Život školy / Proběhlo na 1.st.ZŠ / Proběhlo na 2.st.ZŠ. / proběhlo na 2. st. 2017-2018

Co v naší základní škole letos proběhlo na 2.st.ZŠ

  • Videa z našich akcí můžete sledovat na YouTube kanálu .
  • Fotografie z našich akcí můžete sledovat na RAJČEti.

Fotogalerie z Chorvatska 2017 - studijní pobyt v rámci programu Erasmus+

Fotogalerie z Polska 2016 - studijní pobyt v rámci programu Erasmus+

Plážový volejbal v Dolních Vítkovicích
Sportovní dopoledne
Jak se staví roboti ve Světě techniky
Last cooking lesson
Hmyzí hotely ve Světě techniky
Abaku - odpoledne chytrých hlav
Den pečujících, aneb spolu ruku v ruce
Ozdravný pobyt Nový Hrozenkov
Čárový kód lesa
3D tisk a 3D modelování
Spelling Bee
Aleš Hrdlička CHALLENGE
Ahol Cup
Po stopách Pythagorase
Okresní kolo soutěže v anglickém jazyce
Sněhuláci pro Afriku
Cambridge Exams FCE
Návštěva psího útulku v Dětmarovicích
Vánoční pokusy
Vánoční jarmark
VIDA! science centrum
Cooking v 6. třídě
Konference žákovských parlamentů
Šifrování ve Světě techniky
Debata pro Devítku
Žijí tady s námi
Halloween
Projekt 72 hodin aneb pomáhám, protože chci...
Opravdu potřebujeme k životu kosmonautiku?
Slavnostní předávání certifikátů Cambridge exams

Plážový volejbal v Dolních Vítkovicích (21.6.2018)

volejbal.png Žáci 2.stupně dnes vyrazili do industriálniho areálu Dolních Vítkovic podpořit nejen české hráče ve světové sérii FIVB v plážovém volejbale.

Sportovní dopoledne (20.6.2018)

20180620_092442.jpg Celé dopoledne bylo v režii organizace ZADEK ... žáci 1. st., 2. st. i gymnázia se seznámili s novými netradičními kolektivními sportovními disciplínami ... a nechyběl ani oblíbený parkour ... obtížnost této disciplíny si vyzkoušely i některé paní učitelky ...
Fotogalerie

Jak se staví roboti ve Světě techniky (18.6.2018)

Image-10.jpg Co je to robot? To dnes zjistili šesťáci a sedmáci ve Světě techniky. Nejen, že si robota společně sestavili, ale naučili se ho i programovat.
Fotogalerie

Our last cooking lesson

20180507_150841.jpg We made the Chinese Chicken Fried Rice. We all had a great time making it and enjoyed the yummy food at the end.
Fotogalerie

Hmyzí hotely ve Světě techniky (14.5.2018)

svět techniky hmyzí domky (9).jpg 6. a 7. třída dnes ve Světě techniky stavěla hmyzí hotel.
Fotogalerie

Abaku - odpoledne chytrých hlav (15.5.2018)

DSC04659.JPG Milovníci matematiky z řad dětí i rodičů se sešli dnešní odpoledne, aby si vyzkoušeli populární hru Abaku, která nenásilným způsobem láká kombinovat čísla a vymýšlet nejrůznější matematické operace. Žáci 2. st. už mají s hrou značné zkušenosti, a tak pomohli těm, kteří se do tajů této hry teprve dostávají. A že se od ní nelze odtrhnout? Vyzkoušejte si to sami!
Fotogalerie

Den pečujících, aneb spolu ruku v ruce (5.5.2018)

20180505_152331.jpg V sobotu 5. května se v Trojhalí na Karolíně konal Den pečujících, aneb spolu ruku v ruce. Paní ředitelka Ivona Klímová zajistila místo pro prezentaci naší školy. Spolu se studentkami gymnázia se akce aktivně zúčastnili Veronika Aniolová a Vojtěch Smrek z druhého stupně základní školy.
Fotogalerie

