Družina a kroužky / Proběhlo ve šk. družině

Proběhlo ve školní družině ve šk. roce 2017-2018

Zábavné odpoledne...

IMG_20180119_151409.jpg Páteční odpoledne si děti prožily s hudbou, tancem, soutěží o nejlepší vystoupení a chutným pohoštěním. Porota z řad dětí spravedlivě hodnotila jednotlivé účastníky a technická podpora hudební produkce - Maty Zápařka a Viky Nosek, jistila hladký průběh tohoto zábavného odpoledne.
Děti si tak prověřily svou připravenost ve vystoupeních na Hello talent.
Fotogalerie

Bystré hlavy - šikovné ruce...

Projekt stavebnice (16).JPG Nové magnetické stavebnice se staly nejoblíbenější zábavou a současně tvořivým naplněním volného času ve ŠD. Děti pracují na základě předloh, ale také pomocí vlastní fantazie.
Výsledky jsou velmi překvapující, chlapci i děvčata jsou vyrovnanými staviteli.
Fotogalerie

V novém roce vaření s novou Hankou

Vaření 1 (2).JPG I v roce 2018 pokračujeme v kroužku vaření, tentokrát však s Hankou Hlaváčkovou. Pustili jsme se do kukuřičných placek se salsou. Chvílemi to připomínalo pohádku Byl jednou jeden král a důvěrně známé “přiměřeně, přiměřeně” - to když v těstě skončilo 700g mouky, místo 300g (nevynulovaná váha):-(. O něco později jsme se přenesli do pohádky Sůl nad zlato, když některé mlsné jazýčky byly zklamané z výsledku - ono bez soli se holt těžko vařilo i královským kuchtíkům ;-). Příště si dáme něco lehčího ze studené kuchyně!
Fotogalerie

Soutěž o nejhezčí panenku...

panenky (6).JPG Velmi náročné rozhodování čekalo naše děvčata ve ŠD při hlasování o nejhezčí panenku. Každá ze soutěžících panenek se předvedla v nejlepší kondici - krásné šaty, doplňky, učesané vlásky. Nakonec zvítězila chodící a zpívající panenka, která se uvedla do pohybu tlesknutím dlaněmi. Balíčky lentilek pro majitelku vítězné panenky i ostatní děvčátka, jejichž panenky nezvítězily, zaplašily chmury a hry s panenkami pokračovaly v nezmenšené míře.
Fotogalerie

Drakiáda...

drakiáda (26).JPG Podzimní dny jsou tady a s nimi i tradiční pouštění draků. Počasí nám přálo, jen bylo skoro bezvětří. Přesto se mnozí draci nádherně vznášeli skoro v oblacích, jiní se, ke smutku svých majitelů, plazili po trávníku, nebyla nouze o drobné či závažnější havárie. Jeden z největších draků uvízl v koruně stromu a už to vypadalo, že tam bude muset přezimovat. Ale objevil se zachránce v podobě tatínka majitelky, kterému se podařilo ze sevření větví dráčka vyprostit, a tak se s ním jistě v příštím roce na drakiádě opět setkáme.
Fotogalerie

Sportovní odpoledne s vůní benzínu? ...

motokáry (3).JPG I v letošním školním roce nám manželé Přadkovi umožnili prožít motoristické sportovní odpoledne. Motokára, čtyřkolka, závodní sportovní motocykly - to vše bylo k dispozici. Děti si s nadšením vyzkoušely své motoristické schopnosti, vzorem jim byla bravurní jízda na motocyklu Filipa Přadky, ten všechny překvapil profesionalitou a ukázněností.
Děkujeme týmu pořadatelů a těšíme se na jaro, kdy se má podobná akce opakovat.
Fotogalerie

Florbal...

florbal (3).JPG Dalším z oblíbených kroužků je florbal. Naši chlapci a děvčata, kromě výsledných zápasů, taky prochází vydatnou pohybovou rozcvičkou, která jejich těla připraví na náročná zápolení při samotných utkáních.
Fotogalerie

Ve zdravém těle - zdravý duch...

družina svačinky (1).JPG Již několik let je součástí provozu ŠD každodenní zdravá svačinka, obsahující nejrůznější ovoce a zeleninu. Rodiče suroviny zakoupí, paní vychovatelka nakrájí na chutná sousta a děti s velkým apetitem spořádají. Tyto zdravé stravovací návyky se jistě zobrazí v dalším životě.
Fotogalerie

Kroužek ruského jazyka...

ruština (6).JPG V letošním roce jsme zahájili výuku ruského jazyka a překvapil nás zájem i dětí z druhého stupně naší ZŠ. Společně se tak všichni potýkají s náročnou abecedou - azbukou. Obtížnost psaného písma děti překvapila, ale s chutí se snaží dosáhnout svého cíle - naučit se novému jazyku porozumět.
Fotogalerie

Kybernetika...

kybernetika (7).JPG Absolutním favoritem je jako každý rok kroužek kybernetiky. Převážně chlapci s obrovským nadšením stavějí nejrůznější modely kybernetických strojů, vytvářejí prezentace, jejich počítačová gramotnost je na vysoké úrovni. Takže děkujeme, pane Ing. Macháčku!
Fotogalerie

Kdo (si) hraje - nezlobí...

kytara (2).JPG Náš kytarový kroužek je v podstatě ze všech kroužků nejnáročnější , děti se musí pravidelně doma připravovat na další hodinu. Lektorem je student OU, absolvent Lidové Konzervatoře ve hře na kytaru, který má u dětí obrovský respekt. Jeho mistrovská hra je pro ně inspirující a zavazuje k usilovnému domácímu cvičení.
Fotogalerie

Vaříme s Hankou...

