Život školy / Proběhlo na 1.st.ZŠ / Proběhlo na 2.st.ZŠ. / proběhlo na 2.st.2018-2019

Co v naší základní škole letos proběhlo na 2.st.ZŠ

 • Videa z našich akcí můžete sledovat na YouTube kanálu .
 • Fotografie z našich akcí můžete sledovat na RAJČEti.

Fotogalerie z Chorvatska 2017 - studijní pobyt v rámci programu Erasmus+

Fotogalerie z Polska 2016 - studijní pobyt v rámci programu Erasmus+

Literární ocenění
Výtvarné ocenění
Spelling Bee
Mediální praxe
Bistro PLATO Café
MF Dnes
Bojovka v Galerii Plato
QQ studio
A. Hrdlička Challenge
Velká cena ZOO
Lyžařský výcvik
Přírodovědné odpoledne
EkoDny v Avionu
Praxe v rádiu Čas
Zeměpisná olympiáda
Návštěva psího útulku v Dětmarovicích
Den otevřených dveří
Escape room
Galerie Plato ve škole
Oslavy 100. výročí vzniku ČSR
Bankéři jdou do škol
Halloween
Výtvarná výchova v praxi
Evropský den jazyků
Slavnostní předávání certifikátů

Literární ocenění ... 11.6.2019

Požární ochrana očima dětí (6).jpg Požární ochrana očima dětí ... v literární sekci se naši žáci 7. třídy, Albert Jurošek a Eliška Balarinová, umístili na krásných místech v okresním a krajském kole ... Albert se se svou básní Linka 150 umístil na 1. místě v okresním kole a 2. místě v krajském koleEliška s básní Berta a pračka na 3. místě v obou kolech
Gratulujeme a přejeme další skvělé básnické pokusy! ??

Fotogalerie

Výtvarné ocenění ... 5.6.2019

IMG-20190606-WA0005.jpg Kristýna Nguyenová a Viktorie Patócsová, žákyně 7. třídy, zvítězily ve výtvarné soutěži nazvané Tajemný svět barev - Život v oceánech ...
Velký dík patří paní učitelce Dáši Gérykové za úžasné vedení a pomoc při rozvíjení dětské fantazie ...
Blahopřejeme a přejeme spoustu dalších nádherných obrázků!
Fotogalerie

Spelling bee ... 7.5.2019

20190517_132406.jpg Our school held the Spelling Bee Competition last week on the 7th of May 2019. We were honored to have some parents and students from our school grace us with their presence at this event. All of the participants worked incredibly hard to prepare themselves for this spelling challenge and they should all be proud of this achievement. 11 students battled it out to become the Spelling Champion for their group categories. After a number of nail biting rounds, we finally had our winners.

 • Category 1 - Class 4 & 5
  Champion - Aneta Lenertová
  Participants - Filip M. and Nela S., Valentina Š.
   
 • Category 2 - Class 6 & 7
  Champion - Jan Adam
  Participants - Julie Š. and Jakub L.
   
 • Category 3 Class 8 & 9
  Champion - Matěj Novák
  Participants - Olga R., Valentina V. and Viktorie A.

  Congratulation to everyone who took part. We are very proud of you.

Fotogalerie

Mediální praxe v Českém rozhlasu Ostrava

Cesky rozhlas1.jpg Naše mediální praxe znamenala den v Českém rozhlase Ostrava. Učili jsme se připravovat živá vysílání, zažili zprávy, vyzkoušeli si mixování písniček a nastavování zvuku.
Jindřich Šlachta a Michal Sasínek

Bistro PLATO Café

20190424_135652.jpg Bistro PLATO Café je součástí výstavního cyklu Dočasné struktury 1. V něm se osmáci a deváťáci zúčastnili výtvarného happeningu nazvaného Ke stolu. Hnětli těsto, pekli a jedli a společně tak sdíleli rituál jakým příprava a konzumace chleba bezesporu je.
Fotogalerie