Ozdravný pobyt Nový Hrozenkov (17.4. - 30.4.2018)

20180424_151545-1.jpg Ozdravný pobyt v Novém Hrozenkově se vydařil po všech stránkách - perfektní bylo ubytování, strava, okolní příroda i program Střediska volného času Ostrava-Zábřeh. A co se dětem líbilo nejvíce? Podívejte se!
A samozřejmě naše Fotogalerie

Čárový kód lesa (10.3. 2018)

e.cuntová (2).JPG Photo Contest 2018
Já a paní učitelka Eliška Kaletová, se kterou jsme jely do Prahy na vyhlášení finále soutěže Photo Contest v rámci projektu Photobase, jsme vstávaly velmi brzy. Únava, alespoň na mně, šla poznat. Na Svinově jsme nasedly na vlak, který vyjížděl v 5:25, a do Prahy jsme dorazily okolo deváté hodiny. Cesta uběhla kupodivu rychle. Metrem jsme se dopravily ke Staroměstské radnici. Zde bylo slavnostní vyhlášení soutěže. Vyhlášení doplňovala hudební vystoupení žáků gymnázia. Po vyhlášení, ve kterém jsem obsadila 3. místo v kategorii žáků ZŠ s tématem „strom“, jsme navštívili vernisáž vítězných fotografií, která se konala v radniční věži. Než nám měl odjíždět vlak, šly jsme se projít po Karlově mostě a prohlédly si Staroměstské náměstí. Z tohoto výletu si odnáším hlavně inspiraci do budoucna a také dopisování sešitů.
Eliška Čuntová, 8. třída

Pozn. učitelky: Eliška se umístila ve velké konkurenci se svou fotografií „Čárový kód lesa“. V porotě zasedaly opravdové kapacity v tomto oboru, například vítěz prvního ročníku Czech press Photo. Celkem bylo do soutěže zasláno více jak 1500 fotografií z celé České republiky.
Mgr. Eliška Kaletová
Fotogalerie

Spelling Bee (27.3. 2018)

DSC04226.JPG Žáci 4.-9. ročníku opět dokázali, že jejich znalosti v oblasti "spellingu - hláskování" jsou na velmi vysoké úrovni. Přestože některá slova slyšeli poprvé, dokázali si s nimi poradit.
A kdo se stal letošním šampionem?
V kategorii 4.-5. ročník zvítězil Jakub Loskot z 5. třídy, v kategorii 6.-7. ročník Honza Adam a v kategorii nejstarších dětí, 8.-9. ročník , Honza Sýkora.
Blahopřejeme nejen vítězům, ale i všem soutěžícím, kteří měli tu odvahu postavit se před porotu rodilých mluvčích a ukázat, co dovedou.
Fotogalerie

3D tisk a 3D modelování (19.3. 2018)

iPhone5S-P_0961.JPG Počítačová technologie je stále více spojována s reálným životem. Nicméně linka mezi realitou a realitou virtuální zůstává. Asi před 7 lety byly digitální knihy velkou raritou a zdálo se, že v reálném světě bez "skutečného papíru" prostě nepřežijete. Dnes už je možné stáhnout téměř jakoukoli knihu z internetu… Existuje také mnoho různých typů 3D tisku. 3D tiskárny tisknou lidské protézy, střelné zbraně ale i potraviny. O všech těchto možnostech jsme se dozvěděli v SVČ Odstrčilova. Každý objevil něco nového a v praxi jsme se naučili, jak pracovat se speciálními programy a simulovat prvky pro tisk. 3D perem jsme se naučili kreslit jednoduché kresby a všichni jsme měli možnost si něco vyrobit. Také jsme navštívili dílny, kde jsme pracovali se dřevem. Myslím, že se to všem líbilo a celá exkurze byla velmi užitečná!
Olga Repa
Fotogalerie

Aleš Hrdlička CHALLENGE

iPhone5S-P_0878.JPG hrdlička challenge.png Tým našich deváťáků ve složení Naty Voznicová, Honza Sýkora a Vašek Kuboň vyhrál anglickou soutěž Aleš Hrdlička Challenge, který byl letos zasvěcen tématu filmový žánr. Na jednotlivých workshopových stanovištích plnili účastníci soutěže různé úkoly, při kterých prokázali své znalosti a byli prověřeni ve všech jazykových dovednostech.

