Život školy / Proběhlo na 1.st.ZŠ / Proběhlo na 2.st.ZŠ. / proběhlo na 2. st. 2016-2017

Co v naší základní škole letos proběhlo na 2.st.ZŠ

  • Videa z našich akcí můžete sledovat na YouTube kanálu .
  • Fotografie z našich akcí můžete sledovat na RAJČEti.

Fotogalerie z Chorvatska 2017 - studijní pobyt v rámci programu Erasmus+

Fotogalerie z Polska 2016 - studijní pobyt v rámci programu Erasmus+

Projekt Erasmus +: United through cultural and natural diversity s Chorvatskem, Polskem, Rumunskem a Slovenskem

Výtvarný plenér Štramberk červen 2017
Výlet do Budišova ... 8. ročník
Výlet do Liberce ... 6. a 7. ročník
Exkurze - pozorování raků v jejich přirozeném prostředí
Výstava Body The Exhibition
Basketbalový zápas - odveta
Spelling bee
Přátelské utkání ve florbale s 1st International school
Hello MasterChef 8. a 9. ročník
Policejní den
Velikonoční jarmark
Astronomická olympiáda
Studijní pobyt v Londýně
Matematický klokan
Projekt Edison
Health day
Španělská snídaně
Po stopách Báry Bezhlavé
Hello, básničko!
Erasmus day, 6.-9. ročník
Italské odpoledne
Náročný celý rok trvající výstup na Mount Everest
Sněhuláci pro Afriku
Vánoční jarmark
Astronomická olympiáda
Velký Svět techniky
Příprava na Vánoce
Zoo – soutěž mladých zoologů
DNA - nositelka minulosti a budoucnosti
Thanksgiving Day
Projektová výuka
Logická olympiáda
Květy Španělska - výtvarná soutěž
Jak zprovoznit nemocnici
Projekt 72 hodin aneb pomáhám, protože chci ...
Beseda se zástupci Městské policie
Španělština s Loreto
Adaptační kurz 6. a 7. třídy
Slavnostní předávání certifikátů CE
Cooking with girls from the 6th and 7th grade
Erasmus+
Jazykový pobyt v Londýně

Výtvarný plenér Štramberk červen 2017

web.jpg Dne 23.6.2017 jsme se vydali na výtvarný plenér na Štramberk. Počasí nám vyšlo, i přesto, že ráno vydatně pršelo. Nakonec jsme to zvládli bez deště za sluníčka a příjemné teploty. Žáci ze sedmé třídy a šesté třídy kreslili v exteriéru. Motivem byla příroda-konkrétně Kamenárka, Štramberská Trúba a jeskyně Šipka. Z nádraží Štramberk jsme se vydali směrem na Kamenárku, kde jsme měli zastávku na tvorbu, poté od Lípy Panny Marie směrem na náměstí pod Trúbou, kde byl rozchod na drobné občerstvení a suvenýry. Následoval výstup naTrúbu. Nakonec jsme se prošli k jeskyni Šipka, kde jsme opět tvořili. Během pozdního odpoledne jsme se vydali směrem k nádraží Štramberk. Sraz na plenér i rozchod domů se uskutečnil na nádraží Ostrava-Svinov. Žáci byli pracovití a velice snaživí. Příští školní rok znovu ahoj na plenéru a tentokráte v Praze!
Fotogalerie

Třídenní výlet osmé třídy do Budišova nad Budišovkou

P6271610.JPG Ubytování ve stanech a chatce v autokempu Budišov nad Budišovkou
Hodně sportovního vyžití: volejbal, tenis, minigolf, plavání v bazénu i v přírodním koupališti
Opékání špekáčků
Návštěva Muzea břidlice
Procházka Břidlicovou stezkou k břidlicovému dolu Radim a starému důlnímu dílu Woodboys
Fotogalerie

Výlet do Liberce ... 6. a 7. ročník

1..jpg Vstávali jsme pro některé členy velmi brzo. Nasedli jsme na vlak na Svinově a jeli jsme do Pardubic, kde jsme přestoupili na vlak do Liberce. V Liberci jsme po chvíli bloudění došli do IQlandie, kde pro nás byla přichystaná Velká science show. Po IQlandii jsme se vydali do našeho hostelu se ubytovat. Na večeři jsme šli do vedlejší restaurace. Pak jsme se v hostelu umyli v koupelně s rozlohou 2 m2. Další den jsme se vydali do centra k radnici, u které jsme dostali rozchod na nakoupení jídla do vlaku a suvenýrů. Pak jsme došli na vlak a jeli zpět domů 6 hodin.
Žáci 6. a 7. třídy
Fotogalerie
Video
Video 2