VAŘENÍ (2).JPG O oblíbenosti kroužku vaření není pochyb - děti ve velkém počtu nejen pokrmy s vervou připravují, ale s obrovskou chutí konzumují. Při včerejší navštěvě jsme je zastihli při přípravě závinu z listového těsta. Válečky byly permanentně vytížené, jablíčka oloupaná, ke strouhání připravená. Výsledek bude zaručeně skvělé chuti.
Fotogalerie

Zábavná matematika...

matem. mini.jpg Už samotný název vypovídá o tom, že se zde matematika odhaluje z její jiné podoby. Děti si opravdu matematické příklady a jejich záludnosti užívají a úsměv se na jejich tvářích objevuje pravidelně. Zásluhu na tom má jejich lektor Ing. Műller, který umí hravou formou dětem matematiku zpříjemnit a její složitost objasnit.
Fotogalerie

Keramika...

keramika mini.jpg Dalším velmi významným a oblíbeným kroužkem je keramický - umělecké ztvárnění výrobků z hlíny je náročné a vyžaduje pečlivost a trpělivost. Kreativita dětí je na vysoké úrovni a radost z finálního výrobku obrovská.
Fotogalerie

Výtvarný kroužek...

kroužky (8).JPG Výtvarná činnost je tradičně velmi oblíbená, svědčí o tom velká návštěvnost i nadšení, s jakým se děti pouští do projektů. Studentky OU seznamují malé výtvarníky s novými technikami a náhledem na současné výtvarné umění. Fotogalerie

Sportovní kroužek...

kroužky (29).JPG Děti ve sportovním kroužku upředňostňují především míčové hry, ale zvládají i jiné druhy pohybových aktivit. Důkladná rozcvička je připraví na často náročný rozsah i obsah těchto sportovních klání.
Fotogalerie

Hola, hola, škola na nás volá...

družinka (16).jpg V novém školním roce se prvňáčci s chutí zapojili do aktivit školní družiny - společných her, zábavy a sportování. Obratnosti a různých talentů je na výběr.
Fotogalerie

Proběhlo v družině ve šk. roce 2016/2017
Proběhlo v družině ve šk. roce 2015/2016
Proběhlo v družině ve šk. roce 2014/2015
Proběhlo v družině ve šk. roce 2013/2014

Důležité

ZÁPIS do 1. třídy
10.4.2018
od 15:00 do 18:00 hod.

RYTMIX - vstávat a tančit!
Děti z Hello na Déčku
Podívejte se na nás

PŘEDŠKOLÁČEK - kurz pro předškolní děti
Každé úterý od 14:00 do 14:45 hod.
Více informací zde (pdf)

2. stupeň ZŠ Hello = alternativa k 8-letému gymnáziu
Přihláška ke studiu 6.až 9. ročníku

Proč studovat u nás?
Co čeká žáky na naší škole?

Zápis
Přestup z jiné školy do 1. až 9. ročníku ZŠ Hello je možný kdykoliv během školního roku po předchozí domluvě.

Gymnáziu, základní škole a mateřské škole Hello byl udělen titul
FAKULTNÍ INSTITUCE OSTRAVSKÉ UNIVERZITY V OSTRAVĚ
Více informací
Máme certifikát RODIČE VÍTÁNI
www.rodicevitani.cz

další události »

Akce

VAŘÍME S HANKOU
20.2.2018 v 15:00 hod.

HEALTH DAY
22.2.2018 - projektový den

OBVODNÍ KOLO RECITAČNÍ SOUTĚŽE
23.2.2018

ŽÁKOVSKÝ PARLAMENT
27.2.2018 v 8:00 hod.
2. st.

ŽÁKOVSKÝ PARLAMENT
28.2.2018 v 8:30 hod.
1. st.

KLUB NADANÝCH DĚTÍ
1.3.2018 od 15:30 hod.
Svět peněz - exkurze do Raiffeisenbank
Přehled akcí 2. pololetí

ODPOLEDNE CHYTRÝCH HLAV
6.3.2018 v 16:30 hod.
Abaku - akce pro rodiče a děti

Kontakt
Naši partneři Cambridge Examinations Goethe Institut ostrava.jpg logo-mensa2.jpg Rodice_vitani_logo.jpg Program Bene+ LEGO logo_RGB.jpg ou.jpg logo ce.jpg

Copyright 2009-2017 - Základní jazyková škola Hello | mapa stránek

facebook