O škole / Náš tým / Markéta Rumíšková

Mgr. Markéta Rumíšková

1 (14).JPG Pocházím ze Zlína, do Ostravy jsem se dostala díky studiu a rozhodla jsem se tady zůstat i po něm. Občas mi můj rodný kraj chybí, ale Ostrava si mě zkrátka získala. Vidím tady spoustu možností, kam vyrazit za kulturou, sportem i zábavou. To je pro mě důležité.

Jsem absolventkou Filozofické fakulty Ostravské univerzity. V českém jazyce se zabývám především sociolekty a mluvou nejrůznějších zájmových i profesních skupin. Zkoumala jsem například mluvu pracovníků Hasičského záchranného sboru České republiky a vytvořila jsem tak práci, která v českém lingvistickém prostředí scházela. Ze společenských věd mě nejvíce zajímá politologie, psychologie a sociologie, ale ráda si přečtu i filozofické spisy.

Svůj volný čas nejraději věnuji sportu. Někdy si zajdu buď zaplavat, nebo zajezdit na bruslích. V zimě ráda vyrazím na snowboard, ale nejčastěji mě najdete v tělocvičně se svými svěřenkyněmi, které připravuji na soutěže ve sportovním aerobiku.