Exkurze - pozorování raků v jejich přirozeném prostředí

Meceni Secchiho deskou.jpg Tam, kde Karel Jaromír Erben hledal pro své pohádky draky,
jsme my našli raky

V rámci přírodovědné exkurze jsme s žáky deváté třídy pozorovali raky v jejich přirozeném prostředí. Vysvětlili jsme si důležité rozdíly mezi jednotlivými druhy raků, rozlišili raky původní a nepůvodní a seznámili se s podmínkami, které raci pro svůj život potřebují.
Pomocí sond Pasco jsme v dané lokalitě konkrétní životní podmínky ověřili. Exkurzi jsme doplnili výšlapem na Soláň.
Fotogalerie

Výstava Body The Exhibition

P6110076.JPG V neděli 11.6. jsme se s některými rodiči a dětmi vydali do Prahy na výstavu Body The Exhibition. Měli jsme možnost přesvědčit se na vlastní oči, jak úžasné je lidské tělo. Všechny částečky našeho těla jsou sladěny v neuvěřitelně fungující rytmický celek. Mnozí z nás si ani neuvědomují, o jaký zázrak se jedná. Jsme prostě úžasné bytosti!
Fotogalerie

Basketbalový zápas podruhé - odveta

Copy of DSC_3360.jpg Dne 31.5.2017 se 6 statečných (Max Kiša, Michal Sasínek, Vojta Smrek, Honza Hlaváček, Honza Pindor a Kuba Hlaváček) utkalo v basketbale s 1st International school. Zápas byl hodně vyrovnaný a napínavý až do poslední vteřiny. Do čtvrté čtvrtiny jsme nastupovali se ztrátou několika bodů a zbytky sil, vzhledem k malému počtu hráčů. V poslední minutě jsme vedli o jediný bod a těsně před závěrečným hvizdem dal Lupus suverénní koš. Tak jsme i přes malý počet a nezkušenost některých hráčů vyhráli 35:32 a srovnali skóre vzájemných utkání na 1:1. Díky!!!
Jakub Hlaváček, 9. ročník
Fotogalerie

Spelling bee

DSC02855.JPG V letošním ročníku hláskovací soutěže zvítězili ve svých kategoriích Honza Adam z 5. třídy, Maty Novák ze 7. třídy a Vašek Kuboň z 8. třídy.
Blahopřejeme!!!
Fotogalerie

Přátelské utkání ve florbale s 1st International school

florbal2 (2).JPG 26. dubna náš smíšený tým se zástupci všech ročníků změřil síly s výběrem z 1st International school. Soupeře jsme trochu podcenili a celkově jsme dostali nakládačku 3:9. Každopádně jsme si dobře zahráli, v druhém poločase jsme dokonce vyhráli 3:2. Těšíme se na odvetu v basketbale. Tentokrát už nic neponecháme náhodě!
Jakub Hlaváček, 9. třída

Hello MasterChef 8. a 9. ročník

vaření (1).JPG Limitiovaný čas, limitovaný výběr potravin a žádný recept. Jen vlastní fantazie. Výsledky byly každopádně všechny jedlé, některé chutě překvapivé, jiné tradiční, některé velmi zajímavé a lahodné. Nechte se inspirovat...
Fotogalerie

Policejní den

WP_20170421_13_45_19_Pro.jpg Víte, jak pracuje bombařka a drogařka? Víte, na kolik vyjde výcvik speciálního policejního psa? Víte, jak se snímají otisky prstů? Víte, co je to daktyloskopický prášek? Žáci 6. – 9. třídy naší školy už ano. A to díky zajímavému a úžasnému pátečnímu odpoledni, které proběhlo minulý týden v prostorách porubské školy. Svou návštěvou nás poctili pracovníci Krajského ředitelství Policie České republiky, a to policejní technici nprap. Jindřich Beil a nprap. Libor Večeřa a policejní psovodi prapor. Martin Štěrba a prapor. Veronika Smějová.
Fotogalerie

