O škole / Náš tým / Emmanuel Oyolo

Emmanuel Oyolo

emanuel.jpg I have over 6 years of teaching experience with different schools and companies (Erwin, Brose, Hyundai, etc) teaching both kids and adults in the Czech Republic. I am currently working with both Hello language school and gympl as a native speaker. I teach English conversation and Cambridge exam preparation plus other subjects in English (ICT, Geography, etc).

Besides school, I am also interested in activities like playing tennis, socializing, programming, traveling, learning new things, swimming, playing musical instruments like the piano, drums, etc.