Život školy / Proběhlo na 1.st.ZŠ / proběhlo 2014-2015

Co v naší základní škole proběhlo ve šk. roce 2014/2015

Cambridge exams
Hello Games 2015
To jsme my ve šk.roce 2014/2015
Celé Česko čte dětem
Garden party
Ping pong show
Beseda na téma KYBERŠIKANA
Sportem proti nudě 2015
Ozdravný pobyt 2015
Strašidelné putování aneb beseda v knihovně
Velikonoční dílničky 2015
HelloArt
Třídíme se zvířátky v ZOO Ostrava
Projektový den
Matematická soutěž Klokan
Pasování prvňáčků na čtenáře
Beseda s organizací Kola pro Afriku
Hello, básničko!
Harry Potter day VII
Kybernetická soutěž
Pololetní vysvědčení a vyhlášení Knihožrouta
Sněhuláci pro Afriku aneb sněhulákování
Svět techniky za odměnu
Health Day
Budu vědcem nebo vynálezcem
Vánoční besídka
Vánoce na dědině
Soutěž Poznej tajemství vědy
Návštěva BRITSKÉ KNIHOVNY
Zimní školička bruslení
Pedagogická praxe zahraničních studentů
Přednáška na téma alkohol
Edison
Soutěž Mladý zoolog
Svět techniky a naše děti
Veletrh cestovních kanceláří
Thanksgiving Day
Hrajeme si s Merkurem
Vědomostní soutěž Kvarteto III.
Logická olympiáda 2014/2015
Halloween
Noc na Karlštejně
Tonda obal - beseda
Den jazyků
Studijní pobyt v Envicentru pro krajinu
"Kroužkobraní" v shopping parku
Zahájení školního roku

Cambridge exams

DSC07498.JPG V úterý 16.6.2015 skládali druháci, čtvrťáci a páťáci cambridgeské zkoušky. Počáteční nejistotu druháčků, pro které to byla první zkušenost, vystřídalo uvolnění a radost z toho, že to mají za sebou. Všichni se vraceli z ústní části zkoušky s úsměvem a pocitem, že vše zvládli.
Gratulujeme!!!

Hello Games 2015

hello games.jpg Páteční dopoledne 12.6. proběhl na naší škole již třetí ročník intelektuální soutěže HELLO GAMES 2015. Více než padesát dětí a paní učitelky si užívali soutěžení a nakonec se vítězem klání stala Základní škola Fr.Formana. I když byl vítěz jen jeden, všichni účastníci si odnesli krásné ceny od našich sponzorů, Jazykové školy HELLO, firmy LEGO a Divadla loutek v Ostravě. Již nyní se těšíme na příští ročník, HELLO GAMES 2016!
Hello Games fotogalerie

To jsme my ve šk. roce 2014/2015

ŠKOLA.JPG Tak na těchto fotografiích jsme všichni zvěčněni!
To nám to ale slušelo ve školním roce 2014/2015!

Celé Česko čte dětem

p.liška.jpg Ve středu 10.6.2015 jsme, jako každoročně, uskutečnili akci
"Celé Česko čte dětem".
Milým hostem, který dětem předčítal úryvky ze svých oblíbených knih z dětství, byl herec Národního divadla moravskoslezského, pan Pavel Liška. Jeho dramatický přednes děti velmi zaujal, jako bonus pak přidal několik pěveckých ukázek ze svého divadelního repertoáru. Zájemci se mohli blíže seznámit s pravým divadelním kostýmem faraona z muzikálu Josef a jeho pestrobarevný plášť, který jsme shodou okolností shlédli při naší společné návštěvě tohoto představení. Na závěr se konala autogramiáda, pan Liška se dětem podepisoval na záložky do knih a doufáme, že budou ještě více číst a stanou se dalšími "Knihožrouty".
Čteme dětem s Pavlem Liškou

Garden party - tentokrát ve žlutém

garden party.jpg I letos jsme se sešli na naší zahradě, abychom si užili krásného odpoledne. Převažovala žlutá barva, neboť zahradní slavnost se nesla v duchu yellow. Ochutnali jsme grilované dobroty, vytvořili nový rekord v délce žlutého hada a vypustili balonky štěstí. Děti malovaly, sportovaly i zpívaly.
Za skvělou organizaci děkujeme celému týmu mateřské školy
Hello!