Velikonoční jarmark

IMG_6260 (2).JPG Dekorace vytvořili. Pozvánku poslali. Dobroty sladké i slané upekli a připravili. Moderovali, prodávali a bavili se. Něco málo vydělali :-). To vše naši šesťáci, sedmáci, osmáci a deváťáci dělali ve čtvrtek 6. dubna. Mnozí rodiče byli přitom. Pamatováno bylo i na mladší sourozence, kteří se mohli vyřádit při soutěžích v tělocvičně a při hledání velikonočních vajíček. Připraveni jsme však byli na větší účast - nějaké dobroty i velikonoční dekorace nám zůstaly :-(.

Jak naloží s tímto "jarním výdělkem", o tom ještě budou rokovat. Ale všichni si užili svoji "chvilku slávy" při poděkování a předání certifikátu od spolku Čmeláček, kterému věnovali výtěžek z vánočního jarmarku ve výši 3 tisíce korun.
Fotogalerie

Astronomická olympiáda

Školního kola astronomické olympiády se zúčastnilo celkem 13 žáků ze 6. - 9. třídy. Zde se nejlépe umístili Jakub Hlaváček, Kristýna Adamová a Eliška Čuntová. Po školním kole následovalo kolo krajské, do kterého museli žáci odevzdat domácí pozorování a  zpracované testy. Ve škole pak vyplnili test další. Výsledky domácí práce i testu ve škole se sčítaly a nejlépe se mezi všemi žáky umístila Vanessa Pačáková, která se umístila v kraji na 23. - 29. místě s percentilem 75%. Škoda, že někteří podcenili domácí přípravu, mohli dopadnout lépe.
Všichni zúčastnění se při řešení úkolů dozvěděli mnoho nového o naší Sluneční soustavě a celém vesmíru.

Studijní pobyt v Londýně

DSC_0921.JPG Šestičlenná skupinka odvážlivců odletěla pod vedením paní Kociánové na čtrnáctidenní studijní pobyt do Rose of York v centru Londýna. Pětice našich žáků (Jasmin, Julis, Mia, Ríša a Tomáš)měla nabitý program - dopoledne výuka a odpoledne procházky po Londýně - s Billym, anglickým učitelem, který si pro děti připravil spousty úkolů a zajímavých aktivit. O víkendu se všichni podívali do Cambridge, Bath a Stonehenge. A jak se dětem v Londýně líbilo? To můžete zjistit z přiložených fotografií a popisu jedné z žákyň.
Fotogalerie

Matematický klokan

nová_105552.jpg Také tento rok se naši žáci prvního i druhého stupně těšili na příklady, které jim přinesl Matematický klokan ve své velké kapse. Nejlepšími řešiteli byli v kategorii Cvrček (2. a 3. třída) Vojta Macháček, Marek Kubeczka a Kristýnka Mičkalová. Kategorii Klokánek (4. a 5. třída) ovládli Honza Adam, Lucka Kachlová a Matěj Ďurica. V kategorii Benjamín (6. a 7. třída) zvítězili Jindra Šlachta, Tomáš Kocián a Eliška Čuntová. A v kategorii Kadet (8. a 9. třída) byli nejúspěšnějšími řešiteli Kuba Hlaváček, Dominik Kundra a Katka Hradilová.
Fotogalerie

Projekt Edison

P2201218.JPG V týdnu od 20. do 26.2. jsme se zapojili do projektu EDISON, jehož realizátorem je AIESEC, největší studenty řízená organizace na světě, která přispívá společnosti rozvojem mladých lidí. Projekt EDISON spojuje mladé lidi odlišných kultur a národností, aby se seznámili se zvyky a tradicemi v jiných zemích. Na naši školu zavítali tři zahraniční studenti, Qusai Idraikh z Jordánska, Salome Buadze z Gruzie a Kimberly Nasri z Indonésie, které jsme ubytovali v rodinách našich žaček. Na celý týden jsme připravily bohatý program, který obohatil jak naše žáky prvního i druhého stupně, tak i zahraniční studenty a přinesl spousty možností komunikovat anglicky. Kromě školních aktivit (prezentací, workshopů, společných hodin angličtiny, zeměpisu, přírodopisu, výtvarné, hudební a tělesné výchovy) jsme navštivili Bolt Tower a celý týden jsme zakončili sobotním výletem na Prašivou.
Fotogalerie

