11. 11. 2016

Logická olympiáda

Jedná se o soutěž, která je pořádaná Mensou České republiky. Je založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.
Také z naší školy se dobrovolně zapojily děti z různých ročníků. Velice blahopřejeme dětem, které se ve své kategorii mezi dětmi naší školy umístily na 1. místě. Jsou to tyto děti:

• Kategorie MŠBarborka Macháčková
  • Kategorie A1: 1. ročník: Walter Műller (v kraji na 2. až 10. místě – perfektní výsledek!)
  • Kategorie A2: 2. – 5. ročník: Katka Vítová
  • Kategorie B: 2. stupeň: Vašek Kuboň

Nesmírně nás však těší účast všech dětí, které se do soutěže zapojily a mohly si tak vyzkoušet svůj logický úsudek.