Ping pong show

ping pong.jpg Po úspěšném hlasování v projektu, v němž naše škola získala pingpongový stůl, se žáci 4. a 5. ročníku zúčastnili pingpongové show s úspěšným trenérem Tomášem Demkem, který v loňské sezoně dovedl stolní tenisty Havlíčkova Brodu k mistrovskému titulu. Našim dětem předvedl základní techniky hry a mohli si s ními také zahrát. Pro všechny to bylo příjemné zakončení společného snažení.
Fotografie z akce

Beseda s rodiči na téma KYBERŠIKANA A JEJÍ NÁSTRAHY

kyberšikana.jpg Dne 20.5.2015 se na naší škole uskutečnila přednáška a beseda o kyberšikaně a  nástrahách internetu. Vedl ji preventista nežádoucích jevů dětí a mládeže Mgr. Lukáš Grochala. Rodiče se seznámili se základními pojmy a nástrahami, se kterými se děti potýkají na internetu. Přednášku zaštiťovala organizace Bílý nosorožec, která je pověřena k výkonu sociálně právní ochrany dětí a mládeže.

Sportem proti nudě

MG_5826.jpg 5.5.2015 proběhl již 5. ročník sportovního odpoledne pro rodiče a děti ze ZŠ a MŠ Hello v hale Dubina. Po důkladném tréninku ve 3 sportovních disciplínách - florbal, tenis a fotbal - jsme se pustili do toho pravého závodění. I letos však vyhrál každý, kdo se zúčastnil a užil si zábavného sportování!
Fotogalerie

Ozdravný pobyt 2015 aneb Cesta kolem světa za 14 dní

P4227523.jpg Od 11.4. do 24.4. jsme si všichni užívali ve škole v přírodě na Horní Bečvě. Program byl bohatý, děti neměly čas na nudu ani stýskání. Každodenní sportovní aktivity, procházky, hry i večerní program je toho ušetřil. Obzvlášť stateční byli naši prvňáčci, kteří se naučili mnoho užitečných věcí pro život. Všechny děti si zaslouží pochvalu za to, jak celý pobyt zvládli.
Fotogalerie z pobytu
Jeden den naživo

Strašidelné putování aneb beseda v knihovně

DSC06495.JPG Ve středu 8.4. se druháčci vydali do knihovny na besedu s tajemným názvem. Paní knihovnice nás provedla hrady a zámky v moravskoslezském kraji, seznámila nás s nejznámějšími strašidly a přečetla pár zajímavých ukázek z knížky o starých pověstech. Děti měly možnost prověřit svou bystrost a znalosti v soutěžních otázkách. Za odměnu si všichni odnesli barevné medaile.
Fotogalerie z knihovny

Velikonoční dílničky 2015

dílničky.jpg Milí rodiče a děti,
ráda bych Vám jménem nás všech ze ZŠ Hello poděkovala, za vytvoření velmi pohodové jarní atmosféry, při které jste si vyrobili řadu originálních velikonočních výrobků, jež rozzáří Vaše domovy během Velikonoc. Společné setkání při tvůrčí dílně bylo letos obohaceno mistrovským kuchařským uměním šikovných maminek, tatínků a dětí, kteří se zúčastnili poprvé Velikonoční soutěže v pečení 2015! Hlasování bylo velmi těsné, ale přesto jste svými hlasy rozhodli následovně. O druhé a třetí místo se podělili se stejným počtem hlasů Péťa Adamec s maminkou Ivanou, ti přinesli na ochutnávku vynikající Tvarohový dort, a kluci Hlaváčkovi - Honzík s Kubou, kteří doma společně upekli skvělý Mrkvový dort. Vítězem se stalo Tiramisu rodiny Adamových- Kristýnky , Honzíka a maminky Moniky. Všem soutěžícím rodinám děkuji za účast v soutěži a věřím, že už teď mnozí přemýšlí, který rodinný „vypečený trumf“ přihlásí do soutěže příští rok!
Veselé Velikonoce!
Vaše sl. uč. Petra za tým ZŠ Hello
PS: Mrkněte na FCB, ať načerpáte velikonoční inspiraci.
Fotogalerie z dílniček
A další fotečky

HelloArt

DSC06437.JPG Až do konce května máte možnost zhlédnout výstavu výtvarných prací dětí z naší školy a z výtvarného kroužku. Po celou dobu budou zdobit vnitřní prostory Jazykové školy Hello!
Těšíme se na vaši návštěvu!

