Základní škola | Gymnázium | Jazyková škola | Bakaláři | Strava

Kde Sovičky doplňují energii

Stravování je zajišťováno dovozem stravy z vývařovny Zdravá vařečka. Veškeré prostory přípravy a konzumace stravy odpovídají přísným hygienickým požadavkům na provoz školního stravování.

Co Sovičky potřebují

Děti mají možnost odebírat 1 hlavní jídlo – oběd, 2 doplňková – 2 svačiny a tekutiny – čaje, džusy,voda, minerálky aj., které splňují požadavky na pitný režim dětí. Dbáme na to, aby bylo jídlo zdravé, vyvážené a přitom rozmanité tak, aby splňovalo veškeré požadavky na zdravý rozvoj předškolních dětí. Velký důraz klademe na nutričně vyvážené týdenní složení stravy. Pravidelnou součástí jídelníčku jsou zeleninové saláty, ovoce (denně), mléčné výrobky i drobnůstky pro potěchu mlsných jazýčků.

Jak se Sovičky stravují

Obědváme a svačíme ve třídě (odpoledne děti vstávají postupně). Děti se obsluhují samy, vybírají si velikost pečiva podle chuti a potřeby, pitný režim je zajištěn po celý den i ve třídě a na zahradě při pobytu venku. S jídlem pro děti manipuluje jen personál se zdravotním průkazem.

Ceny stravného

Celodenní strava pro děti Mš 35,- Kč / den
Polodenní strava (svačinka + oběd) 25,- Kč / den

Telefon vedoucí vývařovny

p. Lenka Vařeková

mobil 734 287 826

Přihlašování stravy

Stravu si rodiče zapsaných dětí přihlašují a odhlašují sami na www.strava.cz.
Na těchto stránkách najdou i aktuální jídelníček.