Health day

IMG_0369.JPG Ve čtvrtek 16. 2. 2017 proběhl na 2. stupni v rámci Dne zdraví Kurz první pomoci. Kurz se setkal s velkým úspěchem, o čemž svědčí i následující komentáře žáků 6.třídy:
Naučili jsme se, co máme dělat, když se člověk dostane do bezvědomí, resuscitovat člověka na modelu, co říct, když voláme na 112 a 155. Jak se zachovat, když náš kamarád spadne do rybníka, jak zavázat šátek u zlomené ruky, jak zastavit vnitřní a vnější krvácení. Líbilo se mi to.

První pomoc mě moc bavila. Naučil jsem se tam resuscitaci na dospělém a na dítěti. Také mě bavila hra, ve které jsme se musili střídat mezi sebou a resuscitovat hnedka. Také jsem se naučil, jak správně telefonovat na záchrannou službu. Moc se mi to líbilo.

První pomoc mě moc bavila. Naučili jsme se resuscitovat a mnoho dalšího. Byly tu fajne holky Terka a Naty. Bavilo mě to.
Fotogalerie

Španělská snídaně sedmáků

16780685_10208537535027266_1150448598_n.jpg V rámci hodiny španělštiny si sedmáci pochutnali na typické španělské snídani - chocolate con churros. Hmmm, vypadá to lákavě ... churos sedmáci.jpg

Po stopách Báry Bezhlavé

131.jpg Po stopách Báry Bezhlavé se ve čtvrtek vydali žáci 6. a 7. třídy. S Pavlínou Jedličkovou z Národního bezpečnostního úřadu si zahráli na detektivy a zjiš´tovali, kam se Bára ztratila. Hledali tzv. digitální stopy, které nechala převážně na sociálních sítích...a NAŠLI JI...nešťastnou, protože na sebe příliš moc prozradila, poslala nevhodné fotky a stala se obětí sextingu.
Šesťáci a sedmáci pak společně přemýšleli, co by Báře Bezhlavé poradili, aby se příště podobných chyb na sociálních sítích vyvarovala...a zvládli to na jedničku! Za pár dní se jich zeptáme, jestli si hlídají i svou DIGITÁLNÍ STOPU. A co vy? Máte vše pod kontrolou?
Fotogalerie

Hello, básničko!

P1090715.JPG 8. února se konal už pátý ročník recitační soutěže Hello, básničko! Všechny děti se pečlivě připravovaly a statečně se popraly s trémou. Každou třídu reprezentovali tři recitátoři, kteří byli rozděleni do 4 kategorií. Za prvňáčky se umístila na 1. místě Klárka Vaculíková, v kategorii 2. a 3. třída to byla Vivien Wellartová ze 3. třídy, v kategorii 4. a 5. třída Honza Adam z 5. třídy a za druhý stupeň Valentina Vaculínová. Poprvé byla udělena cena diváků, kterou získal Tomášek Churý z 2. třídy a Valentina Vaculínová za 2. stupeň.
I přestože se umístili jen někteří, všichni si zaslouží velký obdiv za odvahu předstoupit před tak velké publikum, které je letos přišlo svou účastí podpořit.
Fotogalerie

Erasmus day, 6.- 9. ročník

presvedcovani zakazniku.JPG 31.1. 2017 Erasmus day, 6. - 9. ročník
Už je to rok a kousek, co jsme se zapojili do projektu Erasmus +. O zážitky a dojmy ze studentských pobytů v Rumunsku a Polsku se s námi podělili žáci 8. a 9. ročníku. Ti tak symbolicky předali žezlo šesťákům a sedmákům, kteří se těší do Chorvatska a do Polska. Prezentovalo a diskutovalo se jak česky, tak anglicky! Dozvěděli jsme se, jak to chodí v tamních školách, populárním tématem bylo jídlo a došlo i na turistické "taháky" navštívených regionů. V Rumunsku Drákula a jeho sídlo, v Polsku keramika. Faktografický test, připravený studenty, pak odhalil "drobné" skuliny v našich vědomostech :-).
Před polednem se jídelna proměnila v cestovní veletrh, kde nás 4 různé "cestovní kanceláře" zastoupené žáky 6. a 7. tříd lákaly na zajímavá místa v Ostravě a blízkém okolí. Nejvíce "návštěvníků" zaujala cestovní kancelář Ladybird s programem "Ostrava in cube". I chuťové buňky si na veletrhu přišly na své. Studenti si připravili ochutnávku rumunské a polské kuchyně. Asi to bylo dobré. Než jsme stihli vyfotit (natož ochutnat) zbyly jen prázdné talíře ...
Díky všem za připravené prezentace, kvízy a dobroty!
Fotogalerie