Třídíme se zvířátky v ZOO Ostrava

DSC06442.JPG V rámci ekologicky zaměřené soutěže TŘÍDÍME SE ZVÍŘÁTKY měli někteří naši žáci možnost navštívit ostravskou ZOO. Nebyla to jen tak obyčejná návštěva. Kromě toho, že si prošli zcela nové zvířecí pavilony, se dozvěděli spoustu nových a zajímavých informací nejen o samotných zvířátkách, ale i o správném třídění odpadů, a s elánem se pustili do splnění vědomostního úkolu.
Fotogalerie ze ZOO

Projektový den

erasmus.jpg Dne 24.3. proběhl na druhém stupni v rámci programu Erasmus projektový den. Španělská studentka Isabela, která studuje v rámci programu Erasmus na Ostravské univerzitě celý tento školní rok, si pro nás připravila celodenní program v angličtině a španělštině. Prezentovala svou školu a zemi, připravila si pro děti jazykové okénko s různými aktivitami, tematickou hru a také znalostní kvíz, kdy děti soutěžily o sladké odměny.
Na závěr nakreslily naše děti pozdrav pro základní školu ve Španělsku a natočily krátké video.

Matematická soutěž KLOKAN

klokan 1.jpg Dne 20. března jsme se zúčastnili Matematického klokana v kategoriích Cvrček a Klokánech na prvním stupni, Benjamin na druhém stupni a Junior a Student na gymnáziu.
V kategorii Cvrček zvítězil Jan Adam ze třetí třídy, v kategorii Klokánek zvítězil Jindřich Šlachta z páté třídy a v kategorii Benjamín měl nejvíce bodů Jan Sýkora ze 6. třídy. Ze studentů gymnázia se nejlépe umístili Dan Hrubý a Mirek Kotán.
Úspěšným řešitelům gratulujeme!

Pasování prvňáčků na čtenáře aneb návštěva knihovny

knihovna.jpg S našimi prvňáčky jsme se zúčastnili akce s názvem "Pasování čtenářů". Od této chvíle jsme se stali členy Regionální knihovny města Ostravy a započali tak dráhu pilných studentů. Programem nás provedl hodný námořník a veselý pirát, kteří nám odhalili poklady knihovny. Měli jsme obrovskou radost z první vypůjčené knížky, kterou jsme si odnesli domů a těšíme na dobrodružství, která na nás číhají v každé knize.
Fotogalerie z knihovny

Beseda s organizací Kola pro Afriku

DSC06352.JPG V pondělí 2.3. byli prvňáci a druháci pozváni do školky na besedu s panem Romanem Posoldou, který pracuje pro organizaci přepravující kola dětem v africké Gambii. Beseda tematicky navazovala na akci Sněhuláci pro Afriku, které jsme se jako škola zúčastnili. Pan Posolda zajímavým vyprávěním a působivými fotografiemi pomohl dětem vytvořit si představu, jak se žije v jiné části světa, která má k životu naprosto rozdílné podmínky. Upřímná radost afrických dětí z malých věcí v nás vyvolala chuť znovu pomoci, když to bude potřeba!
Fotogalerie z besedy

Hello, básničko!

hello basničko.jpg Dne 10. 2. 2015 se na naší škole uskutečnila přehlídka recitátorů "Hello, básničko!" Žáci od 1.-7. třídy soutěžili ve čtyřech kategoriích a nejlepší postoupili do obvodního kola, které se uskuteční 25. a 26. 2. v Ostravě-Zábřehu. Výkony soutěžících hodnotila pozoruhodná a zkušená porota, složená z naší paní vychovatelky Jiřinky Vrobelové, zástupkyně rodičů Věry Vaculínové, herce a zpěváka Pavla Lišky, skladatele a básníka Rostislava Hekery a redaktorky a moderátorky Kateřiny Huberové.

Děkujeme všem účinkujícím a postupujícím gratulujeme a přejeme úspěch v obvodním kole!
A kdo zvítězil?
Fotogalerie z recitační soutěže

The Harry Potter Day VII - soutěž ze světa fantazie, magie a kouzel

Střední odborná škola AHOL uspořádala dne 5.2.2015 již 7. ročník anglické soutěže zaměřené na 7. díl Harryho Pottera. Soutěž se skládala z písemné a ústní části. Prověřovala znalosti z magického světa Harryho Pottera a dobrou angličtinu. Letos jsme vyslali do boje tři vášnivé čtenáře, Jakuba Hlaváčka, Václava Kuboně a Jana Sýkoru. Všichni se umístili na přeních místech a prokázali tak vynikající znalosti angličtiny a fantasy světa zároveň. Podívejte se na náš diplom

Žáci ze ZŠ Hello opět bodovali

kybernetika.jpg Dne 30.1.2015, přestože byly jednodenní pololetní prázdniny, naši žáci nezaháleli a vypravili se na úspěšné tažení v Kybernetické soutěži na Fakultě elektrotechniky a informatiky VŠB-TU! Ve své kategorii obsadili 1. místo. Gratulujeme Jindrovi i oběma Honzům!