Deváťáci v MF Dnes

MF Dnes.jpg V rámci mediální praxe jsme jeli na návštěvu do redakce MF DNES. Od začátku cca. v 11 hodin až do 15:00 nás prováděl redaktor Darek Štalmach. Nejprve jsme se vydali na insolvenční soud, který měl rozhodnout o osudu lyžařských sjezdovek na Pradědu. Konečné řešení bylo však odloženo. Poté jsme se přesunuli do redakce, kde nám bylo ukázáno, jak se takový článek v novinách sestavuje, upravuje, proč a kdy použít určitý druh šablony a kolikrát se musí zkontrolovat než nám přijde do rukou. Své zkušenosti jsme pak předali ostatním ze třídy. No a článek, který za našeho dne vznikl, si můžete přečíst taky.
Eliška Čuntová a Jan Hlaváček

Bojovka v Galerii Plato

Plato web (2).jpg Představit si bojovku v prostorách galerie je absurdní. Přesto i takto může vypadat výtvarný program v galerii PLATO, který na vlastní kůži zažili šesťáci a sedmáci. Stali se na chvíli součásti příběhu o konci světa a v apokalyptické zahradě zachránili poslední živou rostlinu, pomyslné světlo ve tmě. Chvála bohu, že vše dobře dopadlo …
Fotogalerie

QQ studio

IMG_20190211_144536.jpg Jeli jsme na exkurzi do QQ studia v rámci mediální výchovy. Byli jsme tam od 15 do 18:00, což není moc dlouho, ale i tak jsme se toho hodně dozvěděli, třeba to, kolik techniky a programů je potřeba pro natočení jen krátkého reklamního spotu. Většinu času jsme strávili v zákulisí a pozorovali, jak se co dělá - natáčel se pořad pro Déčko Ty Brďo!
Matěj a Dominik
Fotogalerie

A. Hrdlička Challenge

DSC_0250.JPG Dne 29.3. se neohrožený tříčlenný tým ze sedmé třídy, Jakub Holuša, Eliška Balarinová a Eva Macíčková, vydal prohledat "místo činu" (Crime scene) ve škole A. Hrdličky a zúčastnil se tak tradiční Aleš Hrdlička Challenge. Za splnění různých úkolů vztahujících se k různým zločinům a zločincům v angličtině si vysloužili krásné čtvrté místo!
Fotogalerie

Velká cena ZOO

1.jpg Dne 18.3. se žáci 7. a 8. třídy zúčastnili soutěže Velká cena ZOO. Téma soutěže pro tento školní rok bylo "Ochrana přírody v ČR se zaměřením na NP a CHKO".
Žáci 7. třídy soutěžili v I. kategorii a žáci 8. třídy v II. kategorii. Výsledky soutěže se žáci dozví na konci týdne. Věříme, že se alespoň jeden tým dostane do velkého finále! Po ukončení soutěže se mohli žáci projít po ZOO a prohlédnout si svá oblíbená zvířata.
Fotogalerie

Lyžařský výcvik

1DE65B1E-049C-4C4B-BD1A-796A3D65D6C5.jpeg

V týdnu od 25.2. do 1.3.2019 se žáci 2. stupně zúčastnili lyžařského výcviku. Počasí přálo, sněhu bylo ještě dostatek, takže si všichni dny strávené na horách užili.
Fotogalerie

Přírodovědné odpoledne plné pokusů ... 27.2.2019

IMG_0016.JPG V úterý 27. února proběhlo přírodovědné odpoledne plné pokusů, které si studenti gymnázia a starší žáci připravili pro žáky prvního stupně a návštěvníky dne otevřených dveří. K vidění a vyzkoušení bylo robotické lego, lego na dálkové ovládání, fyzikální a chemické pokusy a GeoGebra.
Fotogalerie