Ahol Cup (28.2.2018)

Ahol cup (2).jpg Soutěž se konala v Gongu v Dolních Vítkovicích. My jsme byli v kategorii tříčlenných družstev ZŠ. Za naši školu se zúčastnili z 8. třídy: Matěj Novák, Eliška Čuntová, Jan Hlaváček, Richard Suder, Vojtěch Smrek a Karla Hyrníková, jako doprovod s námi šla p. učitelka Kaletová. Měli jsme za úkol ozdobit dort marcipánem k příležitosti 20. výročí soutěže AHOL cup. Jako tým jsme si před soutěží určili, jaké barvy marcipánu chceme a ty jsme poté dostali. V pořadí jsme byli mezi posledními z celkem 12ti družstev, takže jsme museli čekat i 3 hodiny než jsme se dostali k pracovním stolům. Čas byl velmi krátký na to, že byl marcipán vysušený. V této soutěži byly i další kategorie, jako např. Junior mistr kávy nebo Junior Bartender competition. Měli jsme oběd zadarmo a měli jsme možnost sledovat porcování 30 kg mečouna a jeho následné ochutnávky. Konkurence byla však až moc silná, a tak jsme aspoň dostali ananas za účast. Soutěž jsme si užili a chceme se zúčastnit i příští rok.
Matěj Novák a Eliška Čuntová, 8. třída
Fotogalerie

Po stopách Pythagorase (27.2.2018)

Rozhnl (2).JPG V úterý žáci 8. a 9. třídy v hodině matematiky "opustili " 21. století a vydali se s PaedDr. Jiřím Rozehnalem, krajským metodikem péče o nadané, po stopách Pythagorase, hledat trojúhelníková a čtvercová čísla. Po nich následovala přednáška pro pedagogy, na téma jak rozvíjet nadané žáky.
Fotogalerie

Okresní kolo v soutěži cizích jazyků - anglický jazyk (12.2.2018)

IMG_0852.JPG Na anglické olympiádě se mi líbilo. Když bylo zahájení, tak nás rozdělili do několika skupin a potkala jsem tam i své kamarády. První část byla listening, kde byly dvě cvičení, tahle část byla lehčí než část duhá, speaking. Když byla část speaking, tak jsme si vybrali každý jedno téma a přemýšleli jsme nad tím co řekneme během toho co mluvil někdo jiný, když jsme se dostali na řadu, tak jsme mluvili o tématu co jsme si vybrali a potom jsme si ještě vylosovali tři situace. Poté bylo vyhlášení a zjistila jsem, že jsem skončila třetí. Byla jsem nadšená, protože nás tam bylo třicet.
Mia Janetová
Můj DIPLOM

Sněhuláci pro Afriku (9.2. 2018)

sněhuláci pro afriku2018 2(14).JPG Letošní zimu jsme si sněhu moc neužili. Proto jsme hned využili, když napadl, a postavili sněhuláky pro Afriku. Letos se nesli v duchu Sci-fi. Ten náš sice moc "sci-fi" nevypadal, zato však měl 4 koule. Se sněhem jsme si pohráli i jinak.
Fotogalerie