Pololetní vysvědčení a vyhlášení Knihožrouta

DSC01226.JPG Ve čtvrtek 29.1. dostaly všechny naše děti své další vysvědčení. Nejvíc se těšili ti nejmenší, prvňáčci, kteří si přišli pro své úplně první vysvědčení. A protože jsme škola, která vede děti k lásce ke knihám a čtení, vyhlásila každá třída nejpilnějšího čtenáře "KNIHOŽROUTEM" za 1. pololetí. Ti si za svou píli odnesli krásné odměny v podobě knížek. A pozor! Začíná 2. pololetí, takže tím dalším "KNIHOŽROUTEM" může být každý z vás!
Naši nejmenší

Sněhuláci pro Afriku aneb sněhulákování

DSC06093.JPG Ve středu 28.1. akce vypukla a my jsme spojili příjemné s užitečným. Počasí nám přálo a děti se vrhly s chutí do tvořivého díla, aby svými výtvory pomohly dětem v Africe. Všichni zapojili svou fantazii, někteří oblékli své sněhuláky do slušivých oblečků, ale to hlavní bylo, že všichni pracovali s chutí, spolupracovali a pomáhali si. A tak by to mělo být!
Fotogalerie ze sněhulákování

Svět techniky za odměnu

DSC06070.JPG V úterý 27.1. měly všechny děti naší školy možnost navštívit Svět techniky v oblasti Dolních Vítkovic. Přestože spousta dětí už tuto část areálu navštívila, nikomu nechyběla chuť zkoumat a bádat dál. Mladší děti zakotvily v zábavném koutku, kde se seznamovaly s různými fyzikálními a přírodními zákonitostmi.
Fotogalerie ze Světa techniky

Health Day - projektový den

23.01.15-1.jpg Program našeho projektového Dne zdraví byl v pátek 23.1. 2015 nabitý. V první části se všechny třídy postupně vystřídaly ve školní kuchyni, kde nám zástupci firmu MK Fruit s.r.o. - dodávající ovoce a zeleninu do škol - nachystali praktické ukázky lisování ovocných šťáv a také ochutnávku čerstvého ovoce, zeleniny a banánového koktejlu s medem. Ve druhé části s dětmi pracovali studenti stomatologické fakulty z Olomouce. Ukázali dětem, jak si správně čistit zuby. Ve třetí části vypracovaly děti anglický pracovní list, ve kterém třídili potraviny do potravinové pyramidy.
Fotogalerie ze Dne zdraví
Takhle se děti učily čistit zuby - video
A takhle ochutnávaly vitamíny - video

Budu vědcem nebo vynálezcem

DSC05998.JPG Tak na toto téma teď diskutují žáci první třídy v rámci učiva prvouky. Navštívili nejen učebnu chemie a fyziky, zkoumali pavouka pod mikroskopem, ale i sami si vyzkoušeli jednoduché pokusy.
Fotogalerie z návštěvy učebny


Vánoční besídka

vánoční besídka.jpg Dne 16.12. se na naší škole otevřely dveře Vánocům v divadélku, kde se uskutečnila Vánoční besídka, na které se prezentovali žáci ze všech tříd v povedené kombinaci česko-anglických vystoupení. Bohatým programem prováděl v anglickém jazyce Matýsek Novák v kostýmu anděla a zdatně mu jako popletený čertík sekundovala Kristýnka Adamová. Jako první se představila děvčata ze třetí a čtvrté třídy s tanečkem Bubble up, poté už jeviště obsadili prvňáčci s pěknými vánočními říkánkami. Následoval program druhé třídy, ve kterém jsme si poslechli krásnou anglickou píseň a dozvěděli se zajímavá fakta o anglických Vánocích. Se třetí třídou jsme předem oslavili Nový rok a zhlédli zdramatizovanou anglickou báseň o sněhulácích. Čtvrtá a pátá třída představila známé i méně známé anglické koledy. Na besídce se prezentovaly také kroužky, dynamické vystoupení předvedly děti pod vedením p.uč.Adiny a poslechli jsme si originální čínskou píseň v podání kroužku čínštiny. Besídku uzavřeli žáci druhého stupně a nakonec si všechny děti zazpívaly krásnou vánoční koledu Johna Lennona. Celé vystoupení uzavřel společný zpěv českých koled a rozdávání dárečků.
Fotogalerie z besídky
Ukázka ke zhlédnutí

