O škole / Náš tým / Daniela Marková

Mgr. Daniela Marková

1 (10).JPG

Již jako malá jsem milovala cestování a hru "na paní učitelku", zatímco mí spolužáci toužili být astronauty, raketovými inženýry a mediky. Ve středoškolských lavicích, kdy mě očarovaly jazyky a kdy jsem se poprvé dostala do kontaktu se španělštinou, jsem nepřestávala snít o tom, jak skloubit cestování, jazyky a mé budoucí povolání. Dnes, jakožto absolventka Španělské filologie na Univerzitě Palackého v Olomouci vím, že snění není nikdy dost. Během svého vysokoškolského studia jsem strávila rok v prosluněné Andalusii na univerzitě v Málaze, odkud jsem si dovezla nejen vzpomínky, ale také nové studijní, pracovní i jiné poznatky. Až během mé pedagogické praxe při studiu se ve mně probudil nápad skloubit své ostravské já s mým hispánským duchem. Přesvědčovat mladé lidi o tom, že španělština není španělská vesnice a touha předávat jim to, co nenajdou v učebnicích (španělský elán, zážitky, zkušenosti a vášeň pro hispánskou kulturu) u mě vyhrála. Mimo lektorství se věnuji překladům, zkoumání španělské slovní zásoby u českých studentů a svou vášeň po cestování, jazycích a poznávání nových kultur se snažím ukonejšit pravidelnými výjezdy do (nejen) temperamentních zemí.