EkoDny v Avionu ... 27.2.2019

avion.recykl3.jpg V rámci akce EkoDny v Avionu jsme se zúčastnili exkurze "Recyklace a třídění odpadů" v obchodním centru Ikea, kde nás zavedli i do míst, kam se běžný návštěvník nedostane. Viděli jsme, jak se třídí a zpracovává odpad a dozvěděli jsme se mj. i o projektu „ nový život“ – zpětný odkup nepotřebného nábytku Ikea, který se opravuje a dále prodává v koutku zlevněného zboží. Zaujala nás i výstava exponátů vyrobených z vyřazených materiálů.
6. a 7. třída

Praxe v rádiu Čas

Vojta Smrek.jpeg V rámci mediální výchovy jsme já a Vojta byli vysláni do rádia Čas. Strávili jsme tam šest hodin - tedy "zkrácenou šichtu". Po tuto dobu jsme se podíleli na chodu rádia. Objevovali jsme jak propagaci, tak živý přenos, a dokonce jsme do živého vysílání dávali vsuvky a písničky. Navštívili jsme i Rádio Čas Rock a Rádio Dálnice.
Karla Hyrníková a Vojtěch Smrek

Zeměpisná olympiáda ... 10.1.2019

zeměpisná olympiáda.jpeg

Ve čtvrtek 10. ledna 2019 se uskutečnilo školní kolo Zeměpisné olympiády. Žáci II. stupně základní školy soutěžili ve dvou kategoriích. Vítězové postupují do okresního kola. V kategorii A postupuje Tadeáš Hlavica z 6. třídy a v kategorii C vyhrál Jan Hlaváček z 9. třídy. Nejen vítězům, ale všem zúčastněným blahopřejeme.
Fotogalerie

Umění tak trochu jinak v Galerii Plato ... 8.1.2019

20190109_135213.jpg Žáci 8. a 9. třídy strávili hodinu výtvarné výchovu tak trochu netradičně ... v galerii Plato. Co k tomu dodat?

 1. výtvarka
 2. Bauhaus
 3. Dočasné struktury
 4. současné umění
 5. k prodejně
 6. white cube gallery

Fotogalerie

Návštěva psího útulku v Dětmarovicích ... 21.12.2018

útulek (1).jpg V pátek 21.12. 2018 se žáci 9. třídy vydali jako každý rok na návštěvu útulku pro psy v Dětmarovicích. A nejeli tam s prázdnou, pejskům dovezli deky, granule, pamlsky a také peníze, které vybrali ve sbírce ve škole. Doufáme, že příští rok zachovají tuto tradici mladší spolužáci z 2. stupně.
Fotogalerie

Den otevřených dveří ... 28.11.2018

dod listopad.jpg Zájemci o studium na základní škole a gymnáziu si dnes přišli pro informace do našich nových prostor ...
Fotogalerie

Escape room

thumbnail.jpg Jaké to je zůstat zamčený ve škole? To si dnes vyzkoušeli osmáci. Aby se ze třídy dostali, museli splnit řadu úkolů ve španělštině a tak se dostat k důležitému klíči. Vše dopadlo relativně dobře, ven se dostaly čtyři skupinky z pěti! Těm nešťastníkům, kterým se to nepodařilo, přejeme pěkné odpoledne, ale především dobrou noc!
Fotogalerie

Galerie Plato ve škole aneb výtvarka trošku jinak

Vv web.jpg Výtvarný program Franta, tužka, Mančuška pro 6. a 7. třídu byl tvůrčím experimentem s kresbou. Čára na papír i mimo něj, z plochy do prostoru, z prostoru do neznáma, akce a zábava s překážkami. Posouvání hranic a zkušeností, takhle tvoří děti ve výtvarce stejně jako současní umělci.
Fotogalerie

