Družina a kroužky / Proběhlo ve šk. družině / Proběhlo v družině 2017-2018

Proběhlo ve školní družině ve šk. roce 2017-2018

Odpoledne s dopravní výchovou...

IMG_20180618_150117.jpg S blížícími se prázdninami, jsme jako každý rok, uspořádali na školním hřišti odpoledne s dopravní výchovou. Děti na koloběžkách, které imitovaly kola, projížděly trasou s dopravními značkami, které bezchybně respektovaly.
Tomu předcházela teoretická příprava, včetne první pomoci - ošetření odřeného kolena a pod.
Doufáme, že i tato příprava na letní volné dny přispěje k bezpečnému sportování a krásným prázdninovým zážitkům!
Fotogalerie

Radost z pohybu...

IMG_20180615_143646.jpg Prázdniny jsou přede dveřmi a končící školní rok si děti zpříjemnily i diskotékou, opět v technické režii Matyho Zapařky a jeho asistenta Vikiho Noska.
Kromě spontánního tanečního pohybu všech dětí se uskutečnila i taneční soutěž, ve které se děti předvedly i v předem nacvičených kreacích.
Příjemné odpoledne v prostředí ŠD umocnilo i pohoštění, které bylo s velkou chutí zkonzumováno ve velmi krátkém čase.
Fotogalerie

Sladká tečka ...

IMG_1299.JPG 12.6. jsme udělali sladkou tečku za našimi kuchařskými pokusy. Na programu byly tvarohové knedlíky s překvapením. Jahody, meruňky nebo třešně? Trošku jsme experimentovali a s napětím pak rozkrajovali a čekalina to, co asi bude uvnitř. Moc jsme si to užili a pokud rodiče doufali, že jim děti přinesou domů ochutnávku jako obvykle, tak se tentokrát přepočítali...
Fotogalerie

Hello talent 2018

DSC04678.JPG Letošní vystoupení našich nadaných dětí se vyznačovalo spontánním projevem, radostí a již určitou profesionalitou.
Technické zázemí, jako každý rok, naprosto spolehlivě zajistil Matyáš Zápařka, který je taky výtečným klavíristou. Všichni účinkující - tanečnice, kytaristé, zpěvačky, flétnistka, klavíristky i karatista, byli za svá vystoupení odměněni opravdu bouřlivým potleskem.
S velkým zájmem byla sledovaná práce mladého železničního modeláře Tomáše Churého i kybernetická dovednost Vojty Macháčka.
Celé odpoledne proběhlo v příjemné atmosféře a děti se už opravdu těší na příští ročník.
Fotogalerie

Hello Masterchef

IMG_1195.JPG Tentokrát bez receptu aneb saláty podle vlastní chuti! Výsledkem byly 4 originály, každý výborný, uspokojený hlad i chuťové buňky malých kuchtiček! Kuchařské hokusy pokusy ukončíme 12.června "sladkou tečkou"!
Fotogalerie

Šikovné ruce...

magnetické stavebnice mini.jpg Magnetické stavebnice se staly velikou oblibou našich dětí ve ŠD. Možnosti těchto stavebnic jsou snad nevyčerpatelné, dětská fantazie rovněž.
Fotogalerie

Chytré hlavy...

šachy (14).jpg Nově zřízený šachový kroužek má velký počet nadšených zájemců o tuto královskou hru. S velkou vážností a soustředěním naslouchají radám lektora, který byl překvapen vysokou hráčskou úrovní našich dětí. Je radost pozorovat jejich zápolení.
Jen tak dále!
Fotogalerie

Jak chutná Korea

20180320_162551.jpg Malí kuchtíci to již díky rodičům našeho žáka Jae Choi ví. Pan a paní Choi nás totiž naučili, jak připravit pravé korejské sushi “korea kimbab”. Zajistili originální potraviny, názorné korejsko- anglicko- české recepty a ukázali nám jak na to. Pak už si každý kuchtík do svého sushi dal, co mu bylo milé. Hotové dobroty se tentokrát nekonzumovaly na místě. Většina kuchtíků si je hrdě zabalila domů, aby se pochlubila se svými výtvory.
Děkujeme za nevšední kulinářský zážitek!
Fotogalerie

Zábavné odpoledne...