Vánoce na dědině

DSC05679.JPG V pondělí 15.12. jsme se všichni vydali do rožnovského skanzenu, abychom se seznámili s dávnými zvyky a tradicemi, které se dodržovaly o Vánocích. Čekala nás ochutnávka z oblasti řemesel, vaření, pečení a klasických vánočních zvyklostí, jako je odlévání olova a pouštění lodiček. Zaposlouchali jsme se do vyprávění lidí oblečených v dobovém ošacení a nechyběl ani Mikuláš a čerti. Tito však byli ochočení a neškodní! I přesto z nich měly děti respekt!
Fotogalerie z výletu

Soutěž Poznej tajemství vědy

Vitezove ze ZS Bolatice.JPG Absolutním vítězem soutěže, kterou v rámci stejnojmenného projektu zorganizovalo Gymnázium Hello, se stal „chlapecký“ tým základní školy z Bolatic. Kluci měli celkem velkou konkurenci a nutno podotknout, že i ze strany dívek, které se svými vědomostmi a znalostmi z oblasti přírodních a technických věd rozhodně nenechaly zahambit.
Jak to všechno začalo?

Návštěva britské knihovny

DSC05621.JPG Žáci 3. - 5. ročníku měli v rámci výuky angličtiny možnost navštívit britskou knihovnu v centru Ostravy. Seznámili se s prostředím knihovny, prohlédli si některé tituly a měli možnost některé knížky si vypůjčit. Na zpáteční cestě prošli centrem města a prohlédli si vánočně zaměřenou výzdobu. Nikomu nevadilo ani zimní chladné počasí!
Fotogalerie z knihovny


Zimní školička bruslení

bruslení.jpg Letošní již třetí ročník zimní školičky bruslení máme opět úspěšně za sebou. Byla to velká dřina, ale všechny děti podaly skvělé výkony! Zvláštní pozornost si žádá zmínění poslední lekce kurzu, která se nesla v duchu ČERTOVSKÉHO ŘÁDĚNÍ NA LEDĚ. Po kluzišti se proháněli malí čertíci a čertice, kteří se utkali hned ve dvou soutěžních kláních. První byla soutěž družstev. Utkalo se celkem 5 soutěžních týmů, z nichž na 1. místě skončili Tryskoví čerti, na 2. místě Čertíci z Beverly a na 3. místě Tučňáci na ledě. Všem vítězům gratuluji a poraženým přeji mnoho úspěchů při odvetě příští rok!
Další zasloužené odměny se dostalo těm nejkrásnějším čertovským maskám, které byly zvoleny odbornou porotou složenou z pedagogického sboru. Rozhodování bylo velmi těžké, protože všechny kostýmy byly opravdu podařené! Nakonec jsme vybraly kostým čertice Kristýnky Adamové, Valinky Vaculínové a Valinky Šrubařové! Těmto nejkrásnějším mladým pekelnicím gratuluji!!!
Fotogalerie z bruslení

Pedagogická praxe zahraničních studentů

obrázek.jpg V rámci projektu Erasmus u nás od října do konce listopadu vykonávali pedagogickou praxi studenti ze Španělska, Polska a Finska. Zúčastnili se také projektových dnů a zapojili se aktivně. Pomáhali dětem s realizací projektových výrobků a komunikovali s nimi anglicky, čehož se naše děti rozhodně nezalekly!


Přednáška na téma alkohol

IMG_20141208_125301.jpg Dne 8. 12. 2014 se v rámci primární prevence uskutečnila přednáška na téma „Než užiješ alkohol, užij svůj mozek“. Paní Ručková z nestátní neziskové společnosti Sananim, která působí v oblasti drogových závislostí, si s dětmi z druhého stupně popovídala o alkoholu, jeho přínosech a škodlivosti, jeho vlivech na zdraví a v neposlední řadě také o jejich zkušenosti s ním.

Edison

DSC_0383.JPG Dne 20.11.2014 proběhlo setkání žáků druhého stupně ZŠ Hello s šesti zahraničními studenty, kteří přijeli na Gymnázium Hello v rámci projektu Edison. Každý ze studentů si pro nás připravil krátkou prezentaci své země. Seznámili jsme se s Jamesem z Austrálie, s Anastázií z Ukrajiny, s Dimitrim z Řecka, se Silvou z Brazílie a s Bassemem z Egypta.
Komentáře našich dětí:
They told us a lot of information about their countries, their food, animals, about traditional clothes and other things. We would be very happy if we could do something like this in the future.
James from Australia is tall. He has blond hair. His mum is from Great Britain and his dad is from Sweden. He loves beer and good food. His favourite animal is a kangaroo. He would like to change the Australian flag.
Dimitris is from Greece. He would give a high five to everyone.
Bassem from Egypt laughed a lot even when talking. He didn´t speak English very well.