Oslavy 100. výročí vzniku ČSR

IMG_20181108_115711_resized_20181108_080747637.jpg Dnešní den jsme si vzpomněli na důležité okamžiky z let minulých ... žáci 2. st. si připravili pro své mladší spolužáky zajímavá představení a díky tomu si mohli alespoň částečně udělat obrázek o tom, jak žili naši rodiče a prarodiče a jak složitými obdobími si museli projít ... moc děkujeme za perfektní výkony!
Fotogalerie

Bankéři jdou do škol

IMG_20181015_130924.jpg V rámci projektu Bankéři jdou do škol vyrazili mezi děti bankéři, kteří se studenty diskutovali o kyberbezpečnosti. V projektu se letos Česká bankovní asociace zaměřila především na zabezpečení mobilních telefonů a bezpečnost na sociálních sítích.

Výtvarná výchova v praxi

45061466_200681367497325_7946375644395339776_n.jpg Ve škole se dnes sešli piráti, čarodějové a čarodějky a spousta dalších masek ... zkrátka to u nás vypadalo jako v Bradavicích ... Žáci 2. stupně si připravili zábavný program pro své malé spolužáky a všichni se náramně bavili! Děkujeme!
Fotogalerie

Výtvarná výchova v praxi

Vv 1.png Hodiny výtvarky se občas přesouvají ze školních lavic do výstavních síní. Tentokrát 8. a 9. ročník zavítal na výstavu afrického umělce Philipa Kayumby do galerie Sokolská 26.
V rámci animačního programu, žáci zhlédli ucelený soubor kreseb, respektive autoportrétů, které ve svém volném pojetí hýří čistými barvami, výraznou černou linií a nespočtem nápisů a čísel spojených s Paříží a Franfurktem, kde autor v současnosti pobývá.
Jedním z úkolů bylo, aby žáci nakreslili svůj autoportrét a la Kayumba. Dle mého se jim to podařilo.
Mgr. Dagmar Géryková

Evropský den jazyků

20180926_111353.jpg 26. září jsme si připomněli v rámci tříd Evropský den jazyků. Proč je důležité naučit se komunikovat i jinak než v mateřském jazyce už děti vědí ... proto se tak intenzivně věnujeme výuce anglického jazyka a od 5. třídy i španělského jazyka. A že to našim dětem jde, o tom svědčí úspěchy při skládání Cambridgeských zkoušek ...

Slavnostní předávání certifikátů

web 3.JPG Letos byli naši žáci obzvláště úspěšní u Cambridgeských zkoušek ... pár žáků složilo zkoušky tak dobře, že dosáhli automaticky vyšší úrovně ... hrdě a se ctí slavnostně v Klubu Alfa slíbili, že budou i nadále rozvíjet své jazykové schopnosti ... a my jim k tomu přejeme hodně štěstí!
Fotogalerie

Důležité


PŘEDŠKOLÁK - kurz pro budoucí prvňáčky
více informací zde (pdf)Proč studovat u nás?
Co čeká žáky na naší škole?

Připravujeme na CAMBRIDGE EXAMS
Certifikát (pdf)


2. stupeň ZŠ Hello = alternativa k 8-letému gymnáziu
O škole


Zápis
Přestup z jiné školy do 1. až 9. ročníku ZŠ Hello je možný kdykoliv během školního roku po předchozí domluvě.

Gymnáziu, základní škole a mateřské škole Hello byl udělen titul
FAKULTNÍ INSTITUCE OSTRAVSKÉ UNIVERZITY V OSTRAVĚ
Více informací
Máme certifikát RODIČE VÍTÁNI
www.rodicevitani.cz

další události »

Akce

Kontakt
Naši partneři Cambridge Examinations Goethe Institut ostrava.jpg logo-mensa2.jpg Rodice_vitani_logo.jpg Program Bene+ LEGO logo_RGB.jpg ou.jpg logo ce.jpg

Copyright 2009-2017 - Základní jazyková škola Hello | mapa stránek

facebook