Italské odpoledne

vaření špagety (4).JPG Vaříme spaghetti carbonara a bolognesse. Zkoušíme, zda jsou těstoviny "al dente", ladíme omáčky a servírujeme! Dílo se vydařilo, nic nezbylo:-(
http://helloskola.rajce.idnes.cz/Probehlo_na_2.st._-_2016-2017/#vaenpagety1.jpgFotogalerie

Náročný celý rok trvající výstup na Mount Everest

Soutěž měla 5 kol. První - Globální oteplování - jsme zvládli se štítem. Jakub Hlaváček měl v tomto tématu jasno a sestavil PowerPoint prezentaci, která měla úspěch. Druhé kolo - Jídlo- přineslo mnoho dobrého. A to doslova. Jedním z úkolů bylo upéct buchtu nebo něco bez cukru, bez lepku a něco zdravého. To jsme si pochutnali!

Sněhuláci pro Afriku aneb děti pomáhají dětem

P1121186.JPG 12.1.2017 nastal den D, na který se děti těšily. Sníh, děti a sněhuláci, to jsou synonyma charitativní akce, jejímž účelem je přispět finančním darem dětem v Africe, aby se jim cesta do školy stala tak běžnou, jako našim dětem. A podobně jako v předchozích letech jsme si to pořádně užili.
Takže všem dárcům DĚKUJEME!!!
Fotogalerie

Vánoční jarmark

IMG_20161220_161708.jpg Vánoční jarmark žáků 2. stupně ZŠ se dětem moc povedl, moc si ho užily a to je důležité. Zaslouží si velkou pochvalu. Výtěžek z této akce je ve výši 3 tisíc. V lednu se bude projednávat, jak s penězi naložit. Skvělá parta žáků, prima den… Příští akce už bude VELKÁ. Těšte se!!
Fotogalerie

Astronomická olympiáda

astronomická olympiáda (1).jpg V pondělí 19.12. proběhlo na naší škole školní kolo astronomické olympiády. Ze 13 žáků 6.- 8. třídy bylo 8 úspěšných řešitelů, kteří postupují do krajského kola. V nejnižší kategorii byly nejlepšími řešiteli Kristýna Adamová a Eliška Čuntová, v kategorii 8.- 9.tříd nasbíral nejvíce bodů Jakub Hlaváček. Snad si to přečte Ježíšek a pod stromečkem najdou holky a kluci knihy o vesmíru a astronomii.
Fotogalerie

Velký Svět techniky

svět techniky (1).JPG Dne 15.12. jsme se ve velkém Světě techniky zúčastnili vzdělávacího programu Železo - mistr proměny, kde jsme se seznámili s procesem výroby a zpracování železa v Oáze železa. Dále jsme se zúčastnili Science show a na závěr jsme si prohlédli a pročetli poučnou expozici Sexmisie.
Fotogalerie

Příprava na Vánoce na 2. stupni

IMG_6739.JPG Letos jsme se rozhodli uspořádat vánoční jarmark. Proto jsme přiložili ruce k dílu a naše snažení pomalu vrcholí. Už se moc těšíme na vánoční atmosféru a hojnou účast!
Podívejte se na naše snažení ...