Soutěž Mladý zoolog

zoolog.jpg Po poctivé a náročné přípravě jsme se vydali dne 14.11.2014 do ostravské Zoo na soutěž Mladý zoolog hájit čest základní školy Hello. Tématem soutěže byly houby. Vyslali jsme kvalitní družstvo obsazené Kubou Hlaváčkem, Katkou Hradilovou, Liduškou Kachlovou a Sárou Karasovou. Žáci se na soutěž opravdu svědomitě připravovali.

No a jak jsme dopadli? Náš Hello tým se umístil na 22. místě z cca 150 soutěžících týmů z celého Ostravska. Postup nám unikl o 3 bodíky. Do dalšího kola postupovalo bohužel jen nejlepších 9 týmů. Doufejme, že nás první neúspěch neodradí a s radostí se zúčastníme dalších přírodovědných soutěží, protože nás to baví!

Děti z Hello a Klubu nadaných dětí navštívily Svět techniky

P1010202.JPG Říká se, že Svět techniky vznikl v Dolní oblasti Vítkovic proto, aby malým i velkým návštěvníkům umožnil zábavnou formou proniknout do tajemného světa vědy a techniky. Mohou si zde hrát, relaxovat, mohou sahat na exponáty a všechno si mohou vyzkoušet. K tomuto účelu jsou na ploše 14 000 metrů čtverečních připraveny čtyři interaktivní expozice - Dětský svět, Svět vědy a objevů, Svět civilizace a Svět přírody. Ten je rozlohou největší a zabírá celé jedno patro moderní prosklené budovy a taky venkovní zahradu. Nesmíme zapomenout ani na 3D kino nebo na Divadlo vědy. Pro veřejnost byl Svět techniky otevřen 26. 9. 2014.
Na sklonku října 2014 se tam vypravili i žáci ze Základní školy Hello a z Klubu nadaných dětí, který navštěvují i děti z jiných ostravských škol.

Tady jsou spontánní reakce některých z nich
Fotogalerie z akce

Veletrh cestovních kanceláří

veletrh.jpg je školní projekt zaměřený na kraje České republiky, učivo vlastivědy 4. a 5. ročníku. Úkolem dětí bylo vybrat kraj a prostřednictvím fiktivní cestovní kanceláře si připravit jeho prezentaci. A jak se to dětem povedlo? Zde jsou názory dětí.
Honza: „Líbila se mi CK Double zaměřená na Olomoucký kraj. Bylo tam hodně možností ubytování. Letáky z různých míst. Taky tam byla mapa Olomouce.“
Maxík: „Nejvíce se mi líbily CK České zájezdy kvůli tomu, že měly jídlo. A ještě kvůli přichystání.“
Dominik: „Líbila se mi CK SJV, protože měli Jihočeský kraj, můžu tam navštívit největší náměstí v ČR a také se tam ubytovat.“
Sabča: „Moc se mi líbilo u cestovní kanceláře Double. Měl to hezky zařízené a hodně hotelů. Patřilo to Dominikovi. Měl tam taky hodně upoutávek na různé výlety. Určitě bych si koupila nějaký ten zájezd :-).“
Kristýnka: „Nejvíce se mi líbila cestovní kancelář od Matěje (M-tours), protože měl levné a luxusní hotely a zájezdy.“
Matěj: „Nejvíce se mi líbila CK České zájezdy. Nejen proto, že měli v nabídce hotely za skvělé ceny, ale také měli výbornou obsluhu, občerstvení a pití. Členové obsluhy: Mia a Kristýna. Ostatní kanceláře také nebyly k zahození, ale CK České Zájezdy byly nejlepší.“
Julie: „Líbilo se mi CK Double, protože to měl hezky vytvořeno. Protože o tom hezky vypravoval. A vážně měl hezké fotografie a katalogy.“
Mia: „Nejvíce se mi líbila CK Double, byla nejlépe připravená a měla asi nejvíce zajímavostí."
Valentýnka: „Líbila se mi CK Double, kterou představil Dominik, byla hodně zajímavá."
Fotogalerie

Thanksgiving Day

KROCAN.jpg Ani letos jsme nezapomněli oslavit jeden z nejvýznamnějších amerických svátků - DEN DÍKŮVZDÁNÍ. Připomněli jsme si, (někteří se dozvěděli poprvé) jaká je tradice tohoto svátku a proč je tak oblíbený. V hodinách nám vypomohli také studenti ze zahraničí, kteří u nás vykonávali svou pedagogickou praxi. A tak po úvodních slovech a hrátkách na toto téma jsme všichni čekali na tu nejvoňavější část oslavy, kterou byla ochutnávka krocana, typického jídla Dne Díkůvzdání. Byla to skutečně lahůdka, mnozí si byli několikrát přidat. Nechyběla ani ukázka amerického fotbalu, který je s tímto svátkem úzce spojen. Už teď se těšíme na příští rok a oslavu DNE DÍKŮVZDÁNÍ!
Fotogalerie oslavy Dne Díkůvzdání