Cambridge Exam FCE

Dva z našich žáků 9. ročníku - Honza Sýkora a Vašek Kuboň - úspěšně složili mezinárodně uznávanou Cambridge Exam FCE (úroveň B2). Blahopřejeme!!!
A jaké jsou jejich pocity?
Honza: Podělím se s vámi o své pocity blaha a naplnění po úspěšném absolvování jazykové zkoušky FCE. Dopadlo to podle mého očekávání. Vím, čím jsem si jistý, ale také vím, v čem mám ještě mezery. Už před zkouškou jsem věděl, že zkoušení z „listening part“ budu mít na nejslabší úrovni, ale také jsem čekal, že „writing“ budu mít na excelentní úrovni. A tak to taky dopadlo. Nějak se to vyrovnalo a prostě jsem to dal. Jediné, co vám můžu doporučit, je dobře se připravit na „listening“, protože se to docela zanedbává. Jsem moc šťastný, že jsem zkoušky zvládnul, jsem na sebe pyšný. Jsem jeden ze dvou prvních deváťáků, kteří to dokázali. A co mi k tomuto velkému úspěchu pomohlo? Je to podpora naší ZŠ Hello, která má výuku angličtiny na velmi vysoké úrovni. Hodně mi dalo to, že nás učili rodilí mluvčí. Získal jsem certifikát, který má vyšší úroveň než maturitní zkouška. Využijte také skvělé zázemí naší školy a jděte do toho.
Vašek: Když jsem měl jít na zkoušky, tak jsem byl nervózní, ale věděl jsem, že jsem dobře připraven. Nejvíc jsem se asi bál části use of english, ale nakonec jsem to zvládl v pohodě. Z výsledku jsem samozřejmě nadšený, ale trochu mně mrzí, že mi chybělo jen pár bodů k dosažení úroveň C1.

Návštěva psího útulku v Dětmarovicích (22.12.2017)

IMG_20171222_090009.jpg V pátek 22. 12., jako každý rok touto dobou před Vánocemi, jsme navštívili útulek pro psy v Dětmarovicích. Jeli jsme tam školním autobusem s panem Píchou. Když jsme přijeli, tak jsme vyložili všechny věci ze sbírky (deky, granule, pamlsky, atd...). Chvíli jsme se po útulku jen tak procházeli a pak jsme vzali jednoho pejska na procházku (pojmenovali jsme ho Řízek :D ). No a pak jsme odjeli zpět do školy.
Veronika Aniolová (8. třída)
Fotogalerie

Vánoční pokusy (20.12.2017)

PC202595.JPG Ve středu 20.12. proběhl na druhém stupni bádací den. V chemické laboratoři pod vedením paní učitelky Burešové a jejího milého asistenta Kuby děti zjišťovaly škodlivost plastů při hoření a zkoumaly obsah kyselin a zásad v nálevu z červeného zelí. V rámci biologie pod vedením paní učitelky Kaletové pozorovaly živočišné tkáně a rostlinná pletiva pod mikroskopem, rozpoznávaly je a zakreslovaly. Ve fyzice jsme poprvé vyzkoušeli nově zakoupené žákovské soupravy na mechaniku, dynamiku a magnetismus. S elektronickou stavebnicí Bofin mají děti bohaté zkušenosti z loňského roku a mnohé i z domova.
Fotogalerie

Vánoční jarmark (19.12.2017)

jarmark web(8).JPG Děti v roli prodávajících? Proč Ne? Na vánočním jarmarku si procvičily finanční gramotnost v praxi. Však taky bylo co prodávat - všechny výrobky hand made. Letos se zapojily i mladší děti z 1. st. a velmi si to užívaly.
Fotogalerie

VIDA! science centrum (7.12.2017)

24898898_833413700162805_1517215000_n.jpg Ve čtvrtek 7. prosince 2017 jsme navštívili zábavní vědecký park VIDA! v Brně. Připravili pro nás nejen naučný, ale i zábavný program. Vybírali jsme si ze tří vědeckých programů: Cirkus Mechanikus, Barevná chemie, Sáhni si na zvuk. Co způsobuje, že jsme schopni jezdit na kole, jsme se dověděli na science show s názvem Kolo. Měli jsme možnost vyzkoušet si spousty interaktivních exponátů a zjistit tak, jak věci fungují.
Žáci IX. třídy
Fotogalerie

