NÁŠ TÝM

Mgr. Radka Aniolová

třídní učitelka 1.třídy

aniolova@helloskola.cz

Narodila jsem se v Ostravě, kde žiji doposud. Studiu cizích jazyků se věnuji již od základní školy, po maturitě na gymnáziu jsem pokračovala ve studiu španělštiny na Filozofické fakultě, a poté jsem se vrátila k jazyku anglickému. Státní jazykovou školu jsem završila základní jazykovou zkouškou a všeobecnou jazykovou zkouškou z anglického jazyka. Po absolvování Doplňujícího pedagogického studia pro učitele jsem začala vyučovat na základní škole, kde jsem nejprve učila především angličtinu, první zkušenost s dětmi jsem však získala ještě dříve, kdy jsem vedla kroužky keramiky ve Středisku volného času. Rovněž jsem absolventkou Pedagogické fakulty Ostravské univerzity obor učitelství pro první stupeň. Učila jsem na třech základních školách, na kterých jsem nasbírala mnoho zkušeností, ale přesto je mým cílem neustrnout a pokračovat dál. Škola, která dává žákům tolik možností se vzdělávat a využít i bohaté mimoškolní činnosti, je tím, co mě láká učinit tu zásadní změnu v mém profesním životě.

Vedle pedagogické činnosti se ráda věnuji mimoškolním aktivitám, vedla jsem kroužky španělštiny, keramiky nebo výtvarné tvorby, což je mé celoživotní hobby. Výtvarnou činností si nejlépe odpočinu, patří zde např. výroba textilních hraček, loutek, ilustrace nebo malby na stěnu. S oblibou také připravuji zábavné pracovní listy pro výuku či projektová vyučování.