Zoo – soutěž mladých zoologů

PB081136.JPG Letos jsme se již za Hello po třetí zúčastnili soutěže mladých zoologů v ostravské Zoo, tentokrát nás reprezentoval výběr ze všech ročníků 2. stupně, jmenovitě z 6. třídy Valentina Vaculínová, Kristýna Adamová, ze 7. ročníku Eliška Čuntová, Jan Hlaváček a Vojtěch Smrek, z 8. Václav Kuboň a z 9. Jakub Hlaváček, Ludmila Kachlová, Vanesa Pačáková a Kateřina Hradilová. Naše děti byly rozděleny do dvou týmů po pěti a reprezentovaly 2 různé věkové úrovně. Téma soutěže bylo „papoušci“, což našim dětem vyhovovalo. Ze soutěže, která zahrnovala psaný test na 20 minut, měly všechny dobrý pocit. Po skončení oficiální části jsme se vydali na exkurzi po Zoo, kde jsme prošli téměř všechny pavilony a zakončili náš výlet u stánku s občerstvením. Ačkoli stále čekáme na výsledky soutěže, tato akce pro nás představuje skvělou příležitost otestovat své vědomosti a zároveň nabýt nové vědomosti zábavnou formou. Příští rok jedeme

DNA – nositelka minulosti a budoucnosti

PB071068.JPG Žáci 7. a 8 třídy se vydali dne 7. 11. do Velkého světa techniky, aby společně poodhalili tajemství genetické informace. Na programu byla úvodní přednáška a následná laboratorní práce zahrnující izolaci DNA z banánové dužiny. V mezičase si naše děti prohlédly velkou expozici zahrnující různé interaktivní exponáty, od fyziky, přes biologii až po chemii. Na závěr akčního dopoledne postavily děti maketu struktury DNA z různobarevných bonbonů, které představovaly cukry, fosfáty a báze. Toto „DNA“ poté s radostí zkonzumovaly J. Děti si z přednášky odnesly spoustu zajímavých a cenných informací, které jim pomůžou v budoucím studiu i životě.

Thanksgiving Day

20161116_093209.jpg Tradiční a oblíbený americký svátek nám také přirostl k srdci. Opět jsme si připomněli, proč se někteří Evropané rozhodli opusti svůj domov a zkusit štěstí za velkou louží. Připravili jsme tradiční pokrm, který se v tento den podává - krůtu. A přestože naše stoly nebyly tak bohatě prostřeny, všichni jsme si pochutnali.
Podívejte se, jak nám chutnalo ...

Projektová výuka

IMG_20161110_100310.jpg Ve čtvrtek 10. 11. 2016 proběhla na naší škole projektová výuka pro sedmou třídu, kterou vedla studentka Ostravské univerzity Bc. Zuzana Košťálová. Vyučování bylo zaměřeno na poznávání algoritmů a programování. K tomuto účelu měli žáci možnost pracovat s programovatelnou robotickou včelkou Bee-Bot. Té zadávali pomocí tlačítek příkazy, kterými včelce předem určili směr pohybu podle různých zadání. Vedle robotické včelky Bee-Bot byli žáci také seznámeni s programovacím jazykem Karel (Robot Karel), a to nejen ve webové verzi. Byla pro ně připravena čtvercová síť podobná té v elektronické verzi. Roboty se stali sami žáci, jež měli svého navigátora, který jim říkal příkazy typu "krok", "vlevo-vbok" a "zvedni".
Fotogalerie

Logická olympiáda

Mensa čr.jpg Jedná se o soutěž, která je pořádaná Mensou České republiky. Je založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování.
Také z naší školy se dobrovolně zapojily děti z různých ročníků. Velice blahopřejeme dětem, které se ve své kategorii mezi dětmi naší školy umístily na 1. místě. Jsou to tyto děti:

  • Kategorie MŠ: Barborka Macháčková
  • Kategorie A1: 1. ročník: Walter Műller (v kraji na 2. až 10. místě - perfektní výsledek!)
  • Kategorie A2: 2. - 5. ročník: Katka Vítová
  • Kategorie B: 2. stupeň: Vašek Kuboň

Nesmírně nás však těší účast všech dětí, které se do soutěže zapojily a mohly si tak vyzkoušet svůj logický úsudek.