Cooking v 6. třídě

20171204_152512.jpg On Monday cooking with the 6th class we made pancakes. The topping was made from blended strawberries, bananas and cream or cottage cheese. The cooking went very well and we all had yummy pancakes at the end.
Fotogalerie

„Sliby se maj plnit nejen o Vánocích“

20171031_121816.jpg Janek Ledecký promine, že jsem si vypůjčila (a pozměnila) jeho verš, ale sliby se opravdu mají plnit. A protože jsem „svým“ loňským deváťákům, kteří v červnu 2017 jako první absolventi opustili naši školu, slíbila exkurzi do koncentračního tábora Auschwitz-Birkenau, nezbylo mi nic jiného, než slib splnit. Vůbec nevadilo, že už je jaksi po sezóně a oni už dávno nejsou našimi žáky. Nejen to. Nápadu se ujala p.uč. Tereza Tutková a exkurzi zorganizovala nejen pro nás, ale také pro žáky osmé a deváté třídy a studenty gymnázia. A tak jsme ve čtvrtek 31.10.2017 vyrazili směr severovýchod. Myslím, že místo popisování průběhu exkurze stačí ocitovat naše žáky. Protože tváří v tvář smrti jsou opravdu všechna slova zbytečná.

Jsem ráda za zkušenost, ale určitě jsem nečekala, že to ve mně zanechá tak děsivou vzpomínku.
Jak lehké je nechat se zmanipulovat….
Byl to depresivní, ale potřebný zážitek.
Jsem ráda, že jsem mohla toto místo navštívit, protože vím, že nechci, aby se toto opakovalo.
Běhal mi mráz po zádech.
Bylo to strašné, ale nemělo by se zapomínat.
Netušil jsem, jak strašné to tam bylo.
Je to kruté místo.
Nevěřím, co lidé dokážou.
Daria Woznicová
Fotogalerie

1. konference žákovských parlamentů (8.11.2017)

Konference žák. parlamentů (5).JPG Náš žákovský parlament je ještě „mladý“. Má za sebou rok trvání, jak na 1., tak na 2. stupni. Dnes jsme měli možnost zúčastnit se 1. konference žákovských parlamentů v Moravskoslezském kraji na Krajském úřadě v Ostravě. Zúčastnilo se 28 žákovských parlamentů našeho kraje.

Naši školu zastupovali Eliška Čuntová a Michal Sasínek, členové žákovského parlamentu, a  Mgr. Alena Tůmová, koordinátor žákovského parlamentu. Na této konferenci jsme měli možnost nejen předat, ale hlavně načerpat zkušenosti z práce parlamentů jiných škol.

Těšíme se, že nabyté zkušenosti uplatníme a přeneseme do naší školy.
Fotogalerie

== Šifrování ve Světě techniky (6.11.2017) IMG_0653.JPG Se šesťáky jsme opět navštívili Svět techniky, kde jsme absolvovali výukový program ÍNÁVORFIŠ, neboli šifrování. Seznámili jsme se s historií utajování zpráv, vyzkoušeli jsme si vyluštit různé šifry založené na matematických principech a na závěr jsme na základě zašifrované zprávy hledali poklad v expozicích.
Fotogalerie

Debata pro Devítku

debatní kroužek (2).jpg Debatní kroužek se rozrůstá. Dnes ukázková debata pro devátou třídu. Oni v roli porotců...a rozhodli spravedlivě. Možná budoucí debatéři?
Fotogalerie

Žijí tady s námi - program ve Světě techniky

svět techniky (6) web.jpg Šesťáci společně s paní učitelkou Kaletovou zavítali do Světa techniky, aby zde absolvovali zábavný výukový program "Žijí tady s námi". Žáci si nejdříve vyslechli krátký teoretický úvod o mikroorganismech a poté se již pustili do samotných pokusů. Nejdříve si měli vykrmit svoje vlastní kvasinky a následně pozorovali nepohlavní rozmnožování (pučení) v přímém přenosu pod mikroskopem. Dětem se program velmi líbil a doufají, že se společně opět do Světa techniky společně vydáme.
Fotogalerie

