Život školy / Projekty / EU peníze školám

logo_eu.jpg

EU peníze školám

Základní škola a mateřská škola Hello s.r.o. získala finanční podporu v rámci projektu EU peníze školám, na realizaci aktivit souvisejících s novými metodami a nástroji, které povedou ke zlepšení stavu počátečního vzdělávání na základní škole. Zkvalitnění a zefektivnění výuky bude dosaženo tvorbou a následným používáním nových metodických pomůcek a učebních materiálů ve výuce. ´

Hlavními aktivitami projektu jsou:

Inovace a zkvalitnění výuky směřující k rozvoji čtenářské a informační gramotnosti. Cílem aktivity je zvýšit kvalitu výuky zaměřené na rozvoj čtenářské a informační gramotnosti cílenou podporou pedagogických pracovníků při jejich přípravě na vyučovací hodinu.

Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT. Cílem aktivity je zkvalitnění vlastní výuky prostřednictvím veškerých činností při využití digitálních technologií. Podporovány jsou takové aktivity, které zvyšují dynamiku, originalitu, názornost, interakci mezi učitelem a žákem, které směřují ke zvýšení motivace žáků a ke zlepšení studijních výsledků. Podporovány jsou aktivity, které umožňují následné zveřejnění a sdílení s pedagogickou veřejností.