Život školy / Proběhlo na 1.st.ZŠ / Proběhlo na 2.st.ZŠ.

Co v naší základní škole letos proběhlo na 2.st.ZŠ

  • Videa z našich akcí můžete sledovat na YouTube kanálu .
  • Fotografie z našich akcí můžete sledovat na RAJČEti.

Fotogalerie z Chorvatska 2017 - studijní pobyt v rámci programu Erasmus+

Fotogalerie z Polska 2016 - studijní pobyt v rámci programu Erasmus+

Cambridge Exams FCE
Návštěva psího útulku v Dětmarovicích
Vánoční pokusy
Vánoční jarmark
VIDA! science centrum
Cooking v 6. třídě
Konference žákovských parlamentů
Šifrování ve Světě techniky
Debata pro Devítku
Žijí tady s námi
Halloween
Projekt 72 hodin aneb pomáhám, protože chci...
Opravdu potřebujeme k životu kosmonautiku?
Slavnostní předávání certifikátů Cambridge exams

Cambridge Exam FCE

Dva z našich žáků 9. ročníku - Honza Sýkora a Vašek Kuboň - úspěšně složili mezinárodně uznávanou Cambridge Exam FCE (úroveň B2). Blahopřejeme!!!
A jaké jsou jejich pocity?
Honza: Podělím se s vámi o své pocity blaha a naplnění po úspěšném absolvování jazykové zkoušky FCE. Dopadlo to podle mého očekávání. Vím, čím jsem si jistý, ale také vím, v čem mám ještě mezery. Už před zkouškou jsem věděl, že zkoušení z „listening part“ budu mít na nejslabší úrovni, ale také jsem čekal, že „writing“ budu mít na excelentní úrovni. A tak to taky dopadlo. Nějak se to vyrovnalo a prostě jsem to dal. Jediné, co vám můžu doporučit, je dobře se připravit na „listening“, protože se to docela zanedbává. Jsem moc šťastný, že jsem zkoušky zvládnul, jsem na sebe pyšný. Jsem jeden ze dvou prvních deváťáků, kteří to dokázali. A co mi k tomuto velkému úspěchu pomohlo? Je to podpora naší ZŠ Hello, která má výuku angličtiny na velmi vysoké úrovni. Hodně mi dalo to, že nás učili rodilí mluvčí. Získal jsem certifikát, který má vyšší úroveň než maturitní zkouška. Využijte také skvělé zázemí naší školy a jděte do toho.
Vašek: Když jsem měl jít na zkoušky, tak jsem byl nervózní, ale věděl jsem, že jsem dobře připraven. Nejvíc jsem se asi bál části use of english, ale nakonec jsem to zvládl v pohodě. Z výsledku jsem samozřejmě nadšený, ale trochu mně mrzí, že mi chybělo jen pár bodů k dosažení úroveň C1.

Návštěva psího útulku v Dětmarovicích (22.12.2017)

IMG_20171222_090009.jpg V pátek 22. 12., jako každý rok touto dobou před Vánocemi, jsme navštívili útulek pro psy v Dětmarovicích. Jeli jsme tam školním autobusem s panem Píchou. Když jsme přijeli, tak jsme vyložili všechny věci ze sbírky (deky, granule, pamlsky, atd...). Chvíli jsme se po útulku jen tak procházeli a pak jsme vzali jednoho pejska na procházku (pojmenovali jsme ho Řízek :D ). No a pak jsme odjeli zpět do školy.
Veronika Aniolová (8. třída)
Fotogalerie

Vánoční pokusy (20.12.2017)

PC202595.JPG Ve středu 20.12. proběhl na druhém stupni bádací den. V chemické laboratoři pod vedením paní učitelky Burešové a jejího milého asistenta Kuby děti zjišťovaly škodlivost plastů při hoření a zkoumaly obsah kyselin a zásad v nálevu z červeného zelí. V rámci biologie pod vedením paní učitelky Kaletové pozorovaly živočišné tkáně a rostlinná pletiva pod mikroskopem, rozpoznávaly je a zakreslovaly. Ve fyzice jsme poprvé vyzkoušeli nově zakoupené žákovské soupravy na mechaniku, dynamiku a magnetismus. S elektronickou stavebnicí Bofin mají děti bohaté zkušenosti z loňského roku a mnohé i z domova.
Fotogalerie

Vánoční jarmark (19.12.2017)

jarmark web(8).JPG Děti v roli prodávajících? Proč Ne? Na vánočním jarmarku si procvičily finanční gramotnost v praxi. Však taky bylo co prodávat - všechny výrobky hand made. Letos se zapojily i mladší děti z 1. st. a velmi si to užívaly.
Fotogalerie

VIDA! science centrum (7.12.2017)

