24. 09. 2021

Amazing race

V pátek 24.9. jsme se s našimi studenty zúčastnili soutěže Amazing Race s názvem A journey to the past. Soutěž byla určena pro studenty základních škol a byla tematicky zaměřená na historii anglicky mluvících zemí jako je Anglie, Austrálie, USA.
Zástupci 6., 7., 8. a 9. ročníku nejprve zvládli vědomostní test z historie anglicky mluvících zemí – samozřejmě v angličtině a poté pokračovali v soutěži na jednotlivých stanovištích, kde získávali šeky hodnot odpovídajících jejich vědomostem a znalostem. Ve škole je čekali piráti, vikingští bojovníci, indiáni, Jindřich VIII. nebo Abraham Lincoln, kteří jim dávali úkoly ke splnění.
Z celkového počtu 14 základních škol skončil náš tým na 6. místě, což považujeme vzhledem k náročnosti testu a faktu, že naši studenti nebyli jako tým úplně sehraní, za krásné umístění. Gratulujeme a těšíme se na další ročníky.