Hrajeme si s Merkurem

14.11.14 - 4...jpg

V pátek 14.11. měly děti 1. a 2. ročníku možnost seznámit se s nestárnoucí stavebnicí Merkur. Většina z nich viděla stavebnici poprvé a byly jí nadšené. S vytvořenými pejsky, autíčky, panenkami a dalšími tvary se nechtěly rozloučit. Někteří si několikrát opakovali název stavebnice, aby si o ni mohli napsat Ježíškovi. Uvidíme, komu se poštěstí!
Fotogalerie

Vědomostní soutěž Kvarteto III.

kvarteto 2.jpg Dne 12.12.2014 se žáci Hello zúčastnili vědomostní soutěže 5. ročníků, která se konala na PORGu v Ostravě. Naši žáci byli bohužel oslabeni a museli je zastoupit žáci 4. ročníku, přesto se soutěže chytili čtvrťáci se ctí a celkově se žáci umístili mezi 44 školami v první polovině. Musím vyzdvihnout našeho Honzíka Hlaváčka, který individuálně získal vysoký počet bodů a umístil se mezi těmi nejlepšími ze všech škol (3.místo z 260 vybraných účastníků), z matematiky měl nejlepší výsledek ze všech. Dále byl velmi úspěšný Maty Novák, který v českém jazyce dosáhl nejvyššího bodového ohodnocení ze všech účastníků. Gratulujeme!

Logická olympiáda 2014/2015

olympiáda.jpg V měsíci říjnu tohoto školního roku se žáci naší školy zúčastnili Logické olympiády v poměrně hojném počtu, a to 38 žáků. Měli jsme zastoupení ve všech třech kategoriích – 1. stupeň ZŠ – 12 žáků, 2. stupeň ZŠ – 3 žáci a gymnázium – 23 žáků. Do krajského semifinále postoupili dva žáci - Jan Adam z 3. ročníku ZŠ a Ondřej Novák ze 4. ročníku gymnázia.

Halloween

halloween 2014.jpg Poslední zářijový den jsme prožili ve stylu Halloween. Převlékli jsme se za různé druhy příšerek, čarodějů a čarodějnic, kostlivců či zombíků, upírů, mumií a dalších. Dopoledne jsme si řekli něco k historii a také jsme se zúčastnili soutěží a shlédli i film. Odpoledne nás čekalo v doprovodu rodičů a tradiční aktivity s názvem "dlabání dýní", kde jsme dali prostor své fantazii. Mohli jsme se těšit z dobrot, které pro nás rodiče připravili a také jsme večer zvládli stezku odvahy. Večer jsme pak rozbalili své spacáky a s dobrým pocitem krásně prožitého dne jsme usnuli. Ráno si nás rodiče vyzvedli a my už se znova můžeme těšit na příští Halloween.
Fotogalerie z Halloweenského dne

Noc na Karlštejně - 26.11.2014

Po roce se příznivci divadla a zejména muzikálů sešli opět v Divadle Jiřího Myrona, tentokrát na představení Noc na Karlštejně. Dospělým vytanuly v mysli vzpomínky na známé herecké osobnosti, které ztvárnily tento příběh ve stejnojmenném hudebním filmu. Děti si vytvořily představu, jak to u nás vypadalo před mnoha a mnoha lety. Všichni nakonec tleskali nadšením a odcházeli domů plni dojmů. Už se těšíme na příští muzikál!

Tonda Obal - beseda - 2.10.2014

tonda obal.jpg Dnešní beseda přinesla dětem spoustu zajímavých a nových informací týkajících se zpracování a recyklace odpadů. S nadšením odpovídaly na otázky a zapojovaly se do diskuse. Shlédly film o následném zpracování papíru a plastů a vyzkoušely si prakticky roztřídit odpad tak, aby byl prospěšný nám všem a nezamořoval naše životní prostředí.
Fotogalerie z besedy

Den jazyků - 26.9.2014

den jazyků.jpg

Jsme bilingvní škola, tento den slavíme jako náš svátek :-)