24898898_833413700162805_1517215000_n.jpg Ve čtvrtek 7. prosince 2017 jsme navštívili zábavní vědecký park VIDA! v Brně. Připravili pro nás nejen naučný, ale i zábavný program. Vybírali jsme si ze tří vědeckých programů: Cirkus Mechanikus, Barevná chemie, Sáhni si na zvuk. Co způsobuje, že jsme schopni jezdit na kole, jsme se dověděli na science show s názvem Kolo. Měli jsme možnost vyzkoušet si spousty interaktivních exponátů a zjistit tak, jak věci fungují.
Žáci IX. třídy
Fotogalerie

Cooking v 6. třídě

20171204_152512.jpg On Monday cooking with the 6th class we made pancakes. The topping was made from blended strawberries, bananas and cream or cottage cheese. The cooking went very well and we all had yummy pancakes at the end.
Fotogalerie

„Sliby se maj plnit nejen o Vánocích“

20171031_121816.jpg Janek Ledecký promine, že jsem si vypůjčila (a pozměnila) jeho verš, ale sliby se opravdu mají plnit. A protože jsem „svým“ loňským deváťákům, kteří v červnu 2017 jako první absolventi opustili naši školu, slíbila exkurzi do koncentračního tábora Auschwitz-Birkenau, nezbylo mi nic jiného, než slib splnit. Vůbec nevadilo, že už je jaksi po sezóně a oni už dávno nejsou našimi žáky. Nejen to. Nápadu se ujala p.uč. Tereza Tutková a exkurzi zorganizovala nejen pro nás, ale také pro žáky osmé a deváté třídy a studenty gymnázia. A tak jsme ve čtvrtek 31.10.2017 vyrazili směr severovýchod. Myslím, že místo popisování průběhu exkurze stačí ocitovat naše žáky. Protože tváří v tvář smrti jsou opravdu všechna slova zbytečná.

Jsem ráda za zkušenost, ale určitě jsem nečekala, že to ve mně zanechá tak děsivou vzpomínku.
Jak lehké je nechat se zmanipulovat….
Byl to depresivní, ale potřebný zážitek.
Jsem ráda, že jsem mohla toto místo navštívit, protože vím, že nechci, aby se toto opakovalo.
Běhal mi mráz po zádech.
Bylo to strašné, ale nemělo by se zapomínat.
Netušil jsem, jak strašné to tam bylo.
Je to kruté místo.
Nevěřím, co lidé dokážou.
Daria Woznicová
Fotogalerie

1. konference žákovských parlamentů (8.11.2017)

Konference žák. parlamentů (5).JPG Náš žákovský parlament je ještě „mladý“. Má za sebou rok trvání, jak na 1., tak na 2. stupni. Dnes jsme měli možnost zúčastnit se 1. konference žákovských parlamentů v Moravskoslezském kraji na Krajském úřadě v Ostravě. Zúčastnilo se 28 žákovských parlamentů našeho kraje.

Naši školu zastupovali Eliška Čuntová a Michal Sasínek, členové žákovského parlamentu, a  Mgr. Alena Tůmová, koordinátor žákovského parlamentu. Na této konferenci jsme měli možnost nejen předat, ale hlavně načerpat zkušenosti z práce parlamentů jiných škol.

Těšíme se, že nabyté zkušenosti uplatníme a přeneseme do naší školy.
Fotogalerie

== Šifrování ve Světě techniky (6.11.2017) IMG_0653.JPG Se šesťáky jsme opět navštívili Svět techniky, kde jsme absolvovali výukový program ÍNÁVORFIŠ, neboli šifrování. Seznámili jsme se s historií utajování zpráv, vyzkoušeli jsme si vyluštit různé šifry založené na matematických principech a na závěr jsme na základě zašifrované zprávy hledali poklad v expozicích.
Fotogalerie

Debata pro Devítku

debatní kroužek (2).jpg Debatní kroužek se rozrůstá. Dnes ukázková debata pro devátou třídu. Oni v roli porotců...a rozhodli spravedlivě. Možná budoucí debatéři?
Fotogalerie

Žijí tady s námi - program ve Světě techniky

svět techniky (6) web.jpg Šesťáci společně s paní učitelkou Kaletovou zavítali do Světa techniky, aby zde absolvovali zábavný výukový program "Žijí tady s námi". Žáci si nejdříve vyslechli krátký teoretický úvod o mikroorganismech a poté se již pustili do samotných pokusů. Nejdříve si měli vykrmit svoje vlastní kvasinky a následně pozorovali nepohlavní rozmnožování (pučení) v přímém přenosu pod mikroskopem. Dětem se program velmi líbil a doufají, že se společně opět do Světa techniky společně vydáme.
Fotogalerie

