Mateřská škola | Gymnázium | Jazyková škola | Bakaláři | Strava

NOVINKY

Erasmus Irsko-Galway 2023

Týden plný zážitků v Irsku

Pro malou skupinku sedmáků, osmáků a deváťáků naší školy se třetí říjnový týden nesl v irském duchu. Díky dalšímu výjezdu žáků školy v rámci projektu Erasmus + jsme jej strávili ve městě Galway, které se rozkládá v malebném zálivu na rozeklaném pobřeží Atlantického oceánu na západě Irska.

Každý den, který jsme na tomto smaragdovém ostrově strávili, byl plný dobrodružství, učení se novým věcem, trénování angličtiny, nových setkání a zážitků.

Hned po příjezdu jsme celý den prozkoumávali město Galway, jeho starobylé uličky a tradiční domy, a šli jsme se projít na dlouhou procházku podél pobřeží. Další den jsme hned zrána vyrazili ke škole St. Joseph’s Patrician College, kterou v Galway nenazve nikdo jinak než The Bish. Tato tradiční irská škola patří k nejstarším ve městě, je to škola chlapecká a chodí do ní asi sedm set studentů. Zde nás přivítala zhruba desetičlenná skupinka irských účastníků projektu v čele se svými učiteli, kteří se nám po následujících několik dní starali o program v rámci školy i mimo ni.

Během dopolední jsme se pravidelně účastnili výuky různých předmětů a zejména pak hodin IT, ve kterých jsme spolu s irskými studenty pracovali na společném projektu, který jsme v Irsku začali a finišovat jej budeme v únoru, kdy zase na oplátku irští studenti přijedou na návštěvu za námi, do naší školy. V rámci projektu jsme pracovali s mikrobity, programovali v jazyce Python a zabývali se taky programem Solidworks. Velice se nám líbilo v muzeu IT, kde jsme si mohli prohlédnout a vlastně i osahat výpočetní techniku, která se používala před několika desítkami let, kdy se s počítači teprve začínalo.

V rámci doprovodného programu jsme absolvovali výlet na nádherný irský venkov. Podnikli jsme celkem náročný výšlap v národním parku Connemara, prošli se podél divokého pobřeží Atlantiku a v úžasu stáli na víc jak dvě stě metrů vysokých Cliffs of Moher. Zkusili jsme „chytit vlnu“ a chvíli se jí nechat nést při lekci surfingu na Lahinch Beach a také třeba navštívili místní čokoládovnu Hazel Mountain Chocolate v Burren Mountains.

Zkrátka, prožili jsme týden, na který budeme ještě dlouho vzpomínat. A už teď se těšíme, až zase my budeme hostit naše kamarády z Irska u nás ve škole.

Mgr. Zora Jelínková

VÍCE FOTEK