Květy Španělska - výtvarná soutěž

IMG_20161020_133455.jpg Ve výtvarné soutěži s názvem "Květy Španělska" se umístila ve své kategorii na 2. místě Eliška Čuntová ze sedmé třídy. Slavnostní předání, které proběhlo ve čvrtek 20.10. na Gymnáziu Olgy Havlové v Ostravě Porubě, se neslo v duchu Španělského týdne, který tam právě probíhal.
Eliška vytvořila nejdříve kresbu tanečnice a poté ji znovu překreslila a oblepila siluetu postavy přírodním provázkem. Takto si připravila matrici k tisku. Tiskla pomocí temperových barev za pomoci grafického válečku. Zvolenou barvu si rozválela na podložce a následně ji nanesla na matrici. Výsledkem byla několikrát otištěná postava tanečnice (některé se vzájemně překrývaly). Eliška využila barevnou škálu charakteritickou pro španělskou kulturu.
Fotogalerie

Jak zprovoznit nemocnici

PA240926.JPG Dne 24.10 jsme se ve velkém Světě techniky se žáky 7. a 8. třídy zúčastnili vzdělávacího programu Jak zprovoznit nemocnici, který se týkal elektřiny. Žáci byli rozděleni do tříčlenných týmů, v každém týmů si zvolili hlavního elektroinženýra, specialistu na ultrazvuk a specialistu na CT. Poté plnili různé úkoly, kdy jedním z úkolů bylo najít odpovědi na otázky přímo v expozicích Světa techniky. Po ukončení programu jsme měli ještě možnost prohlédnout si některé expozice.
Podívejte se ...

Projekt 72 hodin aneb pomáhám, protože chci ...

PA130876.JPG Když jsme se přihlásili do projektu 72 hodin (aneb udělej za 72 hodin něco pro své okolí), napadlo nás, že by cílem této bohulibé aktivity mohla být stará, posprejovaná a zanedbaná zastávka autobusu, která se nachází hned u slavného porubského Oblouku. Naše ambice byly nemalé, vše jsme konzultovali s odborníky (povolení úřadu, vhodné barvy).

Přišel den D a celý druhý stupeň se vypravil i s potřebným vybavením na nedalekou zastávku – naše stanoviště. Po rozdělení úkolu se žáci rozprchli do nejbližšího okolí vybaveni pytli na odpadky a gumovými rukavicemi, smetáky, kýbly a lopatami. Bystré oko jednoho našeho žáka padlo na pohozenou injekční stříkačku v keři za zastávkou. Děti věděly, jak postupovat, předmět doličný nechaly na místě činu a společně s námi volaly městskou policii, která přijela objekt zneškodnit. Nejvyšší hoši dostali během toho za úkol „vysmýčit“ zdi zastávky, aby nový nátěr vydržel nějakou to dobu. Uklízecí četa dokončila svou práci za necelou hodinu, a tudíž se mohlo začít s malířskými a natěračskými činnostmi. Dva nejvyšší borci z deváté třídy malovali prvotní kompletní nátěr, zbytek dotíral posprejované nápisy, které prosvítaly zpod primární vrstvy. Zastávku jsme vymalovali v barvách Hello (zelené a oranžové) a výsledný efekt byl moc pěkný.

Jaký byl šok, když jsme zjistili, že již druhý den je práce dětí znehodnocena vandalskými nápisy na čistém podkladu! Toliko poctivé práce přišlo vniveč. Nicméně i tak to jsou mediální hvězdy, neboť shodou náhod se o nás začal zajímat redaktor Deníku a napsal o našich žácích a jejich zhatěném úsilí. Děti se ani tak nevzdávají a vzniklá situace je rozhodně neodradí od účasti v dalších podobných projektech.
Podívejte se ...

Beseda se zástupci Městské policie

Pokračující cyklus přednášek spadajících do oblasti prevence přinesl "Drogy" a "Domácí násilí". Témata navázala na loňskou "Krádež, loupež" a " Bylo mi 15." Přišli zkušení policisté, kteří zaujali nejen obsahem, ale i obrazovým materiálem a skutečnými příběhy ze své praxe. Navíc nová metoda stanovení metabolitů z užívání a přípravy drog v odpadních vodách mnohé studenty zaskočila.

Španělština s Loreto

španělka (5).jpg V pátek 30. 9. 2016 si 5. a 6. třída vyzkoušely hodinu španělštiny s rodilou mluvčí, studentkou Loreto ze severošpanělského města Burgos. Pro páťáky to byla premiéra, ale přes počáteční lehké zděšení, to zvládli perfektně. Procvičili pozdravy, abecedu a naučili se hru Amanda manda. Šesťáci Loreto přivítali s nadšením a rádi jí předvedli, co všechno se už ve španělštině zvládli naučit.
Podívejte se ...