Halloween

Halloween (100).JPG Letošní Halloween jsme oslavili v Porubě. Pro děti byly připraveny zábavné soutěže a hry nebo malování na obličej. Někteří žáci 2. stupně si připravili pro své mladší spolužáky zajímavé aktivity náležitě oceněné sladkou odměnou. Pár rodičů se pustilo s dětmi do tradičního dlabání dýní. Rodiče Terezky Hoffmannové přivezli skutečně monstrózní dýni, která se stala nádhernou ozdobou. Nechyběly ani dobrůtky na společný stůl, za které všem rodičům děkujeme!
Po programu vzaly děti lampion a vyšli jsme do ulic. Průvod jsme zakončili krásným ohňostrojem.
Fotogalerie

Projekt 72 hodin aneb pomáhám, protože chci...

projekt 72 hodin (9).jpg V pátek 13.10.2017 se i žáci 2.stupně zapojili do Projektu 72 hodin. Letos jsme se vrhli na autobusovou zastávku Nábřeží, kterou jsme uklidili a vymalovali. A že nám to šlo hezky od ruky, můžete vidět na fotkách.
Fotogalerie

Opravdu potřebujeme k životu kosmonautiku?

kosmonautika (1).PNG Kosmonautika není jen těch několik lidí na Mezinárodní kosmické stanici 400 km nad našimi hlavami, nebo roboti zkoumající povrch Marsu. Kosmonautika jsou i družice umožňující nám sledování televize nebo telefonování, nápoje v prášku, dehydrované potraviny, CCD čipy ve fotoaparátech, joystick u počítače, suchý zip, solární panely, airbagy, teflonové pánve a žehličky, akumulátorové nářadí.
V první části přednášky jsme slyšeli, jak probíhá běžný den kosmonautů na orbitální stanici, jak si připravují své jídlo, jak a kam chodí na záchod, kde spí a jak odpočívají. V druhé polovině přednášky jsme se dozvěděli, co všechno člověk na Zemi využívá a používá, aniž tuší, že to má svůj počátek v kosmonautice.
Přednášky se zúčastnili žáci 2. stupně ZŠ a gymnázia Hello.
Fotogalerie

Slavnostní předávání certifikátů Cambridge exams

20170908_180527.jpg V pátek 8.9.2017 převzali nejen žáci naší školy certifikáty za složené zkoušky YLE Starters, Movers, Flyers, KET a PET a slavnostně slíbili, že budou dál rozvíjet své znalosti v anglickém jazyce.
Přejeme jim, ať jim to odhodlání vydrží!
Fotogalerie

Proběhlo na 2. st. ve šk. roce 2016/2017

Důležité

ZÁPIS do 1. třídy
10.4.2018
od 15:00 do 18:00 hod.

RYTMIX - vstávat a tančit!
Děti z Hello na Déčku
Podívejte se na nás

PŘEDŠKOLÁČEK - kurz pro předškolní děti
Každé úterý od 14:00 do 14:45 hod.
Více informací zde (pdf)

2. stupeň ZŠ Hello = alternativa k 8-letému gymnáziu
Přihláška ke studiu 6.až 9. ročníku

Proč studovat u nás?
Co čeká žáky na naší škole?

Zápis
Přestup z jiné školy do 1. až 9. ročníku ZŠ Hello je možný kdykoliv během školního roku po předchozí domluvě.

Gymnáziu, základní škole a mateřské škole Hello byl udělen titul
FAKULTNÍ INSTITUCE OSTRAVSKÉ UNIVERZITY V OSTRAVĚ
Více informací
Máme certifikát RODIČE VÍTÁNI
www.rodicevitani.cz

další události »

Akce

VAŘÍME S HANKOU
20.2.2018 v 15:00 hod.

HEALTH DAY
22.2.2018 - projektový den

OBVODNÍ KOLO RECITAČNÍ SOUTĚŽE
23.2.2018

ŽÁKOVSKÝ PARLAMENT
27.2.2018 v 8:00 hod.
2. st.

ŽÁKOVSKÝ PARLAMENT
28.2.2018 v 8:30 hod.
1. st.

KLUB NADANÝCH DĚTÍ
1.3.2018 od 15:30 hod.
Svět peněz - exkurze do Raiffeisenbank
Přehled akcí 2. pololetí

ODPOLEDNE CHYTRÝCH HLAV
6.3.2018 v 16:30 hod.
Abaku - akce pro rodiče a děti

Kontakt
Naši partneři Cambridge Examinations Goethe Institut ostrava.jpg logo-mensa2.jpg Rodice_vitani_logo.jpg Program Bene+ LEGO logo_RGB.jpg ou.jpg logo ce.jpg

Copyright 2009-2017 - Základní jazyková škola Hello | mapa stránek

facebook