IMG_20180119_151409.jpg Páteční odpoledne si děti prožily s hudbou, tancem, soutěží o nejlepší vystoupení a chutným pohoštěním. Porota z řad dětí spravedlivě hodnotila jednotlivé účastníky a technická podpora hudební produkce - Maty Zápařka a Viky Nosek, jistila hladký průběh tohoto zábavného odpoledne.
Děti si tak prověřily svou připravenost ve vystoupeních na Hello talent.
Fotogalerie

Bystré hlavy - šikovné ruce...

Projekt stavebnice (16).JPG Nové magnetické stavebnice se staly nejoblíbenější zábavou a současně tvořivým naplněním volného času ve ŠD. Děti pracují na základě předloh, ale také pomocí vlastní fantazie.
Výsledky jsou velmi překvapující, chlapci i děvčata jsou vyrovnanými staviteli.
Fotogalerie

V novém roce vaření s novou Hankou

Vaření 1 (2).JPG I v roce 2018 pokračujeme v kroužku vaření, tentokrát však s Hankou Hlaváčkovou. Pustili jsme se do kukuřičných placek se salsou. Chvílemi to připomínalo pohádku Byl jednou jeden král a důvěrně známé “přiměřeně, přiměřeně” - to když v těstě skončilo 700g mouky, místo 300g (nevynulovaná váha):-(. O něco později jsme se přenesli do pohádky Sůl nad zlato, když některé mlsné jazýčky byly zklamané z výsledku - ono bez soli se holt těžko vařilo i královským kuchtíkům ;-). Příště si dáme něco lehčího ze studené kuchyně!
Fotogalerie

Soutěž o nejhezčí panenku...

panenky (6).JPG Velmi náročné rozhodování čekalo naše děvčata ve ŠD při hlasování o nejhezčí panenku. Každá ze soutěžících panenek se předvedla v nejlepší kondici - krásné šaty, doplňky, učesané vlásky. Nakonec zvítězila chodící a zpívající panenka, která se uvedla do pohybu tlesknutím dlaněmi. Balíčky lentilek pro majitelku vítězné panenky i ostatní děvčátka, jejichž panenky nezvítězily, zaplašily chmury a hry s panenkami pokračovaly v nezmenšené míře.
Fotogalerie

Drakiáda...

drakiáda (26).JPG Podzimní dny jsou tady a s nimi i tradiční pouštění draků. Počasí nám přálo, jen bylo skoro bezvětří. Přesto se mnozí draci nádherně vznášeli skoro v oblacích, jiní se, ke smutku svých majitelů, plazili po trávníku, nebyla nouze o drobné či závažnější havárie. Jeden z největších draků uvízl v koruně stromu a už to vypadalo, že tam bude muset přezimovat. Ale objevil se zachránce v podobě tatínka majitelky, kterému se podařilo ze sevření větví dráčka vyprostit, a tak se s ním jistě v příštím roce na drakiádě opět setkáme.
Fotogalerie

Sportovní odpoledne s vůní benzínu? ...

motokáry (3).JPG I v letošním školním roce nám manželé Přadkovi umožnili prožít motoristické sportovní odpoledne. Motokára, čtyřkolka, závodní sportovní motocykly - to vše bylo k dispozici. Děti si s nadšením vyzkoušely své motoristické schopnosti, vzorem jim byla bravurní jízda na motocyklu Filipa Přadky, ten všechny překvapil profesionalitou a ukázněností.
Děkujeme týmu pořadatelů a těšíme se na jaro, kdy se má podobná akce opakovat.
Fotogalerie

Florbal...

florbal (3).JPG Dalším z oblíbených kroužků je florbal. Naši chlapci a děvčata, kromě výsledných zápasů, taky prochází vydatnou pohybovou rozcvičkou, která jejich těla připraví na náročná zápolení při samotných utkáních.
Fotogalerie

Ve zdravém těle - zdravý duch...

družina svačinky (1).JPG Již několik let je součástí provozu ŠD každodenní zdravá svačinka, obsahující nejrůznější ovoce a zeleninu. Rodiče suroviny zakoupí, paní vychovatelka nakrájí na chutná sousta a děti s velkým apetitem spořádají. Tyto zdravé stravovací návyky se jistě zobrazí v dalším životě.
Fotogalerie

Kroužek ruského jazyka...