Adaptační kurz 6. a 7. třídy

adapták mini nová.jpg Ve dnech 26-27. 9. 2016 jsme se společně vydali na dvoudenní adaptační kurz plný různorodých atrakcí a teambuildingových aktivit. Cílovou destinací byla chata Relaxa, která leží v malebném prostředí Staré Vsi na Rýmařovsku. organizačních záležitostí. Děti byly rozděleny do pokojů, naobědvaly se a následně se zúčastnily prvního bloku aktivit, který zahrnoval lukostřelbu, army game a nízká lana. Nádherný areál skýtal potenciál pro báječné využití všech těchto aktivit, kterých si děti dosyta užily. Zmoženy výkony hodnými profesionálních sportovců se po večeři a následném dobití na průlezkách usadily k animované pohádce Shrek 3, která ukončila první den pobytu.

Do úterního rána nás vítaly budíky nastavené na 7 hodin. Dopolední program se měl odehrávat na sesterské chatě Orientka, vzdálené cca 20 minut rychlé chůze, kam jsme se ihned po snídani hromadně přemístili. Děti si prošly opravdu bobříkem odvahy, neboť se pohybovaly na vysokých lanech ve výšce 15 m a následně lezly na horolezeckou stěnu, taktéž do nemalých výšek. Všichni jsme si to moc užili a už teď se těšíme na další společné akce.
Podívejte se, jak to probíhalo ...

Cooking with girls from the 6th and 7th grade

IMG_4634.JPG Preparing Redish spread and Blue cheese spread with girls from 6th and 7th grade.
Fotogalerie

Slavnostní předávání certifikátů CE

DSC00616.JPG Dne 9.9.2016 si děti, které v červnu úspěšně absolvovaly cambridgeské zkoušky, převzaly své certifikáty v Klubu Alfa. Po úvodním tanečním vystoupení složili svou slavnostní přísahu všichni, kteří jsou čerstvými držiteli certifikátu YLE Starters, Movers, Flyers a Ket a PET.
Všem gratulujeme a přejeme další úspěchy ve vzdělávání!
Fotogalerie

V rámci programu Erasmus+

se naši žáci z 2. stupně účastní pobytových setkání v zahraničí. V loňském školním roce byli v Rumunsku. Při té příležitosti nacvičili rumunský tanec v tradičních krojích. Podívejte se
Letos se chystají prezentovat své znalosti a dovednosti v Polsku.

Jazykový pobyt v Londýně

Londýn.jpg V listopadu loňského roku se žáci z 2. stupně účastnili jazykového pobytu v londýnské jazykové škole KKCL. Jejich práce v rámci programu Go Create, komunikační dovednosti i chování byly hodnoceny jako excelentní! Žáci tak měli možnosti osvojit si nové komunikační a jiné dovednosti. O tom, že mohou být na sebe hrdí, se můžete dál přesvědčit v jejich hodnotící zprávě Letter of Recommendation

Důležité

ZÁPIS DO 1. TŘÍDY
6.4. - 7.4.2021 od 15:00 do 18:00
Více informací zde (pdf)

PŘEDŠKOLÁK - kurz pro budoucí prvňáčky
více informací zde (pdf)

Proč studovat u nás?
Co čeká žáky na naší škole?

Připravujeme na CAMBRIDGE EXAMS
Certifikát (pdf)


PROVOZ ŠKOLY VZHLEDEM KE COVID-19
manuál

2. stupeň ZŠ Hello = alternativa k 8-letému gymnáziu
O škole


Zápis
Přestup z jiné školy do 1. až 9. ročníku ZŠ Hello je možný kdykoliv během školního roku po předchozí domluvě.

Gymnáziu, základní škole a mateřské škole Hello byl udělen titul
FAKULTNÍ INSTITUCE OSTRAVSKÉ UNIVERZITY V OSTRAVĚ
Více informací
Máme certifikát RODIČE VÍTÁNI
www.rodicevitani.cz

další události »

Akce

ČTENÁŘSKÝ KLUB
Více o klubu zde (pdf)

Kontakt
Naši partneři Cambridge Examinations Goethe Institut ostrava.jpg logo-mensa2.jpg Rodice_vitani_logo.jpg Program Bene+ LEGO logo_RGB.jpg ou.jpg logo ce.jpg

Copyright 2009-2017 - Základní jazyková škola Hello | mapa stránek

facebook