Žáci během dopoledne nakoukli "pod pokličku" vybraných světových destinací. Prezentovali se a seznámili se se zvyky, obyčeji i se slovní zásobou dané země. Naše cesta započala v Neverlandu, kdy se prvňáčci proměnili ve víly a skřítky a provedli nás zemí, kde vládne Fantazie. Poté jsme zamířili do druhé třídy, vlastně do Irska, smaragdového ostrova, kde leprikóni střeží hrnce s poklady, které jsou k nalezení pod každým koncem duhy. Zhlédli jsme zde také typický irský tanec. Ve 3. třídě jsme nakoukli do slunné Itálie, kde jsme nasáli atmosféru této temperamentní země. Putování jsme zakončili na Havajských ostrovech, které si zvolila 4. a 5. třída, seznámili jsme se s havajskými rytmy a tancem hula hula a ochutnali lahodné kousky exotického ovoce. Výlet jsme zakončili hodinou čínštiny s rodilou mluvčí.
Fotogalerie ze Dne jazyků
Takhle žáci prezentovali Irsko

Studijní pobyt v Envicentru pro krajinu

dnvicentrum.jpg Stejně jako loňské, tak i letošní září nabízí našim dětem řadu zajímavých akcí. Jednou z nich byl např. studijní pobyt v Envicentru pro krajinu ve Vysokém Poli, kde jsme společně se 3. – 7. třídou trávili čas od 10. do 12. 9. 2014. Ač nám počasí moc nepřálo, program byl velice pestrý a nabitý. Pod vedením odborných a nesmírně milých lektorek se děti seznámily s novým prostředím (prohlížely si statek, vyjely na projížďku povozem taženým koňmi), naučily se novým věcem (zjistily, jak se čistí a zpracovává ovčí vlna, vyráběly si z ní něco na památku a vyrobily si také mýdlo), vyslechly si zajímavé přednášky a pořádně se vyřádily při terénních cvičeních (v lese hrály hry, dále poznávaly stromy a bylinky). Všichni si to nesmírně užívali, byli nadšení a spokojení. Pár malých samostatných odvážlivců dokonce konstatovalo, že by v Envicentru zůstalo klidně měsíc…:o) Tak kdo ví, třeba se ještě přijedeme podívat a na delší dobu…:o)
Fotogalerie

"Kroužkobraní" v shopping parku - 6.9.2014

kroužkobraní.jpg

Žáci 2. ročníku se zúčastnili sobotního odpoledne nazvaného "KROUŽKOBRANÍ". Naše škola a další zájmové organizace prezentovaly své kroužky a měly možnost ukázat se "naživo". Odvážní druháci předvedli své anglické vystoupení. Svých "5 minut slávy" si náramně užili.

Fotogalerie
Více fotografií

Zahájení školního roku - 1.9.2014

zahájení šk.roku 2014.jpg

Nový školní rok jsme zahájili již tradičně ve školním divadélku. Zábavným programem nás provedl klaun z Balónkova, který pomohl také při pasování našich nových prvňáčků. Prožili jsme kouzelné dopolední chvíle plné úsměvů a zářivých dětských očí.

Fotogalerie
Video k shlédnutí

Proběhlo o prázdninách na letním Hello Space Camp v Žádlovicích

Prázdniny jsou prima :-) Mrkněte, jak si naše děti užívaly spolu s kamarády na Hello Space Camp v Žádlovicích!!!

fotka HelloSpaceCamp1WEB.jpg fotka HelloSpaceCamp2WEB1.jpg

Proběhlo ve šk. roce 2013/2014

Proběhlo ve šk. roce 2012/2013

Důležité

27.9.2021 - ředitelské volnoProč studovat u nás?
Co čeká žáky na naší škole?

Připravujeme na CAMBRIDGE EXAMS
Certifikát (pdf)


2. stupeň ZŠ Hello = alternativa k 8-letému gymnáziu
O škole


Zápis
Přestup z jiné školy do 1. až 9. ročníku ZŠ Hello je možný kdykoliv během školního roku po předchozí domluvě.

Gymnáziu, základní škole a mateřské škole Hello byl udělen titul
FAKULTNÍ INSTITUCE OSTRAVSKÉ UNIVERZITY V OSTRAVĚ
Více informací
Máme certifikát RODIČE VÍTÁNI
www.rodicevitani.cz

další události »

Akce

EVROPSKÝ DEN JAZYKŮ
1.10.2021

DEN ZVÍŘAT
4.10.2021

PROJEKT 72 HODIN
14.10.2021

ERASMUS DAY
15.10.2021

Kontakt
Naši partneři Cambridge Examinations Goethe Institut ostrava.jpg logo-mensa2.jpg Rodice_vitani_logo.jpg Program Bene+ LEGO logo_RGB.jpg ou.jpg logo ce.jpg

Copyright 2009-2017 - Základní jazyková škola Hello | mapa stránek

facebook