Talent jako diamant II

Program na podporu vzdělávání a talentmanagementu v oblasti technických a přírodních věd na území statutárního města Ostravy pro rok 2018 a 1. čtvrtletí 2019. Cílem první etapy (a také projektu) bylo diamanty nalézt, zajistit si základní nástroje k opracování a začít opracovávat. V druhé etapě jsme se zaměřili na hledání systému, jak trvale nacházet drahokamy a pořízení profesionálnějších nástrojů k opracování (v našem případě vzdělání pro pedagogy a pomůcky pro žáky).

Díky tomuto programu se nám podařilo:

• Navázat dlouhodobou spolupráci s patronem nadaných žáků – nadačním fondem QIIDO v oblasti vzdělávání pedagogů, identifikaci nadání a sdílení zkušeností s dalšími školami věnujícími se nadaným dětem.
  • Zavést obohacující hodiny pro nadané žáky.
  • Nastavit několik individualizovaných hodin – zejména pro žáky jazykově nadané.
  • Zapojit žáky a studenty do soutěží.
  • Pořídit a ve výuce využívat pomůcky rozvíjející intelekt i kreativitu.
  • Doplnit a rozšířit zdroje a pracovní listy k efektivnější individualizaci ve výuce.
  • Realizovat výukové programy pro vybrané žáky dle oborů excelence.
  • Zapojili jsme se do aktivit Odysea Mysli, podporující týmovou spolupráci, kreativitu a talent.
  • Zřídit funkci koordinátora nadání.