O škole / Náš tým / Petr Jandačka

Mgr. Petr Jandačka

1 (11).JPG
Fyzika je neoblíbená věda o neživé přírodě.
Já jsem si ji ale oblíbil již na střední škole. Pak jsem studoval Učitelství fyziky a tělesné výchovy na Ostravské univerzitě a následně doktorské studium oboru Aplikovaná fyzika na VŠB-Technické univerzitě Ostrava. Gymnázium a ZŠ Hello pro mne nyní představuje možnost aplikovat svobodně takovou výuku, které věřím. Věřím tomu, že fyzika je dovednost, kterou se studenti mohou naučit a že není třeba v hodinách fyziky přepisovat učebnici do sešitu. Navíc laboratorní zázemí gymnázia a ZŠ Hello je skvělé, a já tak mohu se studenty pracovat více prakticky, aby se jim fyzikální zákony a principy lépe pamatovaly.
Prošel jsem již ve své praxi několik škol, učil jsem na základní škole, střední škole i na univerzitách, pracoval jsem v technických pozicích a na Ústavu geoniky AV ČR v Ostravě. Hodlám své zkušenosti sloučit a předat je našim studentům.