ruština (6).JPG V letošním roce jsme zahájili výuku ruského jazyka a překvapil nás zájem i dětí z druhého stupně naší ZŠ. Společně se tak všichni potýkají s náročnou abecedou - azbukou. Obtížnost psaného písma děti překvapila, ale s chutí se snaží dosáhnout svého cíle - naučit se novému jazyku porozumět.
Fotogalerie

Kybernetika...

kybernetika (7).JPG Absolutním favoritem je jako každý rok kroužek kybernetiky. Převážně chlapci s obrovským nadšením stavějí nejrůznější modely kybernetických strojů, vytvářejí prezentace, jejich počítačová gramotnost je na vysoké úrovni. Takže děkujeme, pane Ing. Macháčku!
Fotogalerie

Kdo (si) hraje - nezlobí...

kytara (2).JPG Náš kytarový kroužek je v podstatě ze všech kroužků nejnáročnější , děti se musí pravidelně doma připravovat na další hodinu. Lektorem je student OU, absolvent Lidové Konzervatoře ve hře na kytaru, který má u dětí obrovský respekt. Jeho mistrovská hra je pro ně inspirující a zavazuje k usilovnému domácímu cvičení.
Fotogalerie

Vaříme s Hankou...

VAŘENÍ (2).JPG O oblíbenosti kroužku vaření není pochyb - děti ve velkém počtu nejen pokrmy s vervou připravují, ale s obrovskou chutí konzumují. Při včerejší navštěvě jsme je zastihli při přípravě závinu z listového těsta. Válečky byly permanentně vytížené, jablíčka oloupaná, ke strouhání připravená. Výsledek bude zaručeně skvělé chuti.
Fotogalerie

Zábavná matematika...

matem. mini.jpg Už samotný název vypovídá o tom, že se zde matematika odhaluje z její jiné podoby. Děti si opravdu matematické příklady a jejich záludnosti užívají a úsměv se na jejich tvářích objevuje pravidelně. Zásluhu na tom má jejich lektor Ing. Műller, který umí hravou formou dětem matematiku zpříjemnit a její složitost objasnit.
Fotogalerie

Keramika...

keramika mini.jpg Dalším velmi významným a oblíbeným kroužkem je keramický - umělecké ztvárnění výrobků z hlíny je náročné a vyžaduje pečlivost a trpělivost. Kreativita dětí je na vysoké úrovni a radost z finálního výrobku obrovská.
Fotogalerie

Výtvarný kroužek...

kroužky (8).JPG Výtvarná činnost je tradičně velmi oblíbená, svědčí o tom velká návštěvnost i nadšení, s jakým se děti pouští do projektů. Studentky OU seznamují malé výtvarníky s novými technikami a náhledem na současné výtvarné umění. Fotogalerie

Sportovní kroužek...

kroužky (29).JPG Děti ve sportovním kroužku upředňostňují především míčové hry, ale zvládají i jiné druhy pohybových aktivit. Důkladná rozcvička je připraví na často náročný rozsah i obsah těchto sportovních klání.
Fotogalerie

Hola, hola, škola na nás volá...

družinka (16).jpg V novém školním roce se prvňáčci s chutí zapojili do aktivit školní družiny - společných her, zábavy a sportování. Obratnosti a různých talentů je na výběr.
Fotogalerie

Důležité


PŘEDŠKOLÁK - kurz pro budoucí prvňáčky
více informací zde (pdf)Proč studovat u nás?
Co čeká žáky na naší škole?

Připravujeme na CAMBRIDGE EXAMS
Certifikát (pdf)


2. stupeň ZŠ Hello = alternativa k 8-letému gymnáziu
O škole


Zápis
Přestup z jiné školy do 1. až 9. ročníku ZŠ Hello je možný kdykoliv během školního roku po předchozí domluvě.

Gymnáziu, základní škole a mateřské škole Hello byl udělen titul
FAKULTNÍ INSTITUCE OSTRAVSKÉ UNIVERZITY V OSTRAVĚ
Více informací
Máme certifikát RODIČE VÍTÁNI
www.rodicevitani.cz

další události »

Akce

Kontakt
Naši partneři Cambridge Examinations Goethe Institut ostrava.jpg logo-mensa2.jpg Rodice_vitani_logo.jpg Program Bene+ LEGO logo_RGB.jpg ou.jpg logo ce.jpg

Copyright 2009-2017 - Základní jazyková škola Hello | mapa stránek

facebook