čidla Vernier pro měření pH, teploty, vodivosti a obsahu CO2
Žáci přišli s úžasnými nápady k využití těchto čidel a po celý měsíc prováděli precizní měření, ověřovali své hypotézy, vyvozovali závěry a nakonec vytvářeli výstupy ze své badatelské činnosti. 

Na soutěž byl vybrán tříčlenný tým ve složení Tomáš Churý, Prokop Juránek a Alexandr Nosek. V původním týmu spolu se  Zuzanou Haftovou a Sárou Uhrovou sledovali optimální podmínky pro chování, tření a úspěšný vývoj jiker ryb našeho akvária.
Ve středu 12. 10. 2022 pak velmi profesionálně odprezentovali výsledky své činnosti a v konkurenci ostatních škol vyhráli

Vítězům blahopřejeme a smekáme klobouk před celou osmou třídou! Dobrá práce! 🙂

2021/2022

Amamos el espanol 

Deváťáci a aliterace

(…)
Neskutečný neřád nás nedávno navštívil, nadělal neslýchanou neplechu. Nákaza nás nemine na nejednom nástupišti. Někteří neustále nechápou návod na neshlukování našich nejbližších, nenošení náhubků, nepřibližování… Náctiletí neoceňují nesmyslná nařízení, naopak neprodleně navrhují nějaké nové nástupce. Notorikům nikdo nenalévá, nemocnice návštěvy nepouštějí, nejhorší národ, nálada nanic. Nééé! Nutno nepodlehnout negativním nástrahám, nejsme nýmandi! Nevítaná návštěvo, netrap nás, nech nás nadobro. Naděje nikdy neumírá, nic nevzdáme!
(…)
Zlé zprávy ze září: „Zezadu zaútočil zákeřný zčervenalý zabiják!“ Zparchantělý zlosyn! Zářné zítřky zmizely. Začala zatracená zkáza. Zakryté zuby. Zítra zase zavřeno. Značně zmatené zákony. Zaznamenáváme ztráty. Zesiluje zlost ze zákazů. Zastávky zmlkly, ztichly zahrádky. Země zesmutnila… Zástupy zemřelých… Zodpovědní zdravotníci – zlatí zachránci. Zásluhy za záchranu zdraví. Zakázaná zábava, zajít za známými. Zrušené zájezdy, zdražování zboží… Zhoršování zdraví – zákonodárci zvažují zásadní změny. Zní zcela zřetelně: „Zastavme zlověstnou zlobu!“ Základní zásada – zachránit zdraví! Zimu zvládneme! Zapojme zbraně za zelené zítřky! Zabojujme!!!
(…)
Nová nemoc nyní ničí naše národy, ničí naše nervy, ničí naše nálady. Nemůžeme naříkat, nemůžeme nadávat. Něčemu nás naučí. Nakupovat na netu, najít nové nápady, neznat nudu, nebýt nemocní… Nezbývá než naslouchat. Našim nadřízeným. Nic není nejlepší než naděje.
(…)
Velká většina vědeckých velikánů vyslala varování. Věda ví, vláda vymyslí, vyhlásí, vylepí….všichni vespolek vězněni ve vakuu.?
Vizuální, virtuální výuka, vcelku výborné výsledky, vysvědčení. Všem váženým vědátorům věříme, vakcínu vroucně vyhlížíme….
(…)
Panika. Pořád pouze panika. Prokletá pandemie. Prostě přibývají povětšinou pozitivní případy. Populace přesto pořád pyskuje, protestuje proti povinnému používaní pokrývky pusy.
(…)
„Kubo! Kamilo! Klárko! Korona. “„Kde?“ „Kdekoli.“„Kam koukneš.“„Kamarádi konec!“„Kušuj!“ „Kina, kavárny, kluby, kempy končí.“„ Kaple?“„ Kdepak.“ Kazatel káže kdykoliv…
(…)
Vypadají všichni velmi vystrašeně vlivem všech výnosů vlády. Většině vandráků výpovědi vystavili. Většina vlivem viru váhá vycházení ven. Vláda ve večerním vysílání vysvětluje vládní výnosy. Vir, všude vládne vir, ve vozech, ve vlaku, ve výtahu…

Sedmáci a rodinné erby

Planeta země a naši čtvrťáci

Příběhy obrazů

Katka Vítová

Příběh obrazu

Filip Nekoranec

Bonbony

Náš facebook

Náš instagram

Youtube