Halloween

Halloween (100).JPG Letošní Halloween jsme oslavili v Porubě. Pro děti byly připraveny zábavné soutěže a hry nebo malování na obličej. Někteří žáci 2. stupně si připravili pro své mladší spolužáky zajímavé aktivity náležitě oceněné sladkou odměnou. Pár rodičů se pustilo s dětmi do tradičního dlabání dýní. Rodiče Terezky Hoffmannové přivezli skutečně monstrózní dýni, která se stala nádhernou ozdobou. Nechyběly ani dobrůtky na společný stůl, za které všem rodičům děkujeme!
Po programu vzaly děti lampion a vyšli jsme do ulic. Průvod jsme zakončili krásným ohňostrojem.
Fotogalerie

Projekt 72 hodin aneb pomáhám, protože chci...

projekt 72 hodin (9).jpg V pátek 13.10.2017 se i žáci 2.stupně zapojili do Projektu 72 hodin. Letos jsme se vrhli na autobusovou zastávku Nábřeží, kterou jsme uklidili a vymalovali. A že nám to šlo hezky od ruky, můžete vidět na fotkách.
Fotogalerie

Opravdu potřebujeme k životu kosmonautiku?

kosmonautika (1).PNG Kosmonautika není jen těch několik lidí na Mezinárodní kosmické stanici 400 km nad našimi hlavami, nebo roboti zkoumající povrch Marsu. Kosmonautika jsou i družice umožňující nám sledování televize nebo telefonování, nápoje v prášku, dehydrované potraviny, CCD čipy ve fotoaparátech, joystick u počítače, suchý zip, solární panely, airbagy, teflonové pánve a žehličky, akumulátorové nářadí.
V první části přednášky jsme slyšeli, jak probíhá běžný den kosmonautů na orbitální stanici, jak si připravují své jídlo, jak a kam chodí na záchod, kde spí a jak odpočívají. V druhé polovině přednášky jsme se dozvěděli, co všechno člověk na Zemi využívá a používá, aniž tuší, že to má svůj počátek v kosmonautice.
Přednášky se zúčastnili žáci 2. stupně ZŠ a gymnázia Hello.
Fotogalerie

Slavnostní předávání certifikátů Cambridge exams

20170908_180527.jpg V pátek 8.9.2017 převzali nejen žáci naší školy certifikáty za složené zkoušky YLE Starters, Movers, Flyers, KET a PET a slavnostně slíbili, že budou dál rozvíjet své znalosti v anglickém jazyce.
Přejeme jim, ať jim to odhodlání vydrží!
Fotogalerie

Důležité


PŘEDŠKOLÁK - kurz pro budoucí prvňáčky
více informací zde (pdf)Proč studovat u nás?
Co čeká žáky na naší škole?

Připravujeme na CAMBRIDGE EXAMS
Certifikát (pdf)


2. stupeň ZŠ Hello = alternativa k 8-letému gymnáziu
O škole


Zápis
Přestup z jiné školy do 1. až 9. ročníku ZŠ Hello je možný kdykoliv během školního roku po předchozí domluvě.

Gymnáziu, základní škole a mateřské škole Hello byl udělen titul
FAKULTNÍ INSTITUCE OSTRAVSKÉ UNIVERZITY V OSTRAVĚ
Více informací
Máme certifikát RODIČE VÍTÁNI
www.rodicevitani.cz

další události »

Akce

Kontakt
Naši partneři Cambridge Examinations Goethe Institut ostrava.jpg logo-mensa2.jpg Rodice_vitani_logo.jpg Program Bene+ LEGO logo_RGB.jpg ou.jpg logo ce.jpg

Copyright 2009-2017 - Základní jazyková škola Hello | mapa stránek

facebook