Sněhuláci pro Afriku

Sněhuláci pro Afriku aneb děti pomáhají dětem!

2018

Letošní zima nebyla na sníh moc bohatá. Proto jsme hned využili příležitosti, kdy sníh napadl, a vydali se na zahradu nějaké ty sněhuláky postavit.

Za MŠ a ZŠ jsme postavili celkem 18 sněhuláků. Nejbližší tip v tipovací soutěži se podařil Zlatušce Jakubkové z 1. třídy, Míšovi Pláškovi z 2. třídy a Zuzance Haftové ze 3. třídy. Jejich tip byl 15 a 21 sněhuláků.

Z šesti vybraných sněhuláků se dětem nejvíce líbili tito:

1. místo

sněhulák od Valentinky Šrubařové ze 4. třídy

2. místo

sněhuláci od Dominika Polocha, Ládi Svozila, Vaška Tichopáda ze 4. třídy a Honzy Rečka, Luca Leoneho, Sama Brozáka a Jakuba Loskota z 5. třídy

3. místo

sněhulák od Klárky Vaculíkové, Michala Pláška a Jeyounga Choi z 2. třídy

Velké poděkování patří samozřejmě i dětem z mateřské školky a z 2. stupně! Díky všem dárcům můžeme letos poslat organizaci Kola pro Afriku 7 780,- Kč !

2017

Počasí jsme si letos objednali a vyšlo! Svítilo sluníčko, sníh byl tak akorát, nikomu nebyla zima, a tak jsme mohli stavět sněhuláky venku.
Za MŠ a ZŠ jsme postavili a vyrobili celkem 42 sněhuláků. Nejbližší tip v tipovací soutěži se podařil Nelince Malinové z 1. třídy a Nelince Sasínkové z 2. třídy. Jejich tip byl 41 sněhuláků.

Z desíti vybraných sněhuláků děti vybíraly takto:

1. místo

sněhulák od Elissky Abdallah a Valentinky Šrubařové ze 3. třídy

2. místo

sněhulák od Adélky Petrové ze 4. třídy, Lucky Kachlové a Evičky Macíčkové z 5. třídy

3. místo

sněhuláci od Honzíka Adama, Péti Adamce z 5. třídy a Honzíka Rečka, Kubíka Richtera a Lucy Leoneho ze 4. třídy

A to nejlepší nakonec – vybrali jsme celkem krásných 8 695,- Kč, které poputují organizaci Kola pro Afriku a následně africkým dětem.

Všem dárcům patří velký dík!

2016

Letošní sněhulákování máme za sebou. Pro nás to byl už 2. ročník, a přestože nám sněhové podmínky nepřály, akci jsme si všichni užili.

Za Gymnázium, MŠ a ZŠ Hello jsme vyrobili nebo namalovali celkem 70 krásných sněhuláků!!! A to nejlepší nakonec, podařilo se nám vybrat krásných 8 250,- Kč a za to vám všem, kteří jste přispěli, patří velký dík!!!

A zde jsou vítězné výtvory, které děti vybraly, a které nás bude reprezentovat v celostátním hlasování.

Vyrobili je žáci ze 4. ročníku – Evička Macíčková, Lucka Kachlová, Eliška Balarinová, Honzík Adam, Kája Podhorný, Péťa Adamec a Adam Jirušek a žákyně ze 3. ročníku – Anička Mikšaníková, Anička Plocher a Nikolka Ručková.

V soutěži o nejbližší tip vyrobených sněhuláků se téměř trefil Viktor Nosek z 2. třídy. Jeho tip činil 72 sněhuláků.

Jsme rádi, že jsme mohli spojit příjemné s užitečným!

Fotografie z letošního tvoření