Základní škola | Gymnázium | Jazyková škola | EduPage | Strava

Bc. Zuzana Dubová

učitelka, Mš Dubina

Ve zkratce

Práce s dětmi mě naplňuje, a to z několika důvodů. Děti jsou upřímné, bezprostřední, každý den s nimi je o objevovaní něčeho jiného, nového. Tím hlavním důvodem je ale to, že se nejedná pouze o předávání znalostí a zkušeností z mé strany dětem, ale zároveň mě mnohému učí i děti a tato vzájemná spolupráce mě moc baví.

Uvědomuji si, že mé povolání nese velkou zodpovědnost, a proto se také snažím ke každému dítěti přistupovat jako k jedinečné bytosti, s velkou empatií a respektem.

Zkušenosti s dětmi mám nejen díky praxi v MŠ, kterou jsem vykonávala během studia, ale také díky brigádě v dětské skupině, kde jsem pracovala během studia. Volný čas jsem vždy velmi ráda trávila s dětmi v podobě hlídání.

Když už je zmínka o volném čase, tak se mimo jiné také ráda vzdělávám četbou knih v různých oblastech. Ráda trávím čas v přírodě pozorováním všeho možného, co nám příroda nabízí a zároveň zde také čerpám inspiraci.

Práci v Hello školce jsem si vybrala z toho důvodu, jelikož mě toto krásné místo zaujalo již při první návštěvě. Zároveň se mi líbí celá filosofie mateřské školy. Jsem moc ráda, že své dosavadní znalosti a zkušenosti mohu uplatnit a zároveň zdokonalovat právě zde.

Moje kvalifikace:

vystudovala jsem Střední zdravotnické lyceum. Během studia jsem se jako dobrovolník věnovala doučování dětí z pěstounských rodin, což mi pomohlo uvědomit si, že práce s dětmi je pro mě ta správná cesta. Po dokončení střední školy jsem tedy pokračovala ve studiu na Ostravské univerzitě, kde jsem úspěšně dokončila obor Učitelství pro mateřské školy.