Zkoušky YLE

Cambridgeské zkoušky pro děti YLE (Young learnes English Test) (úroveň A1 až A2 dle SERR)

Další odkazy a informace vedoucí na stránky jazykové školy Hello v Ostravě:

Komu je zkouška YLE určena:

Zkouška YLE je určená pro děti od 7 do 12 let. Je strukturovaná tak, aby je motivovala k učení angličtiny.

Průběh zkoušky

YLE se skládá ze tří částí, tzv. Papers.

• Paper 1 – Čtení a psaní (Reading and Writting)
  • Paper 2 – Poslech (Listening)
  • Paper 3 – Mluvený projev (Speaking)

V celé zkoušce může dítě získat 15 bodů neboli terčů.
Mezi úkoly patří omalovávání, kreslení nebo rozhovor se zkoušejícím, což děti nestresuje, ale motivuje.

Certifikát a platnost

Po absolvování testu a ústní části získává každé dítě mezinárodní certifikát.
Zkouška je oficiálně uznávána ve Velké Británii, ale i jinde v Evropě a stále více i u nás. Certifikát, o jejím složení, potvrzuje jazykové znalosti pro případné další studium. Certifikát má celoživotní platnost.

Druhy zkoušek pro děti

• YLE Starters – Young Learners English Test
  • YLE Movers – úroveň A1 dle SERR
  • YLE Flyers – úroveň A2 dle SERR

Rádi Vám poradíme:
Při pochybnostech o vhodné úrovni kurzu Vám rádi poradíme na tel. 774 143 556, emailu nebo osobně.

YLE Starters

Zkouška probíhá hravou formou a děti motivuje k dalšímu studiu angličtiny. Po absolvování testu a ústní části získává každé dítě mezinárodní certifikát.

Platnost:
Zkouška je oficiálně uznávána po celém světě a má celoživotní platnost.

YLE Movers

Movers je jedna z dětských cambridgeských zkoušek. Je prvním krokem k postoupení k vyšším úrovním. MOVERS je určena začátečníkům, kteří chtějí získat základní znalost angličtiny.

Zkouška:
Zkouška testuje komunikativní způsobilost v každé ze čtyř jazykových dovedností (čtení, psaní, slovní projev, poslech) asi na úrovni dvou třetin znalostí nutných pro zkoušku KET. Uchazeč na tomto stupni by se měl jazykově vyrovnat s řadou každodenních situací, které vyžadují použití angličtiny ve své zemi i v zahraničí, v kontaktu s rodilými mluvčími angličtiny i cizinci. Měl by být schopen číst jednoduché články a psát dopisy.

Platnost:
Zkouška MOVERS je oficiálně uznávána ve Velké Británii, ale i jinde v Evropě a stále více i u nás. Certifikát, o jejím složení, potvrzuje jazykové znalosti pro případné další studium.

YLE Flyers

Je jednou z první z cambridgeských zkoušek. Je prvním krokem k postoupení k vyšším úrovním. Elementary level je určena začátečníkům, kteří chtějí získat základní znalost angličtiny.

Zkouška:
Zkouška testuje komunikativní způsobilost v každé ze čtyř jazykových dovedností (čtení, psaní, slovní projev, poslech). Uchazeč na tomto stupni by se měl jazykově vyrovnat s řadou každodenních situací, které vyžadují použití angličtiny ve své zemi i v zahraničí, v kontaktu s rodilými mluvčími angličtiny i cizinci. Měl by být schopen číst jednoduché články a psát dopisy.